Skocz do zawartości

Umowa z pocztą a rabaty

Polecane posty

  • 3 miesiące temu...

Ja już miałem dwa podejścia na poczte, ale nigdy nie miałem czasu, aby spotkać się z Panią naczelnik w godzinach porannych :) Mam małe pytanko, aby się troche zabezpieczyć. Trzeba ich poprosić o pule kodów kreskowych? W jaki sposób to dostane?

 

Czy jeśli już podpiszę taką umowę nazwijmy to roboczo "na pule kodów kreskowych" nie będę już musiał stać w kolejce tylko dam babeczce listy i książkę nadawczą do sprawdzenia i ok?

Link to postu

Ja już miałem dwa podejścia na poczte, ale nigdy nie miałem czasu, aby spotkać się z Panią naczelnik w godzinach porannych :)

 

Spróbuj odszukać przedstawicielstwo poczty i skontaktować się od razu z handlowcem. Z naszego doświadczenia wynika, że to oni mogą podpisać umowę i są - w tym względzie - wyżej od naczelników poczty.

 

Mam małe pytanko, aby się troche zabezpieczyć. Trzeba ich poprosić o pule kodów kreskowych? W jaki sposób to dostane?

 

Czy jeśli już podpiszę taką umowę nazwijmy to roboczo "na pule kodów kreskowych" nie będę już musiał stać w kolejce tylko dam babeczce listy i książkę nadawczą do sprawdzenia i ok?

 

Korzystamy z drugiej w naszej historii poczty i wynika, że to zależy od PzO (Pań z Okienka). Na pierwszej poczcie PzO już nas znały z wysyłania paczek sprzed umowy, i od razu przyjmowały worki z przesyłkami w ciemno. Natomiast na nowej poczcie, musiało upłynąć kilka tygodni, gdy to zaproponowały, przez ten czas staliśmy w zwykłej (detalicznej) kolejce wzniecając chmury niezadowolenia tych co za nami, i uśmiechy ulgi tych, co zdążyli przed nami... :) Wynika więc, że to zależy od PzO, ale nie pytaliśmy naszego PH czy jest na to jakiś przepis.

 

Co do umowy, to od razu dostaje się program z poczty do druków wraz z numerami (teraz także na polecone), a potem można się starać o zaakceptowanie wydruków ze swojego programu. To trochę trwa... Jak zaakceptują inne wydruki to dostajesz pulę numerów do wykorzystania w swoim programie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzwon do poczty "gównej", która obsługuje Twój region i proś z przedstawicielem.

Rodzajów umów jest kilka, mów że bedziesz wysyłąl w jednym punkcie i chcesz upust od ilości.

Potem już tylko drobiazg - akceptacja wydruków ( jakieś  pół roku ;)) i jazda.

 

Z babami w okienku się kłóć , że masz umowe i na chuj masz stać i innym ludzmi w kolejce i im czas zajmować jak mogą od Ciebie to odebrać , a na drugi dzień dać ci kopie listy. Jak się nie zgodzi to przychodz 20 min. przed zamknięciem i rzucaj 100 listów na blat gdzie za Tobą będzie jeszcze stała raja ludzi. Szybko zmiękną. Z komuną trza walczyc! ;)

Link to postu

dokładnie :) umówiłem się z przedstawicielem i już wszystko na "dobrej drodze", ale ostatnio jak poszedłem na poczte to PZO powiedziała, że mam sobie wziąć znaczki na fakture i sam sobie naklejać :) grzecznie się ukłoniłem i powiedziałem że to ostatni raz  - nie mam już na nich sił :)

 

Swoją drogą to taka wielka instytucja która mogłaby przynosić państwu większe zyski, aż żal. Nawet niby światowy przedstawiciel poczty w szoku był jak mu powiedziałem że będę korzystal z innego programu niż ten który napisała im firma "..." :)

 

Szczerze to nóż w kieszeni się otwiera jak patrzy się na małych przedsiębiorców starających się zarobić coś wysyłając listy i dających np zarobić poczcie a tam słyszy się że masz nie przychodzić wcale albo sam naklejać znaczki, albo z oburzeniem wystawiać Fakture, bo komputer się zacina albo w drukarce się igły skrzywiły. Masakra.

Link to postu

Ja wysyłamy tylko listy polecone priorytetowe. Dostaje rolki z "R" (1000 w rolce), wystarczy pieczątka firmowa i podpis, że się wzięło. Wczytuję zakres numerów do Sello i mam gotowe zestaw papierów na pocztę (drukuje się książka nadawcza, lista wysyłkowa i adresy -na naklejkach). Na kopercie przybijam pieczątkę "priorytet" i "Nadano w... Umowa z PP..." oraz naklejam "R" i adres.

 

Wysyłka polega na zostawieniu worków z listami w placówce, jest blisko więc nie ma z tym problemu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...