Skocz do zawartości

Szablony opisów

Polecane posty

Problem tylko w tym, że szablon aukcji nie wie nic o szablonie opisu. Szablon opisu jest tam wczytany za zasadzie kopiowania, bo po jego wczytaniu można edytować zawartość opisu tylko w tym szablonie aukcji.

 

Trzeba by zatem dorobić podpinanie szablonów opisu na sztywno - wtedy nie było by możliwości edytowania takiego opisu w konkretnym szablonie aukcji.

Link to postu

Pod warunkiem, że na aukcjach nie jest zmieniany opis i sztywno trzyma się szablonu. Jeśli ktoś zechce zmienić jedno słowo musiałby odpiąć szablon opisu od szablonu aukcji, a wtedy poprawka szablonu opisu już nie zmieni opisu w tym szablonie aukcji.

Do końca nie rozumiem bo nie znam się na programowaniu i budowie sello.

Ale myślałem tak:

jak wy edytuję kilka szablonów opisów które są podpięte do kilkunastu czy kilkudziesięciu szablonów wpisując np zmianę godziny odbioru, dodając promocję itd. to ta edycja spowodowała by zmianę tych kilkunastu szablonów co spowoduję że następne aukcje zostaną wysłane ze zmianami.

Może być nawet przycisk który pozwoli dokonać aktualizacji.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

pola własne nie rozwiązują tego problemu wcale....

tak samo jak robi się szablon opisu towaru a potem kopiuj - wklej z podglądu do opisu towaru bo w opisie towaru nie ma edytora....

 

Zgadza się, podmiana kodu html całego szablonu jest możliwa za pomocą "darmowego" programu, który się dostaje jak się kupi podstawowy. W sello taka funkcja była by bardzo pożądana. Chodzi o to, że przygotowuję nowy szablon w html, otwieram sello>aukcje>szablony, wybieram szablony do podmiany kodu html i automatycznie zmieniają się dane. Nie wiem jak inni, ale jak mam ok. 700 szablonów - ręcznie to katorga.

Link to postu

Jeszcze nie testowałem nowego Sello, no ale właśnie pola własne powstały po to, aby automatycznie podmieniać opisy w szablonach wielu aukcji.

 

Czy testowaliście tą funkcjonalność i już wiecie, że nie działa ?

 

Szablony towarów kojarzą mi się z aktualizacją danych o towarach, a ja piszę o aktualizacji szkieletu aukcji w html. Chodzi o szablon aukcji a nie o dane o towarach, które są wklejane w szablon aukcji.

 

edit: więc nie chodzi o opisy towarów

Link to postu

pola własne nie rozwiązują tego problemu wcale....

tak samo jak robi się szablon opisu towaru a potem kopiuj - wklej z podglądu do opisu towaru bo w opisie towaru nie ma edytora....

 

Zgadza się, podmiana kodu html całego szablonu jest możliwa za pomocą "darmowego" programu, który się dostaje jak się kupi podstawowy. W sello taka funkcja była by bardzo pożądana. Chodzi o to, że przygotowuję nowy szablon w html, otwieram sello>aukcje>szablony, wybieram szablony do podmiany kodu html i automatycznie zmieniają się dane. Nie wiem jak inni, ale jak mam ok. 700 szablonów - ręcznie to katorga.

 

Dokładnie - pola własne miały pomóc w aktualizacji aukcji ale okazuje się że nie ma podstawowej aktualizacji szablonów aukcji o szablon opisu - jestem w szoku. Bo teraz wykorzystanie pól własnych niewiele da jak i tak trzeba będzie w każdej aukcji aktualizować szablon aukcji o szablon opisu ręcznie.

1. Ktoś korzystał z tego smart templates? Bez sensu jest kupowanie obcego programu tylko do aktualizacji szablonów aukcji i licencja na niego jest droższa niż na Sello.

2. Można by to spróbować obejść recorderem ruchów myszki i po każdorazowej zmianie szablonu opisu - dokonywać takiej nagranej podmiany szablonu opisu w szablonach aukcji.

 

Muszą to jakoś rozwiązać bo jak tu myśleć o wykorzystaniu pól własnych jak brak podstawowego elementu :(

 

Link to postu

1. Ktoś korzystał z tego smart templates? Bez sensu jest kupowanie obcego programu tylko do aktualizacji szablonów aukcji i licencja na niego jest droższa niż na Sello.

 

Ja korzystam. Działa w 100% poprawnie.

 

Próbowałem kiedyś to obejść recorderem, ale albo nie znalazłem odpowiedniego programu, albo nie umiałem go obsłużyć, albo się nie da po prostu...

 

Tan "obcy program" jest fajny, jeszcze dlatego, że jak masz kilkadziesiąt paczek wysłać do kuriera i poczty to "zasysa" nr nadania do sello. W sezonie jesiennym na razie nie do zastąpienia, inaczej nr nadania trzeba ctrl c/v :(

 

Choć uczciwie trzeba przyznać, że sello depcze mu po piętach... Na razie przewaga to te numery i aktualizacja szablonów. Reszta w sello już działa.

Link to postu

1. Ktoś korzystał z tego smart templates? Bez sensu jest kupowanie obcego programu tylko do aktualizacji szablonów aukcji i licencja na niego jest droższa niż na Sello.

 

Ja korzystam. Działa w 100% poprawnie.

 

Próbowałem kiedyś to obejść recorderem, ale albo nie znalazłem odpowiedniego programu, albo nie umiałem go obsłużyć, albo się nie da po prostu...

 

Tan "obcy program" jest fajny, jeszcze dlatego, że jak masz kilkadziesiąt paczek wysłać do kuriera i poczty to "zasysa" nr nadania do sello. W sezonie jesiennym na razie nie do zastąpienia, inaczej nr nadania trzeba ctrl c/v :(

 

Choć uczciwie trzeba przyznać, że sello depcze mu po piętach... Na razie przewaga to te numery i aktualizacja szablonów. Reszta w sello już działa.

 

Znaczy żebym dobrze zrozumiał - Smart templates aktualizuje szablony aukcji o szablony opisów w Sello? To jest program dodatkowy do Sello, a nie całkiem oddzielny program do wystawiania aukcji bo już mi się to pomieszało? Nie mogę też tego znaleźć na ich stronie.

 

 

Link to postu

Znaczy żebym dobrze zrozumiał - Smart templates aktualizuje szablony aukcji o szablony opisów w Sello? To jest program dodatkowy do Sello, a nie całkiem oddzielny program do wystawiania aukcji bo już mi się to pomieszało? Nie mogę też tego znaleźć na ich stronie.

 

Jedyną funkcją SmartTemplates jest aktualizacja kodu html w szablonach aukcji w sello. Tak, to jest dodatkowy program do sello.

 

1 pobierasz w programie listę szablonów (aukcje>szablony) aukcji z sello

2 wybierasz szablony do zmiany (ctrl+a wszystkie lub ctrl+klikLPM, klikLPM... niektóre, lub filtujesz je po początkowych literach nazwy szablonu)

3 wybierasz jeden z szablonów opisów (aukcje>szablony opisów) - tu trzeba przygotować nowy html

4 wtłaczasz nowy szablon opisów w wybrane szablony aukcyjne

Link to postu

Jedyną funkcją SmartTemplates jest aktualizacja kodu html w szablonach aukcji w sello. Tak, to jest dodatkowy program do sello.

 

Kurcze to bez sensu płacić 169zł rocznie do wykonania tylko tej jednej rzeczy - czegoś tak podstawowego, co powinno być w Sello. Abonament jest nawet droższy niż na Sello.

 

Numery Poczty Polskiej mam z puli i są już w Sello więc rzeczywiście potrzebuję tylko jedną małą funkcję.

 

Kurcze w zewnętrznym programie potrafili zhakować Sello i to wykonać a samo Sello Team tego nie potrafi - nie mogę tego pojąć  ???

 

Sam nawet napisałem, że pola własne wymyślił/wykonał geniusz, a tu taka wtopa  - nie ogarniam tego  :-\

Link to postu

Jedyną funkcją SmartTemplates jest aktualizacja kodu html w szablonach aukcji w sello. Tak, to jest dodatkowy program do sello.

Kurcze w zewnętrznym programie potrafili zhakować Sello i to wykonać a samo Sello Team tego nie potrafi - nie mogę tego pojąć  ???

 

Z Sello jestem ciągle od 2009 roku chyba (swoją drogą nie pamiętam od kiedy istnieje sello, ale jak pierwszy raz go obejrzałem to się wystraszyłem obsługi, ale druga próba już była udana, w zasadzie sello popchnęło mnie do kupienia subiekta...). Dziś to już jest inny program. Ostatnie zmiany - dzięki pewnym "dwóm" użytkownikom :) poszły bardzo szybko, mam nadzieję, że i szablony html przejdą w najbliżsej wersji. To jedna z podstawowych funkcji do obsługi której brakuje...

 

edit: i te numery przesyłek można by przeżyć bo i poczta i dpd informuje o wysyłce przez sms i maila, to raczej dla naszej wygody, że wszystko w jednym miejscu...

 

edit2: jest jeszcze inny program którego używam, potrafi on na żywo edytować aukcje na allegro, bez logowania się przez www; też było by fajnie, żeby ST to "zhakował"... Także 1w3 i wszystko hula! A powinno być 3w1...

Link to postu

mam nadzieję, że i szablony html przejdą w najbliżsej wersji. To jedna z podstawowych funkcji do obsługi której brakuje...

 

Tak, tylko bez tego pola własne są... no właśnie... hmm,  delikatnie pisząc mało użyteczne... ???

 

Do tej pory nie przypisywałem szablonów opisów do szablonów aukcji tylko zmiany robiłem bezpośrednio w szablonach aukcji i chyba mi nawet do głowy nie przeszyło, że to się nie aktualizuje. Z drugiej strony jednak jak sobie przypomnę że robię tak od kilku lat na Sello - to z jakiegoś właśnie powodu zacząłem robić zmiany bezpośrednio w szablonach aukcji, a nie wykorzystywałem szablonów opisów - więc musiałem się z tym problemem spotkać na samym początku mojej przygody z Sello.

 

No kurcze załamany jestem - tak się napaliłem na te pola własne i mam już przygotowane i rozpisane ich bardzo zaawansowane wykorzystanie, wystarczy, że je podmienię w szablonie opisu i już byłoby wszystko gotowe-brać się tylko za ich wypełnianie i podmienianie aukcji na Allegro, a tu nic z tego :(

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...