Skocz do zawartości

UWAGA! PRZEPROWADZKA FIRMY!

Polecane posty

W związku z przeprowadzką naszej firmy do nowej siedziby w dniach 12.02.2010 - 15.02.2010 (piątek - poniedziałek) mogą wystąpić problemy z dostępem do serwera licencji oraz Strefy Sello.

 

Teoretyczny plan zakłada iż serwery nie będą działać od piątku wieczorem do soboty (ok godziny 12:00). Jednak różnie to bywa więc proszę mieć na uwadze możliwe utrudnienia w korzystaniu z Sello (licencje) i Strefy Sello w tym okresie.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Link to postu

Licencja ma termin ważności 5 dni.

 

Nie będę się wypowiadał czy można w godzinach nocnych czy nie, bo tym zajmuje się firma przewozowa, nie ja. Serwery będą wyłączone w piątek wieczorem i oczywiście dołożone zostaną wszelkie starania aby w sobotę do południa serwery były na chodzie (więc można uznać, że będzie to w godzinach nocnych).

 

Trzeba tylko mieć tą świadomość, że taki serwer to nie jest komputer w zwykłej obudowie, który można wziąć pod pachę, podłączyć do innej sieci i już będzie działał :). Kilka godzin zajmie pewnie rozłączanie całości.

 

Nie napisałem, że będziemy przenosić serwer 4 dni. Napisałem, że nigdy nic nie wiadomo, czy nagle nie okaże się, że są problemy z łączem w nowym miejscu (tego nigdy nie można wykluczyć), więc czas został podany z zapasem. Plan jest taki, żeby w sobotę serwery działały. Wolałem jednak uprzedzić, żeby nie było potem pretensji, że podaję czas 1 noc a w niedziele nadal nie działa.

 

Dlatego proponuję w czwartek lub piątek odświeżyć licencje (uruchomić Sello). Strefa Sello nie będzie działać tak samo dla sprzedawców jak i klientów, więc nie ma strachu, że klient wpisze tam coś czego nie będzie się dało pobrać. Można ewentualnie dodać notkę do maili automatycznych.

 

eee ni korzystam ze strefy, ale tak nie powinno chyba być Chichot

Nie wiem jak powinno to być, ale wątpię czy da się to zrobić inaczej (lepiej). Ja się tym nie zajmuję, tylko informuję. To nie jest jakaś tam konserwacja serwerów, która trwa 2h, to jest przeniesienie całej infrastruktury w inne miejsce geograficzne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...