Skocz do zawartości

W jaki sposób ustawić w Sello automatyczne wznawianie aukcji....

Polecane posty

  • 4 tygodnie później...

Panowie to jak to jest w końcu z tym wznawianiem aukci bo ja sie pogubiłem czytając ten wątek - wątek trwa jakieś 4 lata i teoretycznie wychodzi z niego że nie ma automatycznego wznawiania a w szablonie w zakładce specyficzne widze "Automatycznie wznawianie oferty"

 

Jak działa ta funkcja ? Może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ? :)

Link to postu

Panowie to jak to jest w końcu z tym wznawianiem aukci bo ja sie pogubiłem czytając ten wątek - wątek trwa jakieś 4 lata i teoretycznie wychodzi z niego że nie ma automatycznego wznawiania a w szablonie w zakładce specyficzne widze "Automatycznie wznawianie oferty"

 

Jak działa ta funkcja ? Może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ? :)

 

Taką opcję zaznaczasz jak wystawiasz aukcję w sklepie allegro (30 dni), wybierając odpowiednie opcje dot. ilości wznawianych sztuk. Potem taka aukcja wznawia się sama po stronie allegro.

Link to postu

Panowie to jak to jest w końcu z tym wznawianiem aukci bo ja sie pogubiłem czytając ten wątek - wątek trwa jakieś 4 lata i teoretycznie wychodzi z niego że nie ma automatycznego wznawiania a w szablonie w zakładce specyficzne widze "Automatycznie wznawianie oferty"

 

Jak działa ta funkcja ? Może ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ? :)

Jak wystawiasz aukcję z Allegro to Allegro się czy pyta czy wystawić ją ponownie po zakończeniu i masz do wyboru 3 opcje (nie wznawiaj, wznów z taką samą ilością, wznów tylko nie sprzedane). Jest to opcja Allegro i w Sello masz ją wstawioną, właśnie w szablonach aukcji, w zakładce specyficzne jako "Automatyczne wznowienie oferty". Czyli w Sello możesz skorzystać z opcji automatycznego wznowienia udostępnionej przez Allegro.

 

Po zakończeniu aukcji to Allegro wystawi ją ponownie, a nie Sello. Sello pobierze tą aukcję do siebie jako aukcję trwającą i... hmm, i tu to lepiej jakby dopowiedział ktoś kto korzysta z tej funkcji :)

 

Bo z tego co ja się orientuję to żeby Sello pobrało taką aukcję to trzeba chyba pobrać pełne dane o aukcjach. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że aukcja zostaje wystawiona ponownie przez Allegro w takiej samej postaci w jakiej była, czyli z tą samą ceną, ten sam opis towaru, szablon aukcji, koszty wysyłki, itd. Można tylko zaktualizować ilość o te 3 wspomniane wyżej opcje. Allegro miesza też z kodem aukcji więc Sello czasem gubi powiązanie danej aukcji z towarem i trzeba je odtwarzać.

 

Co do automatycznego ponownego wystawiania aukcji przez Sello to kiedyś w Sello to dorobią i będzie opcja ponownego wystawiania aukcji przez Sello. Czyli ta opcja Allegrowa - "Automatyczne wznowienie oferty" nie będzie wtedy wykorzystywana tylko Sello będzie miało swoją dzięki czemu po pobraniu przez Sello informacji o zakończeniu aukcji - Sello wystawi ją ponownie wg podanych przez Ciebie warunków - np. wystaw ponownie aktualizując cenę, ilość zgodnie z ilością na magazynie, opis towaru, itd. Czyli wszystko to czego opcja Allegrowa nie umożliwia (bo przecież nie ma jak). No i w Sello nie będzie możliwości ponownego wystawienia aukcji tak samo szybko jak przez Allegro. Sello będzie musiało najpierw pobrać informację o zakończeniu aukcji, przetrawić ją, przygotować aukcję do ponownego wystawienia i dopiero wysłać do Allegro więc pewnie będą kilkugodzinne przerwy przy aukcjach wystawianych ponownie przez Sello. Czyli jak komuś zależy na konkretnych godzinach wystawiania aukcji to będą tutaj problemy.

 

Jak masz przedmioty gdzie wystawiasz w kółko taką samą ilość, nie zmieniasz/aktualizujesz opisów towarów, kosztów wysyłki, cen produktów, itd. to możesz korzystać z tej opcji Allegrowej. Możesz też wprowadzać te wszystkie zmiany - ręcznie edytując aukcje w Allegro. Ale nie po to kupiłeś Sello ;)

W przeciwnym wypadku musisz aukcje wystawiać ręcznie z Sello - w sumie nie tyle czasochłonne co wymagające człowieka. Bo jak codziennie się kończą jakieś aukcje to codziennie ktoś musi je ponownie wystawiać. Jak sobie dobrze zorganizujesz pracę to ponowne wystawienie zajmuje chwilkę, no ale ktoś to musi zrobić. Czyli jak w soboty, niedziele i święta nikt nie pracuje w firmie i aukcje się kończą to nie ma ich jak ponownie wystawić więc są to straty dla sprzedawcy.

 

Lub gdybyś chciał je ponownie wystawiać z Sello automatycznie - to musisz lobbować na rzecz auto ponownego wystawiania w Sello ;) Ale to bardzo skomplikowana funkcja i wiąże się z innymi, np. "automatycznym zakańczaniem aukcji" więc trochę jeszcze na nią poczekamy ;)

 

PS

Tu wychodzi niedokładne opisanie nazwy tej funkcji w Sello. Wystarczyłoby gdyby pisało "Automatyczne wznowienie oferty przez Allegro" i sprawa była by czytelniejsza dla nowych użytkowników. A tak, bez studiowania forum, to ciężko się połapać co ta nazwa oznacza ;)

 

Link to postu

No to tak to też właśnie chyba samo przez sie powinno sie rozumieć :)

 

Tylko że jak cały wątek traktuje o tym że nie ma automatycznego wznawiania a jednak jest to o co chodzi ? :)

 

Ponadto gdzieś na innym wątku znalazłem rade żeby nie zaznaczać automatycznego wznawiania bo coś tam się po kiełbasi - ale nikt już nie napisał jak to robić żeby sie nie pokiełbasiło :)

 

Czyli jeśli wystawiam aukcje 30 dniowe to spokojnie mogę z tej opcji korzystać i będę miał wystawione aukcje po ich zakończeniu i jednoczenie wszelkie informacje o nich w Sello takie same jak bym ręcznie wystawiał tak ?

 

Link to postu

Czyli jeśli wystawiam aukcje 30 dniowe to spokojnie mogę z tej opcji korzystać i będę miał wystawione aukcje po ich zakończeniu i jednoczenie wszelkie informacje o nich w Sello takie same jak bym ręcznie wystawiał tak ?

Na to wychodzi, że tak, tylko tak jak wyżej napisałem będą to te same informacje co na wcześniejszej aukcji czyli nie zaktualizowane.

 

No i będzie dobrze dopóki coś się nie pokiełbasi ;) Ktoś pisał gdzieś na forum, że jeśli edytujesz aukcję w Allegro z edytora graficznego Allegro to Allegro usuwa wtedy kod wiążący aukcję w Sello z towarem (a bez tego nie wystawisz dokumentów). Ale to już lepiej żeby dopisał ktoś kto z tego korzysta lub Bartek czy zostało poprawione...

Link to postu

Czyli jeśli wystawiam aukcje 30 dniowe to spokojnie mogę z tej opcji korzystać i będę miał wystawione aukcje po ich zakończeniu i jednoczenie wszelkie informacje o nich w Sello takie same jak bym ręcznie wystawiał tak ?

Na to wychodzi, że tak, tylko tak jak wyżej napisałem będą to te same informacje co na wcześniejszej aukcji czyli nie zaktualizowane.

 

No i będzie dobrze dopóki coś się nie pokiełbasi ;) Ktoś pisał gdzieś na forum, że jeśli edytujesz aukcję w Allegro z edytora graficznego Allegro to Allegro usuwa wtedy kod wiążący aukcję w Sello z towarem (a bez tego nie wystawisz dokumentów). Ale to już lepiej żeby dopisał ktoś kto z tego korzysta lub Bartek czy zostało poprawione...

 

Edytor graficzny z allegro nadal usuwa kod powiązania towaru z aukcją.

Link to postu

Czyli jeśli usuwa to powiązanie to w przypadku sprzedaży jakiegoś towaru nie otrzymam w transakcjach formularza od kupującego czyli nie odczytam tego w sello tak ?

 

A o jakiej ingerencji w edytorze graficznym mówimy - czy jeśli tylko zmieniam ręcznie ilość towaru ale na aukcji a w edytorze graficznym allegro nawet kursora nie stawiam to jest wszystko ok czy samo to że w allegro wyświetli się edytor graficzny już mi może usunąć to powiązanie ?

Link to postu

Czyli jeśli usuwa to powiązanie to w przypadku sprzedaży jakiegoś towaru nie otrzymam w transakcjach formularza od kupującego czyli nie odczytam tego w sello tak ?

 

A o jakiej ingerencji w edytorze graficznym mówimy - czy jeśli tylko zmieniam ręcznie ilość towaru ale na aukcji a w edytorze graficznym allegro nawet kursora nie stawiam to jest wszystko ok czy samo to że w allegro wyświetli się edytor graficzny już mi może usunąć to powiązanie ?

 

Formularze i dane o sprzedaży otrzymasz, jednie w sello będzie wtedy towar jednorazowy w miejsce właściwego. Po pobraniu takiej aukcji należy w sello przywrócić powiązanie z towarem, jeżeli jest to już transakcja to wstawić towar.

Link to postu

Czyli jeśli usuwa to powiązanie to w przypadku sprzedaży jakiegoś towaru nie otrzymam w transakcjach formularza od kupującego czyli nie odczytam tego w sello tak ?

Pisząc "a bez tego nie wystawisz dokumentów" użyłem zbyt dużego skrótu myślowego ;) ale e-kupowanie wyjaśnił już

 

A o jakiej ingerencji w edytorze graficznym mówimy - czy jeśli tylko zmieniam ręcznie ilość towaru ale na aukcji a w edytorze graficznym allegro nawet kursora nie stawiam to jest wszystko ok czy samo to że w allegro wyświetli się edytor graficzny już mi może usunąć to powiązanie ?

A co do tego to zerknij tutaj:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7499.msg47363#msg47363

Link to postu

Dobra - myślałem że to Sello więcej mi ułatwi - ale chyba z mojego punktu widzenia dalej przeżywa kryzys wieku niemowlęcego - też jestem zdania jak wiele osób których wypowiedzi znalazłem w różnych wątkach, że takie funkcje jak korygowanie ilości towarów na aukcjach z poziomu sello a nie z przekierowania na stronę allegro, albo zmniejszanie stanów na aukcjach po sprzedaży w Subiekcie, czy też właśnie dopracowane automatyczne wznawianie aukcji powinny być podstawą tego programu.

No dobra ale nie będe marudził - jak się nie ma co się lubi... to trzeba jakoś sobie radzić.

 

A ponieważ wszsystko się ze sobą wiąże to pociągnę w tym wątku jeszcze dwie małe kwestie których wyjaśnienie mam nadzieje pozwoli mi się nie pogubić:

 

1) Wytłumaczcie mi proszę jak to jest z pozycją "Magazyn" w towarach

Przy wprowadzaniu towaru wyklepałem sobie np 30 i myślałem że ta wartość będzie się zmniejszać jeśli coś sprzedam albo zmniejszę ilość na aukcji a Sello nie pozwoli mi wystawić na aukcjach więcej niż ilość tam określona - ponadto jest stan minimalny a na jednym z towarów po sprzedaży ilość osiągnęła minimalną a nie miałem żadnego komunikatu - więc jak te ilości magazynowe działają i po co są.

 

2) Czy da się gdzieś ustawić a może warto by było wprowadzić taką drobnostkę jak blokowanie wprowadzenia towaru jeśli już istnieje. Chodzi mi o to co jest w Subiekcie że wprowadzam towar i jak wpisuje jego symbol to mam komunikat że towar istnieje w bazie - jeśli taka funkcja nie jest innym przydatna obligatoryjnie tak jak jest w Subiekcie to może mogła by sie pojawić jako opcja ?

Link to postu

1. Stan na magazynie w Subiekcie (i co za tym idzie w Sello) zmniejsza się przy wystawianiu dokumentów końcowych - to one sterują stanami w Subiekcie. W Sello na razie nie ma pilnowania stanów.

 

2. W Subiekcie pole symbol jest wymagane i unikatowe, więc informacja taka jest pokazywana użytkowniki na zasadzie błędu przy próbie dodania takiej samej wartości do pola z unikalną wartością. W Sello symbole nie są wymagane, zatem domyślnie ten mechanizm nie działa.

Link to postu

BarteK ale nie pisze o łączeniu tych ilości z Subiektem, z Subiektem chodziło mi tylko o blokade po symbolu ( moim zdaniem fajnie jakby sie coś takiego pojawiło - mogło by być dodane jako opja gdzieś w ustwieniach - ale tutaj to nie o tym )

 

Proszę o podpowiedź w temacie z postu wyżej odnośnie ilości i z tego co napisałem poniżej

Ponieważ jak już było wałkowane, nie ma sensownego sposobu na automatyczne wznawianie aukcji aby było to robione pewnie i bez żadnej ingerencji to próbuje przyjąć sobie jakiś system i jest taka sytuacja.

 

Wystawiłem towar z ilością 20szt

Na aukcji sprzedałem 2szt

A ponieważ w sklepie stacjonarnym z za lady sprzedałem kilka sztuk to zmniejszyłem ilość na aukcji do 5 szt

 

Po czym eksperymentalnie zakończyłem aukcję aby zobaczyć jak będzie wyglądało wznawianie.

I z tego co zauważyłem w module TOWARY widnieje ilość=18 – czyli pomniejszona o 2 sprzedane – ale nie pomniejszone już o to co sam z aukcji zdjąłem mimo że przecierz Sello informacje o tym odebrało ( ktoś mógłby powiedzieć że Sello nie wie dla czego ktoś zmniejszył tą ilość więc nie powinien jej do takowej zmniejszać ale z drugiej strony… zaraz do tego wrócę ). Ponadto w module AUKCJE->Zakończone w kolumnie ilość=5 dogrzebałem się do jeszcze jednej kolumny nazwanej ilość mag. i tam widnieje 18 – dla mnie jest to po mieszanie pojęć, ilość nie równa ilości, trzeba samemu się domyślać o jakie ilości chodzi w zależności od otwartego okna są inne.

Mała dygresja odnośnie takich językowych moim zdaniem błędów których znalazłem kilka i następny jest to na przykład pola „NAZWA” zawarte w oknie „towar” w zakładce serwisy – zwróćcie uwagę że występuje tam dwa razy pojęcie NAZWA i nie wiadomo co czego dotyczy – ja to zrozumiałem tak że pierwsza NAZWA to nazwa towaru i tyle a druga nazwa to nazwa która będzie się kopiowała w szablon aukcji w pole „Tytuł” i którą można sobie jakoś rozwinąć aby wyszukiwarka allegro klientowi wskazała naszą aukcję – tymczasem kiedy tak właśnie zrobiłem to z kolei w Szablonie opisu wstawiając Tag:nazwa wstawia mi się taka właśnie rozszerzona nazwa a nie krótka zwięzła jak jest nazwany towar.

 

Wracając do ilości – popróbowałem sobie wznowić aukcję na 4 sposoby

1) Z aukcji zakończonych „Wystaw ponownie w sklepie”  z opcją „taka sama ilość jak na aukcjach źródłowych” i zaskutkowało to wystawieniem ilości=5 czyli nagle ma dla Sello znaczenie to co pisałem wyżej w nawiasie i Sello wzięło pod uwagę to co sam zdjąłem – jednak nie ucieszyło mnie to :) bo spodziewałem się że wystawi 20 bo to rozumiem pod pojęciem aukcji źródłowych czyli w moim mniemaniu pierwotnie wystawiona aukcja – najwyraźniej się myliłem :)

2) Z aukcji zakończonych „ wystaw ponownie w sklepie” z opcją „ nie sprzedana na aukcjach źródłowych” tutaj się spodziewałem że wystawi z ilością=5 bo z taką zakończyła się aukcja w najgorszym wypadku myślałem że da 18 czyli od pierwotnych 20 odejmie te 2 sprzedane – ale dał ilość=3 czyli wziął pod uwagę liczbę z jaką aukcja się zakończyła i pomniejszył ją o 2 aukcje które miały miejsce przed zmniejszeniem ilości :)

3) i  4)  Kolejne dwie wystawiłem z poziomu Towaru od nowa wystawiając aukcję a nie wznawiając z tą różnicą że w szablonie aukcji w pozycji Ilość wstawiłem w jednym przypadku Tag dotyczący ilości równej „stan towaru” a w drugim przypadku „ilość dostępna towaru” – mimo że powinny to być dwie inne opcje zaskutkowało to ilością 18 w obu przypadkach

 

Wiec jeśli ktoś ma cierpliwość to niech teraz jeszcze wytłumaczy ilości – już bez mieszania w to integracji z zewnętrznym systemem sprzedaży.

Bo jak widzicie chyba mam zupełnie odmienny tok rozumowania od programistów :)

 

Link to postu

Stan towarów nie ma związku z tym co jest wpisane na Allegro w liczbie dostępnych sztuk. Zatem zmniejszanie liczby wystawionych na Allegro nie wpływa na stan magazynu, bo nie może wpływać. Przecież nie zostały wystawione w Subiekcie żadne dokumenty a to one w Subiekcie (a nie w Sello) ustalają ile czego jest na magazynie. Sello te dane tylko pobiera z Subiekta.

Po to w Sello jest osobna kartoteka towaru aby oddzielić to co jest na aukcji od tego co ma się na magazynie, dotyczy to także stanów. Dlatego w aukcji jest kolumna, która pokazuje ile jest wystawionych na Allegro, a ile jest danego towaru w magazynie (to jest zresztą sugestia od użytkowników).

 

zwróćcie uwagę że występuje tam dwa razy pojęcie NAZWA i nie wiadomo co czego dotyczy

Pole to znajduje się w zakładce serwisy, zatem dotyczy nazwy towaru dla konkretnego serwisu w innym języku, który wybiera się w liście powyżej (aukro, ebay, itp). Podobnie jest z ceną i alternatywnym opisem.

 

1)  Z aukcji zakończonych „Wystaw ponownie w sklepie”  z opcją „taka sama ilość jak na aukcjach źródłowych” i zaskutkowało to wystawieniem ilości=5 czyli nagle ma dla Sello znaczenie to co pisałem wyżej w nawiasie i Sello wzięło pod uwagę to co sam zdjąłem

Nie, Sello wzięło pod uwagę dane zapisane w aukcji zakończonej jako liczba wystawionych na aukcji sztuk. Pamiętaj, że zmieniłeś to z 20 na 5, zatem po pobraniu danych o aukcji widnieje tam 5 a nie 20. Sello nie pamięta całej historii co kto i jak ściągał, tylko odzwierciedla to co jest ustawione w serwisie.

 

Opcja 2 działa analogicznie. W danych aukcji widnieją na Allegro tylko 2 liczby. Liczba wystawionych(20, potem 5) i liczba sprzedanych (2). Na aukcji miałeś wystawionych 5 sztuk w momencie powielania, sprzedały się 2 sztuki zatem 5 - 2 = 3.

 

3,4. Skoro stan aktualny towaru to 18 sztuk, żadna z tych sztuk nie jest zarezerwowana więc liczba dostępnych sztuk jest również równa 18. Gdybyś miał np 3 transakcje po jednej sztuce z jeszcze nie wystawionymi dokumentami końcowymi to wtedy stan = 18, a dostępne 18 - 3 = 15. Po wystawieniu dokumentów stan = 15, dostępnych 15.

 

 

 

Link to postu

2) Z aukcji zakończonych „ wystaw ponownie w sklepie” z opcją „ nie sprzedana na aukcjach źródłowych” tutaj się spodziewałem że wystawi z ilością=5 bo z taką zakończyła się aukcja w najgorszym wypadku myślałem że da 18 czyli od pierwotnych 20 odejmie te 2 sprzedane – ale dał ilość=3 czyli wziął pod uwagę liczbę z jaką aukcja się zakończyła i pomniejszył ją o 2 aukcje które miały miejsce przed zmniejszeniem ilości :)

 

 

OLO, jeśli mogę Ci coś doradzić, to nie korzystaj z opcji "Wystaw ponownie w sklepie" tylko "Wystaw z szablonu".

 

Porób sobie szablony do wszystkich towarów, poustawiaj jak należy, porób pola własne z opisami towarów.

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z Sello i pewnie sprzedaż z Allegro, tak będzie najlepiej. Bo potem nie będziesz musiał przerabiać.

 

Co daje wystaw z szablonu ?

-aktualizację cen z Subiekta

-aktualizację ilości towaru z Subiekta

-aktualizację zmian, które wprowadziłeś w opisie towaru

 

Szybko zobaczysz, że te 3 elementy są kluczowe w codziennej pracy.

 

Zwłaszcza 3 element potrafi nieźle nadenerwować.

Kiedyś jeden z użytkowników, pewien Pan  ;D opisał dość szczegółowo do czego są mu potrzebne pola własne w towarach. Prawdę mówiąc wówczas jego potrzeby były nieco inne niż moje wyobrażenie o moich potrzebach.

Ale teraz widzę, że jednak miał wtedy rację....lol-049.gif

Mając dużo towarów i chcąc coś zmienić, np. zmienić "Promocja 2013" na "Promocja 2014" bez pól własnych trzeba czekać do zakończenia aukcji, wtedy zrobić zmianę i dopiero wystawić. Ale gdy kończy się 100 aukcji naraz, to trzebaby zrobić te zmiany od razu, co jest niewykonalne.

Więc zmieniamy sobie powoli wszystkie pola własne w towarach, a gdy aukcje wygasną, nasze opisy będą gotowe do wystawienia.

 

Link to postu

Obawiam się, że żadne nazwy nie będą wystarczająco czytelne dla kogoś kto dopiero zaczyna utrapienie.....tzn. pracę z Sello i Subiektem lol-022.gif

 

Bo wszystko jest nowe i nie logiczne.

Dopiero gdy się pozna trochę o co w tym chodzi, to wszystko staje się logiczne.

 

Niemniej jednak pewne ułatwienia mogłyby być, np. po wybraniu opcji "Wystaw z szablonu", gdy nie ma żadnego szablonu powinno pojawiać się okno nie tylko z napisem, że go nie ma, ale z przyciskiem wyboru szablonu do dodania.

 

No i oczywiście kropka w środek, ale to już dla bardziej zaawansowanych użytkowników :P

 

Jednocześnie uprzejmie informuję, że ten przycisk do dodawania szablonu można dorobić gdy będą już wszystkie pola własne, modyfikatory, edytor HTML ze słownikiem, zakańczanie i wznawianie aukcji, lepsze reguły wiadomości automatycznych, tagi w wiadomościach, edycja aukcji z poziomu Sello, zwroty prowizji z poziomu Sello, możliwość tworzenia pluginów do Sello.

Czyli już niedługo :P :P

Link to postu

Obawiam się, że żadne nazwy nie będą wystarczająco czytelne dla kogoś kto dopiero zaczyna utrapienie.....tzn. pracę z Sello i Subiektem lol-022.gif

 

Bo wszystko jest nowe i nie logiczne.

Dopiero gdy się pozna trochę o co w tym chodzi, to wszystko staje się logiczne.

 

Niemniej jednak pewne ułatwienia mogłyby być, np. po wybraniu opcji "Wystaw z szablonu", gdy nie ma żadnego szablonu powinno pojawiać się okno nie tylko z napisem, że go nie ma, ale z przyciskiem wyboru szablonu do dodania.

 

No i oczywiście kropka w środek, ale to już dla bardziej zaawansowanych użytkowników :P

 

Jednocześnie uprzejmie informuję, że ten przycisk do dodawania szablonu można dorobić gdy będą już wszystkie pola własne, modyfikatory, edytor HTML ze słownikiem, zakańczanie i wznawianie aukcji, lepsze reguły wiadomości automatycznych, tagi w wiadomościach, edycja aukcji z poziomu Sello, zwroty prowizji z poziomu Sello, możliwość tworzenia pluginów do Sello.

Czyli już niedługo :P :P

 

Na początku jest trudno raczej. Ja miałem 2 podejścia. Najpierw włączyłem - porównałem z programem, który używałem wcześniej i zrezygnowałem. Za jakiś czas podszedłem do sello solidnie z założeniem, że muszę się zapoznać - teraz bez sello ani rusz...

 

PS 1 - http://wystawna.allegro.pl/ - ciekawostka

 

PS 2 - http://allegro.pl/webapi/news.php#news_100442 - czy ktoś wie kiedy/co/jak będzie to oznaczać (w sello już jest ten parametr)

Link to postu

Jednocześnie uprzejmie informuję, że ten przycisk do dodawania szablonu można dorobić gdy będą już wszystkie pola własne, modyfikatory, edytor HTML ze słownikiem, zakańczanie i wznawianie aukcji, lepsze reguły wiadomości automatycznych, tagi w wiadomościach, edycja aukcji z poziomu Sello, zwroty prowizji z poziomu Sello, możliwość tworzenia pluginów do Sello.

Czyli już niedługo :P :P

Tak, i nie zapominajmy o sterowaniu robotami na magazynie z poziomu edytora wydruków Sello ;);D ;D ;D

 

Na początku jest trudno raczej. Ja miałem 2 podejścia. Najpierw włączyłem - porównałem z programem, który używałem wcześniej i zrezygnowałem. Za jakiś czas podszedłem do sello solidnie z założeniem, że muszę się zapoznać - teraz bez sello ani rusz...

U mnie było tak samo. Włączyłem i chwyciłem się za głowę :)

Wróciłem do Sello dopiero po jakiś 3 latach od zakupu z takim samym zamiarem ;)

 

PS 1 - http://wystawna.allegro.pl/ - ciekawostka

Co masz na myśli jako ciekawostkę? Allego Sprzedaż? Bo to nowość od chyba miesiąca? Ale tylko do prywatnych aukcji - słyszałem, że miało to działać na zasadzie pstrykasz fotkę telefonem, parę słów opisu i już aukcja wystawiona ale nie testowałem jeszcze tego :)

 

PS 2 - http://allegro.pl/webapi/news.php#news_100442 - czy ktoś wie kiedy/co/jak będzie to oznaczać (w sello już jest ten parametr)

Ciekawe tylko ile wyniesie opłata za taką aukcję lub prowizja od sprzedaży na niej ;)

No i nie będzie możliwości aktualizacji aukcji tak jak teraz co 30 dni, no ale coś za coś :)

Link to postu

 

U mnie było tak samo. Włączyłem i chwyciłem się za głowę :)

Wróciłem do Sello dopiero po jakiś 3 latach od zakupu z takim samym zamiarem ;)

 

 

U mnie było lepiej, bo od razu wlazłem na to forum, poczytałem i popatrzyłem, że tyle osób z tego korzysta więc uznałem, że może i ja sobie poradzę  ;D

 

Potem już było tylko gorzej  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ale dość szybko udało mi się to wdrożyć, może dlatego, że dopiero zaczynałem i od razu wprowadziłem Sello. Nie miałem złych nawyków :P

 

laughing-019.gif

Link to postu

Wystawianie z opcją do wyczerpania zapasów mamy już w Sello obsłużone, dzięki temu, że funkcja taka pojawiła się wcześniej na sandboxie - za co Allegro należą się brawa :).

 

W publicznej wersji Sello ta opcja się pojawia, ale nie będzie ona działać prawidłowo bez poprawek, których też mało nie było.

Link to postu

Czy to oznacza, że 10.11 już jest i zaraz będzie nowe Sello ?  ;D ;D

Bartek specjalnie nie zmienia swojej sygnaturki... bo biorąc pod uwagę ile zmian Allegro narobiło i ile problemów się przez to namnożyło to pewnie teraz sam nawet nie wie czy wypuścić patcha, hot-fixa czy po prostu nową wersję Sello ;)

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...