Skocz do zawartości

Sello 1.5.1 - lista zmian, do pobrania

Polecane posty

Nowa wersja Sello 1.5.1 jest do pobrania tutaj.

 

Przed przystąpieniem do instalacji proszę wykonać archiwizację bazy danych.

 

Historia zmian

Kolorem niebieskim oznaczono zmiany wprowadzone po wersji BETA

 

Aukcje

- Dodano obsługę nowych kosztów wysyłki wprowadzonych na serwisie Allegro

- Poprawiono błąd "znikania" opcji "Wystawiam faktury VAT" oraz "Odbiór osobisty" po synchronizacji

- Poprawiono błąd pobierania kategorii : Błąd -2147217887 (80040E21)

 

Release Notes / Informacje o wersji

 

Wersja ta dodaje możliwość obsługi nowych kosztów dostawy wprowadzonych przez Allegro 23.03.2010. Dodatkowo poprawia powstałe przy tej okazji błędy w zapisywaniu kategorii - co uniemożliwiało ich pobranie. Z racji ograniczonego czasu ta wersja nie została przetestowana tak dokładnie jak testowana jest normalna wersja - stąd jest ona na razie do pobrania jedynie z forum. Sugerowałbym raczej potraktować ją jak wersję beta wypuszczaną zawsze wcześniej na forum.

 

Definiowanie sposobów i kosztów dostawy w Sello przeszło lekkie zmiany.

 

cenniki_allegro.png.feb96925ee835494542103af435b534e.png

 

Pojawiły się dwie nowe kolumny, które umożliwiają wpisanie ceny za kolejną sztukę w paczce oraz maksymalną ilość sztuk w paczce. Znaczenie kolumny z kosztem zostało zmienione na koszt za pierwszą sztukę. Usprawnienia na liście sposobów i kosztów wysyłki w stosunku do poprzedniej wersji są takie:

- Wartości 0,00 zostały zastąpione wartościami pustymi, co zwiększa czytelność listy, oraz było konieczne, przez wzgląd na to, iż koszt 0,00 nie jest tożsamy z brakiem kosztu (pole puste).

- Koszty można usuwać z pól za pomocą klawisza DELETE.

- Usunięcie kosztu za pierwszą sztukę automatycznie odznacza sposób wysyłki (koszt ten musi być zdefiniowany)

- Podobnie, wciśnięcie klawisza DELETE na kolumnie D(Dostępny) oraz na nazwie sposobu wysyłki także usuwa zaznaczenie

- Sposoby dostawy można zaznaczać/odznaczać naprzemiennie za pomocą klawisza SPACE umieszczonego na kolumnie D(Dostępny) jak i na nazwie sposobu dostawy.

- Jeśli sposób wysyłki zostanie odznaczony, to znikają automatycznie jego koszty ( po zapisie aukcji i tak by zniknęły, więc mamy tu dodatkową informację "na żywo", podczas edycji)

- Wpisanie kosztu lub ilość maks. w paczce dla danej dostawy automatycznie oznacza ją jako dostępną (po przeskoczeniu kursorem do innego pola). Podczas wpisywania wartości wiersz jest w trybie edycji, co sygnalizowane jest ikonką ołówka po lewej stronie - wpisywanie można anulować klawiszem ESCAPE, wtedy zaznaczenie się nie pojawi.

 

Jeszcze kilka istotnych uwag przy wypełnianiu cenników. Koszty dostaw muszą być jednolite, tzn. jeśli w 3 dostawach zdefiniujemy tylko koszt za pierwszą sztukę, to nie można w kolejnej dostawie zdefiniować kosztu za kolejne sztuki i maks. ilość sztuk w paczce. Tak więc albo dla aukcji wypełniona jest tylko kolumna z kosztem za pierwszą sztukę, albo wszystkie 3 - oczywiście dla wybranych sposobów wysyłki.

 

Poprawność cennika można sprawdzić za pomocą linku Sprawdź opłaty za tę aukcję. W przypadku błędnego wypełniania serwis aukcyjny zwróci błąd: Jedna lub więcej wartości podanych dla opcji dostawy jest niepoprawna.. Niestety nie ma tu informacji, która opcja jest niepoprawna, więc należy to ocenić samemu.

 

Nowe koszty za kolejne sztuki nie są póki co obsługiwane przez serwisy zagraniczne, choć da się ten koszt wpisać. Jeśli serwisy zagraniczne wprowadzą obsługę cenników, to w Sello pojawi się stosowna poprawka. Nowe sposoby wysyłki dodawane na serwisie Allegro powinny automatycznie pojawić się w Sello (bez konieczności wypuszczania nowej wersji).

 

Do tej wersji weszła jeszcze jedna poprawka odznaczających się znaczników w formach płatności oraz darmowych opcjach wysyłki. Teraz, przy pobieraniu niepełnych informacji o aukcjach nie są uaktualniane formy płatności oraz opcje wysyłki, w tym opcje darmowe (odbiór osobistym, e-mail, etc.). Informacje te są synchronizowane tylko przy pobieraniu pełnych danych o aukcji oraz przy pobieraniu transakcji. Wcześniej problem był taki, iż funkcje webApi używane przy pobieraniu niepełnych danych zwracały tylko ograniczoną informację o tych znacznikach, co następnie było aktualizowane w aukcjach w Sello.

 

Zapraszamy do aktualizacji wersji!

 

Załoga Sello

Link to postu

stanko91 możesz podać jakiś zrzut ekranu?

 

Niestety atrybuty specyficzne w nowej wersji nie zostały poprawione.

Wszystkie atrybuty muszą być odznaczone, w przeciwnym wypadku nie można wysłać aukcji.

Czy wymuszenie pobrania atrybutów za pomocą SQLa nic nie daje?

 

Nie rozumiem tylko dlaczego tak sie dzieje? Dlaczego to wszystko tak dlugo trwalo, a problem zglaszany od poczatku nie zostal zaleczony. Przeciez poprawieni buga, przeprowadzenie prostego QA nie trwa az tak dlugo. A moze sie myle?

Co trwało długo? 2 dni na przystosowanie programu do zmian, przetestowanie to moim zdaniem bardzo dobry wynik. Trzeba wziąć pod uwagę, że sam build takiej aplikacji ze wszystkimi przyległościami trwa ponad godzinę. Jeśli w testach wyjdzie, że coś jest nie tak, to trzeba poprawić i kolejny build - co daje znów + 2 godziny :).

Błąd z kategoriami wynika ze zmian identyfikatorów kategorii na allegro. Zostały one przesunięte, w górę, przez co aukcja jeśli pamięta ustawione atrybuty to wysyła je je pod starymi identyfikatorami - które teraz mogą oznaczać zupełnie co innego. Stąd pojawia się ten błąd. Z tego co jednak ustaliłem wystarczy wejść na zakładkę z atrybutami i zapisać aukcję.

 

Jeśli po tym zabiegu aukcja nadal nie chce się wystawić to proszę o podanie kategorii w jakiej występuje błąd i ewentualnie których atrybutów dotyczy. Proszę też najpierw sprawdzić czy wymuszenie pobrania kategorii za pomocą SQLa i Management Studio pomaga.

Link to postu

taka zmiana listy płatności została wprowadzona przez allegro po wymuszeniu PzA.

wiem, nie jedna zmiana miała już miejsce (używam sello od 2008r.)

 

Część z nich jak escrow chyba już nie funkcjonuje, PzA jest obowiązkowe - jako opcja nie ma sensu, pobranie wynika z zaznaczonych opcji cenowych

zgadza się, ale dlaczego wyświetlane są różne rodzaje płatności, powinny być we wszystkich zakładkach takie same (tak było dotychczas) ?

Link to postu

Opcje które znikają na allegro nie są w Sello usuwane, tylko oznaczane jako wygasłe, m.in. po to, żeby dla starych aukcji było widać jakie opcje były wybrane. Przy tworzeniu nowej aukcji stare (nieaktualne) opcje nie są już widziane. Więc tu jest wszystko ok i tak zawsze było.

 

Link to postu

inne rodzaje płatności to do dowolnego wypełnienia pola w opisowej częśći

 

dziękuję za wyjaśnienie, ale tak było dotychczas, a pytałem ponieważ dotychczas na allegro były dwie możliwości wypełnienia (włączenia) "Dodatkowe informacje o przesyłce i płatności"

1. Inne rodzaje płatności w formach płatności,

2. Dodatkowe informacje o przesyłce w opcjach dostawy

a teraz - przy wystawianiu poprzez allegro - pozostało tylko jedno "Dodatkowe informacje / Inne (wpisz dodatkowe informacje o przesyłce i płatności)", więc nie ma już "innych rodzai płatności" w formach płatności... i to wprowadziło mnie w błąd :)

Link to postu

Ja tej wersji nawet nie dotykałem, widząc opinie o trudnościach i problemach z nią związanych. Wersja 1.5 u mnie działa, a zmiany w Allegro niczego nie zepsuły w jej funkcjonalności. W swojej naiwności myślałem tak: jak Allegro wprowadzi cenniki dostawy i będzie prowadzić kupującego "za rękę" poprzez określanie sposobu wysyłki, jej ceny, adresu dostawy, itp., to nowa wersja Sello doprowadzi do tego, że dane te znajdą się w transakcji. Nigdzie nie przeczytałem, żeby to nastąpiło i tymczasem dalej jest radosne kopiowanie i wklejanie zapisów z maili, a jak ktoś lubi, może sobie to klepać na klawiaturze. Z tego, co zobaczyłem, to nowa wersja oferuje mi trochę inną tabelkę opcji płatności i dostaw, co ma dla mnie znaczenie chyba nawet trzeciorzędne. Oczywiście znowu wyjdę na malkontenta, ale może jakoś mi się uda przeżyć krytykę i chętnie wysłucham, jak to nie mam racji i co tak naprawdę jest ważne. Pytanie jest takie: co dalej w Sello z tą zmianą na Allegro i przede wszystkim kiedy? Chyba, że to już koniec zmian...

Link to postu

O jakie problemy chodzi? 1.5.1 jest przeznaczona głównie dla osób, którym Sello 1.5.0. przestało działać (synchronizować parametry), oraz dla osób które chcą korzystać z cenników oraz wystawiają aukcje poprzez powielanie starych - gdyż poprawiono tam znikające opcje płatności (o tą poprawkę prosiło kilka osób).

 

To nie jest oczywiście koniec zmian, ale jak zwykle ktoś musi być niezadowolony, że poprawiono nie to co trzeba ;)

 

 

Link to postu

O jakie problemy chodzi? 1.5.1 jest przeznaczona głównie dla osób, którym Sello 1.5.0. przestało działać (synchronizować parametry), oraz dla osób które chcą korzystać z cenników oraz wystawiają aukcje poprzez powielanie starych - gdyż poprawiono tam znikające opcje płatności (o tą poprawkę prosiło kilka osób).

 

To nie jest oczywiście koniec zmian, ale jak zwykle ktoś musi być niezadowolony, że poprawiono nie to co trzeba ;)

 

 

 

Dla informacji: ja jestem zadowolony z wprowadzanych zmian :) Od czasu gdy korzystam z sello, chyba z 2 lata już, program zmienia się na korzyść (czego o allegro nie zawsze można tak powiedzieć).

 

PS

Apel do tych, którzy z zadowoleniem korzystają z wprowadzonych zmian - może by tak (IMHO) skrobnąć jakąś pochwało/zachętę dla ekipy sello? Ilu Was jest - zadowolonych i zarazem oczekujących na kolejne zmiany? To wymaga trochę wysiłku, bo pochwalić za plusy jest trudniej niż będąc wzburzonym wskazać na minusy...

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...