Skocz do zawartości

Polecane posty

  • 6 miesięcy temu...

Mam Problem z programem Sello ponieważ program nie łączy się z subiektem i nie przechodzą automatycznie żadne zamówienie od klientów do subiekta tak jak było to do tej pory. Przy pobieraniu wiadomośći wyskakuje kilka błędów mianowiciue:

 

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Ustawianie parametrów połączenia:

Wczytywanie parametrów połączenia:

Niedopasowanie użytkowników (0x8004458C)

 

 

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Nie udało się zapisać kontrahenta:

Istnieje już kontrahent o podanym numerze NIP.

(0x800414C0)

 

Są to dwa główne błedy. Podnieśliśmy wersję do 1.6.1. i to nic nie pomogło. W ostatnim tygodniu aukcje były również wystawiane nie przez Sello ale bezpośrednio przez Allegro i po ściągnięciu tych aukcji do Sello one przez jakiś czas nie były powiązane z towarem czy to może być przyczyna tych błędów.

 

Czy można w jakiś sposób sprawdzić która aukcja może być błędna i dlatego zamówienia się nie tworzą???

Proszę o pomoc

Link to postu

Prosty - usunąć NIP u już istniejących klientów (lub np. przepisać go do uwag - osobiście tak właśnie zrobiłem po uruchomieniu Sello).

Bardziej elegancki, ale też o wiele bardziej skomplikowany - powiązać istniejących klientów w Subiekcie z właśnie utworzonymi w Sello.  To dość ekwilibrystyczny wariant, zwłaszcza że trzeba by takie powiązania sukcesywnie uzupełniać w miarę pojawiania się kolejnych klientów.

Link to postu

Jeśli w ustawieniach (Parametry->Zewnętrzny system sprzedaży->Dokumenty) wszystko jest jak trzeba to być może przyczyną jest NIP.  Poza tym Sello ma błędy i u siebie też od czasu do czasu zauważam, że nowa transakcja ma ustawiona "Nie twórz dokumentu" zarówno dla pocz. jak i końcowego, mimo że w parametrach jest ZK+R oraz PAi.  Z kolei do innych transakcji tworzy 2 zamówienia (z czego jedno nie ma powiązania z Sello) - cóż, taka jego uroda.  Trzeba albo znaleźć lepszy produkt konkurencji (z moich doświadczeń wynika, że to b. trudne...) albo naciskać na Sello Team, żeby to naprawili (niestety też trudne - błędy się wprawdzie powtarzają, ale nie udało mi się wykryć, w jakiej dokładnie sytuacji, więc standardowa formułka - "nie możemy powtórzyć błędu, więc nie mamy jak go znaleźć".  Czy jakoś podobnie), albo się przyzwyczaić i nauczyć to wykrywać i poprawiać ręcznie...

Link to postu

Jeśli są jakieś sugestie co zrobić z tym błędem to jesteśmy otwarci na propozycje.

 

Przy dodawaniu kontrahenta w Subiekcie pojawia się okno, w którym można umożliwić zapis zdublowanego NIPu lub nie. Jeśli zatem ktoś włącza kontrolę nipu to raczej nie chce dodawać kontrahenta z takim samym nipem, również z Sello.

 

 

Link to postu

Nie miałem na myśli błędu (jeśli tak to traktować) związanego z NIPem.  Chodziło mi o inne sytuacje:

1. Mam Sello skonfigurowane na tworzenie dla każdej transakcji ZK+R oraz PAi.  Niestety niekiedy (dość często do kilku kolejnych transakcji, ale jest to b. niedeterministyczne) utworzona transakcja ma ustawione "Nie twórz dokumentu", zarówno dla dok. początkowego jak i końcowego (nie zauważyłem, żeby kiedyś źle była ustawiona tylko jedna z tych opcji).

2. Niekiedy dla jednej transakcji tworzone są 2 zamówienia w Sub.  Jedno zostaje poprawnie podpięte do transakcji, a drugie sobie "wisi" kompletnie bez sensu i blokuje towar...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...