Skocz do zawartości

Uruchomienie sello na zewnętrznym serwerze.

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

mam pewien problem z uruchomieniem programu Sello w sposób aby łączył się z zewnętrznym serwerem.

 

Wykupiłam usługę hostingową na webserwer.pl, gdzie mam dostęp do bazy MSSQL 2005,

dokładnie takiej jaka jest wymagana przez program Sello.

 

Chciałbym bez konieczności instalowania bazy MSSQL na swoim komputerze,

móc zainstalować Sello, wprowadzić dane dostępowe do zewnętrznego serwera i móc z niego korzystać.

 

Będę wdzięczna z pomoc.

Jeśli trzeba to zrobić inaczej proszę o podpowiedź w jaki sposób to uruchomić.

 

 

Dodatkowo proszę napisać czy posiadając dostęp do czystej bazy MSSQL 2005, trzeba utworzyć w niej tabele etc.

Czy Sello robi to automatycznie, lub może w ogóle nie jest to potrzebne.

 

 

Pozdrawiam

Link to postu

Jeśli nie ma innej możliwości to trzeba tak będzie kombinować...

Może tak jak napisałem wyżej zadziała, teoretycznie bazę najlepiej przenosić zarchiwizowaną czyli SQL Server Management Studio Express -> wybieramy "databases", zaznaczmy właściwą, prawy przycisk myszy ->Tasks ->i bodajże back up, wcześniej dobrze byłoby się upewnić czy narzędzia na tym serwerze zdearchiwizują taki backup. Można też poprzez Sello ale tak czy inaczej jakoś to trzeba tam zdearchiwizować...

 

Co dokładniej trzeba wyjaśnić?

Link to postu

plik Sello.xls trzeba wyedytować w np. wordpad, na górze jest taki (przykładowy dla zewnętrznego serwera) fragment:

 

<sql_server>192.168.1.1\InsERTGT</sql_server>

<auth_mode>MIXED</auth_mode>

<sql_login encrypted="0">sa</sql_login>

<database>baza_Sello</database>

<login encrypted="0"></login>

 

192.168.1.1 - adres serwera

InsERTGT -nazwa tego serwera

sa - domyślna nazwa użytkownika bazy danych

0 - oznacza wyłącznie danej opcji, 1 -włączenie, w tym przypadku używanie szyfrowanych danych do logowania

baza_Sello -to nazwa bazy danych którą trzeba umieścić na serwerze

 

Oczywiście, trzeba tam wpisać właściwe wartości.

Większość z tych danych będzie w stanie podać administrator serwera, gdzie baza ma się znaleźć.

Link to postu

Plik sello.xml odnalazłam i odpowiednio skonfigurowałam.

 

Ściągnęłam również wspomniany powyżej SQL Server Management Studio Express.

Utworzyłam backupy baz danych z rozszerzeniem bak.

 

Niestety plików tych nie można zaimportować do bazy na wspomnianym serwerze.

 

 

Skontaktowałam się z firmą od której serwer mam zakupiony z informacja jakie musi być rozszerzenie pliku.

 

 

Jednak z tego co widzę przy backupie nie ma możliwości zapisu w innym formacie niż bak.

 

 

 

Link to postu

Almar bardzo dziękuje za informacje odnośnie tego, że 20MB to za mało.

 

Muszę jednak przyznać, że informacja ile potrzeba bardziej by się przydała.

 

Ta informacja to coś w stylu, że "zupa była za słona", nie wiele mówi, mało co w nosi.

 

 

Znajdę w takim razie hosting, gdzie wielkość tej bazy jest większa,

chodź nie wiem ile powinna wynosić i niestety nadal nie wiem jak poprawnie uruchomić całość na zewnętrznym serwerze.

 

Tak czy inaczej wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.

Link to postu

Z tą pojemnością do dokładnie jak pisze "ceryl" -zależy ile przedmiotów sprzedajemy, ile transakcji będzie itd., Nie trzeba tego dużo i szybko zrobi się z tego kilkaset MB, nie pakowałbym się w przestrzeń mniejszą niż 1GB, idealnie gdyby można było w przyszłości rozszerzyć tę przestrzeń, wiec o to też warto dopytać przed kupieniem...

 

PS.

Nie przyszło mi do głowy, że ktoś może oferować 20MB przestrzeni, to pojemność jak z epoki dyskietek 3,5", chociaż swoją drogą na niektóre potrzeby to wystarczy.

Link to postu

Jeśli chodzi o zdalny hosting - najlepiej, oprócz sprawdzenia, jaką pojemność oferuje dany dostawca, spytać jeszcze wprost, czy jest możliwość używania hostingu do takiego celu (baza Sello).  Np. niektóre firmy wyraźnie zastrzegają, że baza danych jest _wyłącznie_ do użytku przez serwis WWW postawiony na tym samym hostingu...

Mam jednak inną sugestię - osobiście również korzystam z Sello na kilku komputerach nie spiętych w sieć lokalną i niezłym rozwiązaniem jest zdalny pulpit.  Jeśli się nie mylę jest do tego potrzebny XP Prof. (na Home nie pójdzie), w przypadku wersji Win. innych niż XP nie wiem.  Poza tym jest kwestia liczby użytkowników jednocześnie korzystających z Sello - na XP standardowo może się w danym momencie (do systemu) logować tylko jedna osoba - zdalnie lub lokalnie, bez znaczenia, jednak można użyć łatki zwiększającej tę liczbę do 3.  Jak jest w przypadku innych Windowsów również nie wiem.  Poza tym oczywiście zostaje kwestia skonfigurowania połączenia z zewnątrz, ale przy pomocy dyndns.com lub podobnej platformy nie powinno to być problemem.  Oczywiście komputer, na którym jest baza Sello musi być non-stop włączony i podłączony do sieci.

Acha, można też udostępnić bazę Sello przez internet (rozwiązanie podobne jeśli chodzi o koncepcję - dyndns lub coś podobnego), jednak w tym wypadku radzę zwrócić uwagę na upstream w miejscu, gdzie jest podłączony serwer (transfer _do_ sieci, często słabo eksponowany parametr łącz szerokopasmowych) - próbowałem takie rozwiązanie zestawić wcześniej dla Subiekta i praktyka pokazuje, że 1Mb to _absolutne_ minimum, natomiast w przypadku sporej części łącz na rynku upstream wynosi 256 kb lub 512 kb.  Dla Sello tego nie testowałem, ale pewnie będzie podobnie.  Zdalny pulpit jest do przyjęcia już przy 256kb.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...