Skocz do zawartości

Zakupy Bez Rejestracji kontra sello

Polecane posty

Witam

 

Nie wiem czy korzystał już u was jakiś klient z zakupu bez rejestracji ale ja miałem dzisiaj pierwszego klienta.

 

Niestety sprzedały mi się w tej samej chwili dwa takie same przedmioty i dostałem wiadomość od allegr że się coś sprzedało i po chwili wpłata.

 

Więc przypisałem to razem i dobrze że klientka to zauważyła i napisała że dane które wpisałem z wpłaty się nie zgadzają więc to poprawiłem.

 

Ale sello nie pobiera nigdzie tej transakcji "widmo" bez rejestracji.

 

Czy może spotkaliście się z takim problemem??

 

Czy te tranzakcie trzeba dodawać ręcznie czy jak???

 

Pozdrawiam

Link to postu

Sprawa dotyczy zakupów niezarejestrowanych na allegro klientów.

 

Sello pobiera ich dane i tworzy klienta na liście KLIENCI, pobiera też emaile o sprzedaży/wpłacie i podpina je prawidłowo. Jednak nie tworzy transakcji.

 

W trakcie synchronizacji - wyświetla się komunikat - Nie można utworzyć transakcji do aukcji o numerze xxxxxxxxxx, co zgadza się z danymi z maila o "Sprzedałeś przedmiot...".

 

Bardzo prosimy o zajęcie się sprawą, bo w grudniu takich przypadków będzie więcej.

 

Pozdrawiam wszystkich sevensisters

 

PS.

Dodam, że dane klienta do wysyłki są pobierane prawidłowo, ale klient ma dziwny nick:

 

!g_20629958 (0)

Link to postu

Kolego problem ten jest ponieważ sello nie nadąża za postępem allegro i nie jest w stanie jeszcze tego ogarnąć.

Jeśli chcesz wytłumaczenia to to jest chyba wystarczające a jeśli chcesz więcej t dzwoń ze zjebą do insertu.

 

W takiej sytuacji powinieneś:

 

Akurat ja nie zauważyłem tego c kolega wcześniej pisał czyli ze sello tworzy klienta ale jakieś wielkie ułatwienie to to nie jest.

 

Klikasz w zakładce transakcje  po lewej stronie utwórz transakcje i klepiesz wszystko od początku.

 

Czyli dodajesz klienta z listy (ponieważ z tego co pisał kolega wcześniej te dane pobiera) adres do wysyłki towar itd........

 

No i to tyle pojawia ci się nowa transakcja taka jak pobiera normalnie sello z allegro.

 

Jak coś nie jasne to pisz dalej.

Link to postu

Zaraz mnie trafi normalnie, na pierwszej bazie mam taki oto radosny komunikat:

"Odnaleziono klienta o nazwie 'Niezarejestrowany' z tego samego serwisu aukcyjnego wpisanego ręcznie.

Jego dane zostały zaktualizowane. Poprzednie dane to: Agnieszka Bednarz"

Sello utworzyło jednego klienta o nazwie Niezarejestrowany i nadpisuje go sobie radośnie jak tylko nowy klient niezarejestrowany coś kupi.

 

Na drugiej bazie z kolei:

"Nie udało się zapisać danych klienta Niezarejestrowany (20657432)

Nazwa klienta musi być unikalna"

 

No to było by na tyle z pobieraniem klientów bez problemów...

Link to postu

Z analizy problemu wynika, że jedna z funkcji webAPi zwraca błędny (w zasadzie nie zwraca) identyfikator tego klienta. Bez tego Sello nie jest w stanie powiązać klienta z konkretną aukcją - czyli nie powstanie transakcja. Allegro zapowiada poprawę tego problemu w najbliższym czasie, jednak bez żadnych szczegółów.

Link to postu

W dalszym ciągu nie ma szczegółów od Allegro kiedy problem zostanie naprawiony więc pozostaje czekać. Aby potem nie pojawiły się transakcje, które już zostały dodane ręcznie można w administracji > parametry wysyłania i odbierania > zakładka aukcje > zapisuj transakcję od dnia (ustawić bieżący dzień)

Link to postu

Widzę, że transakcje z niezarejestrowanymi użytkownikami już się ściągają.  Niestety jest _poważny_ błąd - mianowicie jest jeden użytkownik Niezarejestrowany, do którego podpinają się wszystkie takie transakcje.  Właśnie w krótkim czasie pojawiły się u mnie 2 takie transakcje i widzę w związku z tym przynajmniej 2 problemy:

1. Można je pomyłkowo zgrupować.

2. Jest problem z wysyłaniem mejli (zwłaszcza automatycznych) ze względu na "wspólne" adresy e-mail

 

B. proszę o pilne poprawienie tego błędu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...