Skocz do zawartości

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji ...

Polecane posty

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji Tuleje wahacza przedniego Daewoo Nubira ORG Wwa SS (1296709737): Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży

 

Mam taki uciążliwy błąd, dla tej transakcji tworzenie dokumentów jest już wyłączone. Również powiązanie z dokumentami zostało usunięte.

 

Dokument ZK w Subiekcie pewnie został przez pomyłkę ręcznie usunięty,paczka dawno wysłana, paragon wystawiony - co zrobić aby pozbyć się tego błędu?

Transakcja jest już opłacona i nie potrzebuję do niej wracać.

 

Link to postu

Hmm, nie chcę udawać mądrzejszego niż ktoś z Sello Team, ale wydaje mi się, że to błąd związany z aktualizacją dokumentów (w ciągu ostatnich 2-3 tygodni ta kwestia na pewno przewinęła się przez forum), a konkretniej brakiem zerowania pól tr_InitDocDirty (i ew. DoneDocDirty - chyba jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby Sello musiało coś poprawiać w dok. końcowym...) w przypadku usunięcia powiązania transakcji z dokumentem w Sub.

 

Wykonaj (np. z MS SQL Server Management Studio Express) następujące polecenie na tej bazie danych:

UPDATE tr__Transaction SET tr_InitDocDirty = 0, tr_DoneDocDirty = 0 WHERE tr_Source = 'Tuleje wahacza przedniego Daewoo Nubira ORG Wwa SS (1296709737)'

i powinno pomóc.  Oczywiście między apostrofami musi być pełna i dokładna zawartość pola "Dotyczy" dla tej transakcji.  Ew. powinno też pomóc stworzenie, a następnie usunięcie zamówienia do tej transakcji, ale tego nie testowałem tylko pamiętam takie rozwiązanie ze wspomnianego powyżej wątku na forum.

Link to postu

Sello wywala błąd "Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji XXXXXXXXXXXXXXXX: Dokument został już utworzony

 

Powiązania do Subiekta istnieją czyli n adole na zakladce dokumenty sa numery dokumentów. Jak usunę powiązania i zaznaczę aby nie tworzył dokumentów Sello dalej sypie tym samym błedem. Jak sobie z tym poradzić?

Link to postu

Jeśli dotyczy to dokumentów końcowych to poradzić sobie można ignorując to - z moich obserwacji wynika, że po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach problem znika sam (bez usuwania powiązań.  Usuwania nie próbowałem, więc nie mam pojęcia, jak się Sello zachowa).  W którymś wątku już się ten problem pojawił, więc Sello Team wie (a przynajmniej powinien wiedzieć) o tym błędzie.  Czym jest spowodowany niestety kompletnie nie mam pojęcia...

Link to postu

Ja też mam często problem z błędem dokumentu początkowego.

Np. aukcja jest anulowana lub rezygnacja klienta itd.

Mimo usunięcia i zaznaczenia nie tworzenia dokumentu problem nie znika.

Sello chce zaktualizować utworzyć dokument.

Często robi się problem dodania do transakcji towaru nie powiązanego.

Co chwilę wyskakuje błąd.

Zauważyłem że jak od razu zaznaczy się opcję żeby nie tworzył dokumentu np przy ręcznej transakcji to jest ok. Ale jak się zapomni i dokument zostanie stworzony to jego usunięcie nic nie daje.

Link to postu

Nie bardzo rozumiem, jaki konkretnie błąd - jeśli "nie znaleziono dokumentu w systemie sprzedaży" to rozwiązanie jest kilka postów temu, jeśli inny to kwestia jaki?  A w przypadku dodania do transakcji towaru niepowiązanego z Sub. błąd lub ostrzeżenie wyskakuje zawsze i najwyraźniej trzeba się z tym pogodzić, pytałem kiedyś Sellowców i wyłączyć tego się nie da...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...