Skocz do zawartości

PETYCJA: PODWŻSZCIE ABONAMENT 2 RAZY I ZATRUDNIJCIE DODATKOWYCH PROGRAMISTÓW

Polecane posty

BARDZO PROSZĘ O ZROBIENIE SONDY EMAILOWEJ DO WSZYSTKICH USERÓW SELLO:

ILE ZAPŁACIŁBYŚ ZA SPRAWNY PROGRAM SELLO?

 

Na razie płacimy za obietnicę, że program będzie działał.

 

Dlaczego Sello się sypie raz po raz???

 

Chyba dziś mieliśmy odpowiedź!

 

Pan Bartek nie dość, że ma otwartych 20 okien z kodem to jeszcze obsługuje forum - zmęczony człowiek jest niewydajny, a to dość skomplikowany program (traktowany przez Insert jako produkt uboczny).

 

2 RAZY tyle za licencję chyba pozwoli na zatrudnienie dodatkowych programistów TAK ABY SELLO WYPRZEDZAŁO/NADĄŻAŁO ZA ZMIANAMI W RZECZYWISTOŚCI (1.7 miało być w grudniu 2010 a będzie może w czerwcu 2011 a może nie).

 

 

Mogę się mylić, ale z Sello korzystają głównie firmy i to nie małe a Supersprzedawcy, a z tego co tu czytam wielu ma jeszcze sklepy. Przy miesięcznych prowizjach do Allegro 200 czy 300 zł za licencję to marginalna opłata.

Wg mnie. większość userów dała by 2 RAZY TYLE CO TERAZ za licencję byle by tylko mieć spokój w biznesie i żeby gładko chodziło, żeby były importy/exporty/obsługa PZA/obsługa banków.

 

 

PANIE ADMINISTRATORZE niech Pan zrobi sondę! TO ZŁY MODEL BIZNESOWY sello to nie produkt dla drobnych sprzedawców, którzy mogą sobie pozwolić na przestoje, na tym chodzą całkiem duże firmy.

 

Ustalmy też gdzie jest problem:

- za mało ludzi zajmuje się Sello (za mało ludzi/kasy)?

- czy projekt jest za skomplikowany (za mało ludzi/kasy)?

- czy Allegro zmienia się tak szybko, że Insert nie nadąża (za mało ludzi/kasy)?

- czy mało kogo obchodzi Sello bo to produkt uboczny firmy???

 

Wniosek jest jeden: NIERÓWNOWAGA SIŁ - jeśli po stronie Allegro siedzi załóżmy 20 programistów i non-stop wprowadza poprawki to 2-3??? pracowników Insertu zajmujących się Sello nigdy ich nie dogoni i ten program nigdy nie będzie działał gładko - chyba że będzie równowaga sił.

 

(Pan Bartek często pisze o powiększającej się kolejce poprawek które mają być w kolejnych wersjach - nigdy nie pisze, że kolejka się zmniejsza, tylko na "Pomocnej dłoni" jest 20x143=2860 wątków dotyczących problemów powiedzmy już rozwiązanych, a ciągle będą nowe i nowe bo Allegro nie śpi- czyli z Sello będzie wieczny problem).

 

Jeśli 50 czy 100 zł więcej rocznie pozwoli doprowadzić ten program do używalności powiedzmy 95% czasu to ja się piszę.

 

Pozdrawiam przepracowanych INSERTOWCÓW i nadrabiających zaległości sprzedawców (BETA TESTERÓW).

 

 

----------------------------------------------------

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO ZABRANIA GŁOSU W TEJ SPRAWIE TYLKO BEZ EMOCJONALNYCH WYCIECZEK/STRASZENIA SĄDAMI ITP.

Link to postu

Aż normalnie żal mi tego czytać.

 

Cena jest teraz 19zł/mc ( była 10 i 15 ) czyli podnieśli prawie 2x ( ale nie jest to najważniejsze )

 

Jestem pewien, że zapłacenie kolejnych 2x pieniędzy za abonament nie spowoduje tego, że sello będzie lepiej działało.

 

Teraz płacimy 19zł/mc i wymagamy tego aby program był sprawny bo nie tracimy tu 19zł tylko opinie naszych klientów oraz zmarnowany czas w pracy ( w przypadku osób które tylko działają na podstawie tego programu )

 

Także ja bym raczej wnosił o obniżenie abonamentu a nie jego podwyższanie !

 

Ciekawi mnie tylko jeszcze jedna rzecz.

Czy Pan Bartek sam siedzi i pisze sello?

Czy jest do tego przeznaczony sztab?

ewentualnie : Ile osób jest zaangażowane w pisanie sello?

Link to postu

Zgadzam się że Sello to "produkt uboczny" ale gdyby nie Sello nawet nie spojrzałbym na Subiekta i inne produkty Insertu. Pytanie "ILE ZAPŁACIŁBYŚ ZA SPRAWNY PROGRAM SELLO?" trochę mnie dziwi, myślałem że już płacę za takie. A tak na poważnie najpierw niech zrobią normalny program a później może będę wstanie zapłacić więcej. Póki co zaufanie do Insertu w moich oczach zmalało do zera.

Link to postu

Ile kasy kosztowało mnie oprogramowanie insertu nie powiem,

Ale mam wszystkie moduły do sprzedaży (powiększona liczba stanowisk), księgowość, analizy, kontakt czyli gestor, abonamenty, internet oscgt - co z tego że sello nie działa.

Nie chodzi tutaj o wypisywanie, ale o to ile człowiek zainwestował już, ma to teraz ładnie działać.

Z naszą pomocą program jest rozwijany a to jednak jest wartość nie policzalna. Po meczymy się kilka latek i dopiero nam dosolą za wspólnie dopracowany program nie mający konkurencji.

Konkurencja to jest sposób na poprawę Sello.

Zwiększanie opłat w czasie kryzysu to nie jest dobre rozwiązanie.

Wielu z nas stać ale wielu nie.

Takie jest moje zdanie.

Link to postu

 

ILE ZAPŁACIŁBYŚ ZA SPRAWNY PROGRAM SELLO?

 

 

 

Za program już zapłaciłem, tyle na ile został przez Insert wyceniony, a wnoszony później cyklicznie abonament powinien dawać zaplecze do jego dalszego rozwoju.

Myślę, że dodatkowe pieniądze nic tu nie zmienią, bo chyba nie jest to kwestia pieniędzy. Dobrze byłoby może, żeby w temacie wypowiedział się jakiś odpowiedzialny pracownik Insert'u (patrz np. Kierownik Projektu). Nie myślę tu oczywiście o Bartku, bo On jest tutaj chyba od "czarnej roboty" i musi się mocować z bieżącymi problemami, a nie występować jako rzecznik firmy której jest pracownikiem. Chyba że się mylę, w takim razie przepraszam.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Ja np. byłbym w stanie zapłacić więcej za licencje gdyby program działał stabilnie bo w takiej formie w jakiej się teraz pracuje to powinien być za FREE.

 

Podobnie jak Tom uważam że bez Sello nie kupił bym Subiekta bo on też na tle konkurencji wypada blado i znajomi serwisanci raczej go odradzają.

 

Fakt jest taki że ile byśmy tutaj nie napisali i nie na wyżalali się to podejrzewam że Insert podejścia nie zmieni :/ i to właśnie jest w tym najgorsze.

Link to postu

a mozne zmienic model biznesowy sprzedazy sello,

a mianowicie dla wszyskich niech bedzie tak jak jest teraz placa 19zl/ za miesiac aktualizacje maja raz na rok, nie liczac niezbednych

 

dla uzytkownikow PRO program jest rozwijany szybciej posaiada dodatkowe funckje im przydatne i oni placa za to 100zl/ miesiac i maja w pierwszej kwartalnej aktualizacji dodana obsluge FOD jak i place z allegro w kolejnej np import/export tranzakcji z xls, w kolejnej wedlug ankiety przeprowadzonej wsrod nich co potrzeba...

 

jesli niema aktualizacji kwartalnej placa "zero" za ten kwartal....czykli niech nawet bedzie te 19zl/miesiac stawke podstawowa

 

wystarczy z 50 uzytkownikow pro na dodatkowy etat dla programisty, byloby ich 100 dwa etaty, PRO byliby zadowoleni a i zwykli uzytkownicy by zyskali poniewaz niezbedne aktualizacje bylby robione odrazu w ciagu tygodnia a nie jak z problemem klucza API zgloszone pare miesiecy temu i dopiero jak sie wali zaczyna sie Insert brac za to....

Link to postu

a mozne zmienic model biznesowy sprzedazy sello,

dla uzytkownikow PRO program jest rozwijany szybciej posaiada dodatkowe funckje im przydatne i oni placa za to 100zl/ miesiac i maja w pierwszej kwartalnej aktualizacji dodana obsluge FOD jak i place z allegro...

 

chyba nie wiesz zupełnie co piszesz  :) realia firm tworzących oprogramowanie są zupełnie inne. chętnie przygarną dodatkowe 100 zł od ludzi co chcą się pozbyć nadmiaru gotówki. i zainwestują to zupełnie w inny obszar działalności.

dopóki nie zaczną klienci masowo odchodzić od produktu z powodu wkurzenia / dobrej konkurencji - dopóty nic się nie zmieni.

pracuje w HD dużej firmy (a taki jest Insert) i jedynie można się pośmiać z takich petycji  ;)

jak masz za dużo $ w kieszeni to prześlij na konto charytatywnie, może zostaniesz doceniony.

 

Sello - produkt został na tyle wyceniony, miał robić takie i takie rzeczy, a okazuje się że to spore kłamstwo.

 

Tak jak kupisz proszek co to miał Ci brudne skarpetki uprać, a okazało się że jedynie je zmechacił. Zapłać takiej firmie dodatkowo, to na pewno dostaniesz "jako wybrany" super extra hiper produkt  ;D

Link to postu

Jestem nowym użytkownikiem,ale zdążyłem zauważyć że proces SELLO firmie Insert toczy się własnym torem w ciągłej fazie BETA. Ewidentnie widać iż program jest robiony razem z forumowiczami i większość trafionych pomysłów zaraz jest zaimplementowanych w program, a co za tym idzie aplikacja zaczyna być coraz atrakcyjniejsza więc podnosi się opłaty z jej korzystania. To nie fair! Widać że firma Insert zrobiła sobie z forumowiczy swoich pracowników. Dla mnie to nieuczciwe i jeżeli program nie działa to proszę rozważyć przedłużenie abonamentu o czas usterki. Reasumując nie twierdzę że forma współpracy jest zła. Na pewno jest ona z korzyścią dla obu stron jednak podwyższając opłaty za program w fazie BETA jest poprostu nieuczciwe!Pozdrawiam

Link to postu

Biedny Bartek :( Nie dość że na głowie chłopak staje żeby to naprawić, do tego stara się szczerze informować użytkowników sello a oni taką nagonkę a niego robią...

Czy każdy polak musi brać przykład z kaczyńskiego i sobie ponarzekać i wyzywać innych?

 

Czemu jest winny Bartek za ciągłe zmiany w serwisie allegro?

Link to postu

Biedny Bartek :( Nie dość że na głowie chłopak staje żeby to naprawić, do tego stara się szczerze informować użytkowników sello a oni taką nagonkę a niego robią...

Czy każdy polak musi brać przykład z kaczyńskiego i sobie ponarzekać i wyzywać innych?

 

Czemu jest winny Bartek za ciągłe zmiany w serwisie allegro?

My nie obwiniamy Bartka !!!

Jedyne czego się domagamy to to za co zapłaciliśmy.

 

I chyba mylicie pojęcia więc poczytajcie w słowniku wyrazów co oznacza narzekanie bo z mojej interpretacji narzekanie jest wtedy kiedy jest dobrze a ludziom jest źle !

 

Tu jest źle więc mamy być szczęśliwi?

W Polsce podnoszą nam podatki chleb jak kiedyś kosztował 1zł a teraz 3 ( zapowiada się na 5 ) to też mamy być szczęśliwi ?

 

W innych Państwach nie narzekają bo nie mają takich problemów.

 

Co do ceny sello to jest niby tanie ale pomyślcie sobie ile wydacie na sello przez 5 lat działania firmy a ile na subiekta czy inny program. A wy jeszcze chcecie podnosić ceny ( tragedia )

Link to postu

Biedny Bartek :( Nie dość że na głowie chłopak staje żeby to naprawić, do tego stara się szczerze informować użytkowników sello a oni taką nagonkę a niego robią...

Czy każdy polak musi brać przykład z kaczyńskiego i sobie ponarzekać i wyzywać innych?

 

Czemu jest winny Bartek za ciągłe zmiany w serwisie allegro?

My nie obwiniamy Bartka !!!

Jedyne czego się domagamy to to za co zapłaciliśmy.

 

I chyba mylicie pojęcia więc poczytajcie w słowniku wyrazów co oznacza narzekanie bo z mojej interpretacji narzekanie jest wtedy kiedy jest dobrze a ludziom jest źle !

 

Tu jest źle więc mamy być szczęśliwi?

W Polsce podnoszą nam podatki chleb jak kiedyś kosztował 1zł a teraz 3 ( zapowiada się na 5 ) to też mamy być szczęśliwi ?

 

W innych Państwach nie narzekają bo nie mają takich problemów.

 

Co do ceny sello to jest niby tanie ale pomyślcie sobie ile wydacie na sello przez 5 lat działania firmy a ile na subiekta czy inny program. A wy jeszcze chcecie podnosić ceny ( tragedia )

 

 

Licencja sello została przedłożona wszystkim więc już powinno być ok :) Też korzystam z sello i nie narzekam. To znaczy że mi jest źle kiedy jest dobrze, czy może jest mi źle kiedy jest źle? A może dobrze kiedy jest dobrze? ???

Link to postu

Pozwolę sobie przekopiować moją wypowiedź z innego "gorącego" wątku ("Co z wersją 1.7"):

 

>> Sello jest traktowane przez firmę Insert po macoszemu... Podejście do projektu jest bardzo amatorskie (i nie piję tutaj do Bartka). Dziwię się, że w tak dużej firmie (a może to tylko pozory) jak Insert nie ma ludzi, aby zająć się tym programem na poważnie. Na rynku jest potężna luka w temacie oprogramowania wspierającego sprzedaż na aukcjach oraz w sklepach internetowych i nikmu nie udało się jej zapełnić.

Moim zdaniem Sello powinno zostać podzielone na wersję Lite dla sprzedawców-hobbystów-amatorów (przy zachowaniu obecnej jakości i ceny) oraz na wersję Pro dla "dużych graczy", którzy nie mogą sobie pozwolić na to co w tej chwili się dzieje. W drugim przypadku cena może wzrosnąć, ale za ceną musi iść jakość!

 

Pozdrawiam <<

Link to postu

Hmm, możesz się podzielić informacją, jakie to programy?  Osobiście testowałem Asystenta (b. krótko, kompletnie mnie odrzucił) oraz Pomocnika aukcji (używam go do wystawiania aukcji, ale część transakcyjna jest jak dla mnie nie do zaakceptowania) i oba mają na tyle ograniczoną funkcjonalność, że odpadły w przedbiegach.  Przede wszystkim dotyczy to wydruków, ale było też parę innych kwestii, z których brak możliwości połączenia z Subiektem nie jest najmniej istotny...  Innych liczących się aplikacji nie znalazłem.

Acha, no jest jeszcze oczywiście allegrowy MS - znam go b. dobrze i przesiadłem się na Sello właśnie dlatego, że już mi zbyt uwierały jego ograniczenia.

Link to postu

i oba mają na tyle ograniczoną funkcjonalność, że odpadły w przedbiegach.  Przede wszystkim dotyczy to wydruków

Zaczalem uzywac Sello od momentu mozliwosci tworzenia wlasnych wydrukow.Wczesniej ten program byl dla mnie slabo uzyteczny.Co do innych aplikacji ktore niby to sa konkurencyjne to chyba jak ktos ma 5 paczek dzienie i sprzedaje na lewo bo takiej automatyzacji jak Sello nie oferuje zaden.Ktory jest tanszy a ktory drozszy akrat niewiele ma do dobrosci programu a juz napewno nie przy kwotach kilkunastozlotowych :) Zeby nie mnostwo duperelnych niedorobek ktore przeszkadzaja oraz zbyt powolne reagowanie na to co wprowadza Allegro (z lekka usprawiedliwione bo skoro samo API  za Allegro nie moze nadazyc :) a co dopiero zewnetrzny program - ale wprowadzanie przez Sello Team obslugi FODa to chyba do legendy przejdzie :) ) to bylby program miodzio  ;D Reszta "rownie dobrych aplikacji" jest daleko chociaz w przypadku kogos o mniejszej sprzedazy gdzie wszystko wykonuje jedna osoba moga spisywac sie doskonale.

Link to postu

Hmm, możesz się podzielić informacją, jakie to programy?  Osobiście testowałem Asystenta (b. krótko, kompletnie mnie odrzucił) oraz Pomocnika aukcji (używam go do wystawiania aukcji, ale część transakcyjna jest jak dla mnie nie do zaakceptowania) i oba mają na tyle ograniczoną funkcjonalność, że odpadły w przedbiegach.  Przede wszystkim dotyczy to wydruków, ale było też parę innych kwestii, z których brak możliwości połączenia z Subiektem nie jest najmniej istotny...  Innych liczących się aplikacji nie znalazłem.

Acha, no jest jeszcze oczywiście allegrowy MS - znam go b. dobrze i przesiadłem się na Sello właśnie dlatego, że już mi zbyt uwierały jego ograniczenia.

Jeśli chodzi o wydruki w Pomocniku z którego kiedyś też korzystałem to poradziłem sobie w ten sposób, że podłączyłem się do bazy za pomocą accessa. Stworzyłem prostą kwerendę wybierającą konkretne dane potrzebne do wydruków i raport stworzyłem taki, aby mi pasował. Mogłem praktycznie każdy wydruk stworzyć dzięki temu ale ze względu na mniejszą funkcjonalność przegrał z sello.

Link to postu

There is no spoon !

 

sevensisters - Mówisz jak Przezes Zarządu. Tylko, że tutaj jesteś User którego nie zaproszą na zebranie. Te decyzje są poza naszym wpływem. Zespół Sello ma swojego managera i pewnie w zakresie kompetencji działa jak może. Aktualnie Sello nie leży w obszarze kluczowym firmy Insert i jej udziałowca TETA. Przypominam, że Sello jest to program dla małych firm, a jeśli oczekujemy obsługi na wskazanym poziomie to trzeba sobie dopisać do ceny miesiecznej minimum dwa zera w zależności od tego na ile wyceniasz swoje straty (cena zawiera ubezpieczenie)

 

Micchaleq - Tak, masz racje NIE ZMIENI. Chodzi o model biznesowy oraz o cele strategiczne

 

Tom - Cena jest za "as it it" co oznacza, że płacisz za aktualną wersję. Jeśli chcesz gwarancji podpisz umowę serwisową.

 

jac oraz Sharkiz  - Takie są realia i wszyscy się na to kolektywnie zgadzamy, a Sello mając to na względzie oferuje program właśnie po tej cenie.

 

amj_24 - Prawdopodobnie jesteś najbliżej prawdy

 

krvpik - Pomysł odrealniony. Niskie koszty utrzymania aplikacji = wspólna wersja.

 

skurek - Racja. Model biznesowy, cele strategiczne, Finansowanie dla realizacji celów, Zarządzanie i rozliczanie projektu.

Dodatkowe pieniądze rozbieżne z powyższym zostaną spożytkowanie tak jak wspominasz

 

Nestor - Ja również dołączam się do twych ciepłych słów pod adrezsem Bartka.

 

Micchaleq - Obecny problem ma wpływ na twoją działalnośc biznesową?

Może to oznacza, że to nie oni mają zły model biznesowy tylko wszyscy zirytowani i ponoszący straty (wymierne lub nie).

Tak tylko nadmienię, że też się wkur...iłem na istnienie probelmu.

 

 

Co ja bym zaproponował?

Propozycja tylko dla dużych: Podpiszcie indywidualne umowy serwisowe !

Propozycja dla małych: czekajcie aż duzi podpiszą umowy.

Alternatywa: Wspierajmy zespół Sello i Bartka, który dzielnie reaguje na nasze zgłoszenia.

 

Pozdrowienia

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...