Skocz do zawartości

Sello + integracja z firmami kurierskimi

Polecane posty

Hello!

 

 

Pytanie dzisiaj typowo do sprzedawców:

 

 

Który kurier lub kurierzy dysponuje oprogramowaniem, ktore najlepiej mozna zintegrować z Sello odnośnie realizacji wysyłek ?

 

Kurierów na rynku jest do wyboru do koloru, tylko jacy kurierzy pozwalają na bezproblemową integrację z Sello bo przymierzam się powoli do umowy, jednak najtańszy kurier i masa pracy przy ręcznym adresowaniu raczej odpada - wolałbym już droższe nieco rozwiązanie a bezproblemowe generowanie wydruków na paczki dla kurierów.

 

Jakaś lista, ranking kurierów ?

Link to postu

W tym momencie darmową integrację zapewnia Siódemka, GLS i UPS wraz z wpisywaniem numerów nadawczych do sello, o reszcie nie wiem,natomiast jest program SmartBL który integruje z resztą kurierów ale jest płatny i nie zwraca numerów nadawczych do sello.

 

Wpisywanie numerow nadawczych do Sello - chodzi Ci o konfiguracje wydruków z dopisaną pulą nadawczą od kuriera i tym samym drukowanie z Sello wydruków na paczki kurierskie czy samo wysylanie numerow nadawczych przez zewnętrzny plugin do Sello aby je podpiąć pod paczki ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Kurier DPD // korzystam z webservisu DPD i bez problemu wszystko działa. Owszem jak się tylko eksportuje plik i później importuje w programie kurierskim to nie działa - bo niby jak ma działać ? - ale jak się korzysta z WebAPI to nie ma problemu, to samo jest chyba z UPS i siódemką - ale tego nie sprawdzałem. DPD działa i ma się dobrze :P

DO DHL'a chyba biuroster coś wydał jak się nie mylę ;)

Link to postu

Hello!

 

 

Pytanie dzisiaj typowo do sprzedawców:

 

 

Który kurier lub kurierzy dysponuje oprogramowaniem, ktore najlepiej mozna zintegrować z Sello odnośnie realizacji wysyłek ?

 

Kurierów na rynku jest do wyboru do koloru, tylko jacy kurierzy pozwalają na bezproblemową integrację z Sello bo przymierzam się powoli do umowy, jednak najtańszy kurier i masa pracy przy ręcznym adresowaniu raczej odpada - wolałbym już droższe nieco rozwiązanie a bezproblemowe generowanie wydruków na paczki dla kurierów.

 

Jakaś lista, ranking kurierów ?

GLS polecam - zainstalowali swój program gls ini - informatyk prze tel ustawił i klik i leca paczki i nalezpki - potem klik i numery do seloo , bajka , reszta kurierów niech sie uczy  jak obsługiwać klienta .

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Pewnie korzystacie z webklienta i importujecie wszystkie dane, ja poprosilem o dostep do webservisu przez webapi dpd, całość operacji wlacznie z drukiem etykiet i druk protokołów odbywa się przez SB :)

 

Pisałeś o jednym kliknięciu. Ja też korzystam z webserwis i jest tak: lista wysyłkowa w Sello (2 kliki), pobierz listę w SB (1 klik), eksport w SB (1 klik), otwórz plik (1 klik), drukuj (min. 1 klik). Chyba się nie da jednym kliknięciem w sello uruchomić drukarki z listem z webservicu. Chyba, że mam coś nie tak ustawione.

Link to postu

a gdzie SmartBL  ma w opcjach to. przeciez oni tego nie maja nawet uzwzglednione w opcjach programu. moglbys to przyblizyc..?

drukujesz na etykietarce czy drukarce zwyklej

 

Drukuje na etykieciarce,

 

Dokładnie jest to do ustawienia w "konfiguracja -> ustawienia eksportów -> ogólne" Tam masz kurierów do ustawienia, upewnij się że masz najnowszą wersję :) Haslo i login dostaniesz na infolinii technicznej dpd :)

 

 

Pisałeś o jednym kliknięciu. Ja też korzystam z webserwis i jest tak: lista wysyłkowa w Sello (2 kliki), pobierz listę w SB (1 klik), eksport w SB (1 klik), otwórz plik (1 klik), drukuj (min. 1 klik). Chyba się nie da jednym kliknięciem w sello uruchomić drukarki z listem z webservicu. Chyba, że mam coś nie tak ustawione.

 

Dobra może trochę przesadziłem - 2 kliki :P Pobierz listę wysyłkową i eksport, jakby nie było na pewno jest to wygodniejsze niż klikanie w webkliencie :P

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...