Skocz do zawartości

Sello + integracja z firmami kurierskimi

Polecane posty

to moze ja sie wypowiem

 

Wszystko da się zrobić  ;) zawsze pozostaje pytanie ile to bedzię kosztować  ;D

 

Do kodu sello nie mam dostepu, ale można sprawdzac w bazie czy się pojawila nowa paczka co np. 5 sec, ale proszę wziąć pod uwage, ze jeśli paczka powstanie tu musi ona zostac wysłana od razu do kuriera, bo dopiero wtedy możliwe jest drukowanie etykiet, nie będzie już mozliwosci poprawienia czegokolwiek w danych.

 

SmartBl powstał po to aby ułatwiać życie i oszczedzać czas, wiec jeśli macie kolejne pomysły to proszę śmiało pisać, zawsze znajdziemy jakieś rozwiązanie ;)

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Hello!

 

 

Pytanie dzisiaj typowo do sprzedawców:

 

 

Który kurier lub kurierzy dysponuje oprogramowaniem, ktore najlepiej mozna zintegrować z Sello odnośnie realizacji wysyłek ?

 

Kurierów na rynku jest do wyboru do koloru, tylko jacy kurierzy pozwalają na bezproblemową integrację z Sello bo przymierzam się powoli do umowy, jednak najtańszy kurier i masa pracy przy ręcznym adresowaniu raczej odpada - wolałbym już droższe nieco rozwiązanie a bezproblemowe generowanie wydruków na paczki dla kurierów.

 

Jakaś lista, ranking kurierów ?

Glsi - to program w pełni połączony w obie strony z Sello - używam od pół roku -rewelacja . 0 problemów . Sam Gls też dobrze sie współpracuje  no i cena paczki 10,50 netto .

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Witam, może ktoś opisać jak konkretnie działa Sello ze SmartBL i Webklientem w DPD? Głównie chodzi mi o to czy po eksporcie listy do DPD Online można drukować etykiety bezpośrednio z programu Webklient czy odbywa się to już w samym SmartBL? Z tego co widzę program nie posiada generowania protokołów i innych operacji więc powinno się to odbywać przez Webklienta.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Przesiadłem się na DPD i mam pytanie jak skonfigurować SmartBL. Chciałbym żeby wszystko szło maksymalnie automatycznie ale mam problemu już na starcie.

 

Domyślam się żeby wszystko szło szybciej muszę zacząć od ustawień w zakładce DPD OnLine a nie DPD jednak kiedy tam wpisuję dane dostaję na wstępie błąd z komunikatem: ... Login Failed  - W polach DPD OnLine wpisuje dane które otrzymałem od przedstawiciela ( aplikacja webklient )

 

Jeszcze jedno pytanie czy SmartBl może tylko pobierać paczki z utworzonych listy wysyłkowych czy można gdzieś coś zmienić żeby pobierało paczki które są w zakładce "do wysłania" ?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

do szanownych programistow

 

dokumantacje XML do tworzenia listow przewozowych w eCAS mozna usyskac od

 

Pana Jacka z DHL

Jacek.Szustakowski@dhl.com

 

ogolnie cala procedura sprowadza sie do tworzenia plikow XML w okreslonym katalogu

wtedy ECAS moze je automatycznie pobierac i tworzyc plik XML w innym katalogu w ktorym jest numer przesylki

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Hello!

 

 

Pytanie dzisiaj typowo do sprzedawców:

 

 

Który kurier lub kurierzy dysponuje oprogramowaniem, ktore najlepiej mozna zintegrować z Sello odnośnie realizacji wysyłek ?

 

Kurierów na rynku jest do wyboru do koloru, tylko jacy kurierzy pozwalają na bezproblemową integrację z Sello bo przymierzam się powoli do umowy, jednak najtańszy kurier i masa pracy przy ręcznym adresowaniu raczej odpada - wolałbym już droższe nieco rozwiązanie a bezproblemowe generowanie wydruków na paczki dla kurierów.

 

Jakaś lista, ranking kurierów ?

GLS polecam - zainstalowali swój program gls ini - informatyk prze tel ustawił i klik i leca paczki i nalezpki - potem klik i numery do seloo , bajka , reszta kurierów niech sie uczy  jak obsługiwać klienta .

 

 

 

 

 

 

Świetnie, ile to kosztuje? :) znalazłam płatną wtyczkę za 200 zł z sello... czy jest możliwość innej integracji (bezpłatnej)?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

 

Idzie zintegrować sello którego baza jest na serwerze #1 z programem kurierskim UPS którego stacja administracyjna jest zainstalowana jest na serwerze #2 ?

 

 

Do tej pory wszystko było na jednym kompie i współpraca była nienaganna ale zapadła decyzja postawienia nowego serwera na windows serwer 2012 z którym UPS ma problem niestety :/ więc wszytko poszło na nowy serwer oprócz UPS i teraz paczki z sello wystawia się ręcznie zamiast  z automatu jak to było do tej pory :/ - to jest kwestia zmiany ścieżek dostępu ?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Niedawno podpisałem umowę z DPD. Pobrałem ZA DARMO program SBL2 z ich strony. Integracja pełna (pobieram paczki z Sello i wkrótce z Subiekta).

Jeśli chodzi o Sello, to wystarczy wygenerować paczkę z transakcji aby SBL2 ją "widział" u siebie. Minus jest taki, że widać tam też paczki na Pocztexa, ale jest ich zaledwie kilka. Później przerzucam paczki do DPD, generuję listy (zbiorczo tuż przed kurierem) i protokoły. SBL2 zwrotnie wrzuca do Sello numer paczki. Z braku czas nie doszedłem, czy w SBL2 można generować bezpośrednie linki do trackingu i byłoby wówczas miodzio.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Hej!

Gdyby jeszcze komuś przydała się ta informacja: powstała nowa integracja do aplikacji Y.Shipping. Dzięki temu można automatycznie tworzyć listy przewozowe z danych zawartych w Sello i programach ERP (Subiekt, Enova, Optima, XL, Altum). Listy generowane są już dla 15 systemów kurierskich:DHL, DHL Express, DPD, Siódemka, UPS, GLS, Fedex, Poczta Polska, Schenker, K-EX, InPost, InPost Kurier, JAS-FBG, TBA EXPRESS, InPost Polecone.

A informacja zwrotna w postaci np. nru listu przewozowego zostaje zapisana w systemie, z którego pochodziły dane, czyli np. w Sello

 

Gdyby Ktoś chciał  szczegółów, to czekam na znak

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie odnośnie Yshipping, chcę przetestować jego możliwości. Korzystam z kuriera TBA oraz Inpost.

Korzysta już ktoś z tego?

Nr listów są eksportowane do Sello?

Listy tworzy się z "paczek" stworzonych w sello?

Jest to w pełni zautomatyzowane czy trzeba każdą paczkę sprawdzać po kolei czy wszystko jest poprawne?

 

Cennik jaki otrzymałem:

OPTIMA/Subiekt/Sello/Enova:

 

Liczba użytkowników Liczba kurierów Cena netto

1                           1       600zł*

dowolna                   1       2200zł

        1                     dowolna       2200zł

dowolna             dowolna       3300zł

 

 

XL:

 

Liczba użytkowników Liczba kurierów Cena netto

1                           1       600zł*

dowolna                   1       2500zł

        1                     dowolna       2500zł

dowolna             dowolna       3500zł

 

ALUM:

 

Liczba użytkowników Liczba kurierów Cena netto

1                           1       800zł*

dowolna                   1       4000zł

        1                     dowolna       4000zł

dowolna             dowolna       6000zł

 

 

*Opcje 1x1 można sumować, dodając kolejne 1x1 np. dwa stanowiska Optima z DHL = 2*600zł.

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Program jest skończony  :) i funkcjonuje poprawnie- na dowód tego mamy pozytywny odzew od użytkowników. Ma jednak póki co nieskończenie wiele możliwości rozbudowy, więc chętnie dowiemy się jakich dodatkowych rozwiązań do programu Państwo potrzebują.

Jeśli idzie o integrację Sello to doszło kilka nowych - w tej chwili na rynku nie spotkałam programu z większą ilością integracji kurierskich.

Obecnie nasz program integruje się z :  InPost, InPost Kurier, Inpost Polecony, Inpost Allegro, DHL, DHL Express, DHL Parcelshop, DPD, Siódemka, UPS, GLS, Fedex, Poczta Polska, Schenker, K-EX, JAS-FBG, TBA Express, Paczka w Ruchu, ale pracujemy też nad kolejnymi.

 

Zapraszam do kontaktu i wypróbowania programu, bo mamy bezpłatną wersję do 5.przesyłek dziennie: http://yosi.pl/Shipping/SHIPPING2_PROD.ZIP

oraz 14-dniową wersję bez ograniczeń (do wypróbowania):

http://yosi.pl/Shipping/SHIPPING2_DEMO.ZIP

 

Ceny dla Sello wyglądają następująco:

600 zł 1 stanowisko + 1 firma kurierska (licencja podstawowa - można ją powielać np. 3x600 zł)

 

2200 zł 1 stanowisko + dowolna ilość firm kurierskich

2200 zł dowolna ilość stanowisk + 1 firma kurierska

3300 zł dowolna ilość stanowisk i firm kurierskich

 

Opłata jest jednorazowa i daje roczną gwarancję na aktualizacje itp. Po roku można ją przedłużyć za 12% kwoty zakupu.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...