Skocz do zawartości

IMPORT Z jpk V7 DO EWIDENCJI VAT SPRZEDAZY - NIE ROZPOZNAJE KLIENTOW PO NIPIE

Polecane posty

wITAM,

Wersja 1.66 hf1

Mam dziwny problem. Importuje JPK v7 z ewidencja vat sprzedazy. W ewidencji vat sprzedazy pokazuje mi wpis z kontrahentem i nipem:

image.thumb.png.6158aeca9351166dc6de128bf2aed0fa.png

jednak nie powiazuje go z kartoteka, ktora istnieje juz w rewizorze. Gdy klikam dla- popraw to otrzymuje komunikat:

image.png.3137cb1f76b3555f3de2ab7bdccc6a2f.png

Oraz przy probie dekretacji wg schematu dekretuje mi na konto 200-9999 zamiast na konto analityczne kontrahenta.

image.png.925c1a48ab41c8fac4bcebf50c975a95.png

 

W kartotece klientow juz mam wpis oraz konto analityczne jest dodane.

image.png.212c21e60bc9b8a68fc884c3e0a2b560.png

Parametry komunikacji mam ustawione po nipie:

image.png.9b97935fc9b571f5bfec79d647a5a565.png

Prosze o pomoc co jeszcze trzeba ustawic aby z pliku jpk poprawnie importowac kontrahentow.

 

 

 

image.png

Link to postu
56 minut temu, Radek Szachnowski napisał:

Parametry komunikacji mam ustawione po nipie:

Parametry te NIE mają nic wspólnego z importem danych z JPK, dotyczą importu z epp / EDI++.

 

57 minut temu, Radek Szachnowski napisał:

Prosze o pomoc co jeszcze trzeba ustawi

Proszę sprawdzić "Parametry JPK i Deklaracji".

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 rok później...

A skąd miałyby zostać przenoszone pozostałe dane kontrahentów skoro JPK_V7x ich nie zawiera ?

 

Formaty JPK nie zostały zaprojektowane do wymiany danych z biurem rachunkowym / księgowością, więc nie powinno się ich do tego wykorzystywać, gdyż może to się właśnie tak skończyć - JPK_VAT posiadały dane adresowe kontrahentów, ale w JPK_V7x je usunięto. 

Link to postu
2 godziny temu, Jan Reczek napisał:

Zakres zawartych danych rozumiem, ale czy np nie można by z bazy CEIDG?

Co z kontrahentami, którzy nie prowadzą działalności ? Co z kontrahentami zagranicznymi ?

 

2 godziny temu, Jan Reczek napisał:

Skoro funkcjonalność jest to czemu nie skorzystać.

Bo trzeba to oprogramować, "gotowe" mechanizmy wpleść w inny obszar programu, zewnętrzne usługi nie zawsze są dostępne, importowanych danych mogą być duże ilości, więc mocno należałoby popracować nad obsługą sytuacji awaryjnych i wydajnością, zadanie nie jest banalne... Jak wyżej - to nie rozwiąże też wszystkich problemów / potrzeb, więc czy warto poświęcać zasoby na częściowe rozwiązanie, łatanie pierwotnego problemu (korzystanie z formatów niezgodnie z ich przeznaczeniem)...

 

Oczywiście to tylko moje przemyślenia, a nie mam wpływu na zmiany w programach InsERT.

 

Do czego potrzebne są w ogóle Panu te dane ?

 

Link to postu

Biura rachunkowe nagminnie wykorzystywały JPK_VAT do importów sprzedaży do ewidencji.

Po to te dane.

Klienci przyzwyczaili się do importów z systemów sprzedaży z innych firm za pomocą JPK.

Teraz muszą wejść w każdy zapis aby zaktualizować dane o dane adresowe.
Gorzej w przypadku indywidualnych klientów na FS detalicznych.

Nawet tak zaawansowany program jak Nexo ze swoim JPK wewnętrznym nie zawiera tych danych.

 

Konwerterów do EDI już nikt nie poprawia bo po co, jak więc importować duże ilości faktur z systemów zewnętrznych.

Macie swoje rozwiązania?

 

 

Link to postu

Tak. Proszę Pana wiem, że można, ale przy obecnie zmieniających się przepisach nie zawsze jest czas i chęć płacenia za to przez klienta.
Można było od wielu lat i jakoś Opteam się wycofał jak i wielu innych.

Abstrahując od faktu, że część biur rachunkowych ma to gdzieś bo skoro w JPK nie jest wymagany adres to uważają, że oni też nie muszą mieć u siebie w zapisach.

Ale są biura, które nie mają pod ręką jednoznacznego paragrafu, na którym mogli by się oprzeć, aby nie mieć zarzutu o nierzetelne prowadzenie ksiąg.

Link to postu

Jesli chodzi o import dokumentow sprzedazy to jesli mnie pamiec nie myli to tam sie duzo nie zmienilo od wielu lat. Import podstawowych danych jak dane klienta, wartosci netto, brutto, stawka vat czy transakcja vat, forma platnosci są wg mnie stałe. Od tego tez jest sfera aby doprogramowac sobie te rzeczy, ktorych nie ma. I tak fajnie, ze import z jpk jest od poczatku. Wiele programow tego nie ma lub jest to dodatkowo platne.

Link to postu
Godzinę temu, Jan Reczek napisał:

Tak. Proszę Pana wiem, że można, ale przy obecnie zmieniających się przepisach nie zawsze jest czas i chęć płacenia za to przez klienta.

Skoro zna Pan wszystkie możliwości to czego i od kogo Pan oczekuje ?

 

1 godzinę temu, Jan Reczek napisał:

Nawet tak zaawansowany program jak Nexo ze swoim JPK wewnętrznym nie zawiera tych danych.

Już tłumaczyłem w tym wątku, że to nie ograniczenie programów tylko formatu JPK_V7x.

 

1 godzinę temu, Jan Reczek napisał:

Konwerterów do EDI już nikt nie poprawia bo po co, jak więc importować duże ilości faktur z systemów zewnętrznych.

Jeśli jest tak, jak Pan pisze to naturalnie należy poszukać nowych dostawców takich rozwiązań, ale nikt nie pracuje za darmo. Ale może jednak jest inaczej - czy sprawdzał Pan to rozwiązanie wskazywane nie raz na forum:

--

1 godzinę temu, Jan Reczek napisał:

Macie swoje rozwiązania?

My na przykład mamy swoje rozwiązania, ale pod niszowe / własne programy / formaty, czyli nic pod popularne na rynku programy, pisane dla naszych klientów, którzy "najpierw myślą, później robią", czyli przed pozyskaniem nowego klienta, analizują możliwości i koszty importu dokumentów, czy to dokumentów handlowych i magazynowych, czy wyciągów bankowych.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Radosław Szachnowski napisał:

Jesli chodzi o import dokumentow sprzedazy to jesli mnie pamiec nie myli to tam sie duzo nie zmienilo od wielu lat. Import podstawowych danych jak dane klienta, wartosci netto, brutto, stawka vat czy transakcja vat, forma platnosci są wg mnie stałe.

No zmieniło się i to dużo - oznaczenia JPK VAT, OSS.

 

Godzinę temu, Radosław Szachnowski napisał:

Od tego tez jest sfera aby doprogramowac sobie te rzeczy, ktorych nie ma.

Proszę spróbować w Rachmistrzu GT.

Link to postu


 

2 godziny temu, Jan Reczek napisał:
Konwerterów do EDI już nikt nie poprawia bo po co, jak więc importować duże ilości faktur z systemów zewnętrznych


Ale sprawdzał Pan podane źródło i nie aktualizują, czy tylko takie ma Pan wrażenie?

Bo wg informacji na www ostatnia aktualizacja modułu EPP wyszła 30.09.2022, więc mam wrażenie że doniesienia o śmierci konwerterów są lekko przesadzone 😉

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
11 minut temu, Radosław Szachnowski napisał:

1 Doszly nowe oznaczenia ale sama struktura sie nie zmienila;)

Rozmawiamy o imporcie dokumentów do księgowości, których zakres się znacząco zmienił... O jakiej "strukturze" Pan pisze ?

 

13 minut temu, Radosław Szachnowski napisał:

2 sfera jest ok,...

Jak może być "ok" coś, czego nie ma ? Rachmistrz GT nie posiada przecież Sfery.

 

14 minut temu, Radosław Szachnowski napisał:

...raczej problem jest w eksporcie z plikow roznych programow do formatu epp.

Ważne, że nie mamy na to wpływu - nie wpłyniemy na firmy typu Comarch czy Wapro, aby dodali obsługę formatu epp i go utrzymywali - ale biura rachunkowe mają wpływ na wybór klientów z którymi współpracują i jak organizują sobie tę współpracę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...