Skocz do zawartości

Numeracja dokumentów przy imporcie z epp

Polecane posty

Dzień dobry,

Korzystam z importu dokumentów z Subiekta GT do Rewizora GT za pomocą pliku epp. Co miesiąc mam problem z numeracją dokumentów zaimportowanych. Korzystam, oczywiście z funkcji "Kontroluj numerację", niestety nie do końca załatwia to sprawę. Program przenumeruje dokumenty wg dat, ale w obrębie dnia problem pozostaje tzn. jeśli dokumenty są wystawione tego samego dnia to ich numeracja nadal nie jest chronologiczna. I spędzam czas na poprawianiu numeracji w każdym m-cu po kolei dzień po dniu.

Czy można temu jakoś zaradzić, jakoś ustawić? Może mam coś źle zdefiniowane?

Bardzo proszę o pomoc, bo jest to uciążliwe. 

Link to postu
17 godzin temu, Ewa Smyda napisał:

jeśli dokumenty są wystawione tego samego dnia to ich numeracja nadal nie jest chronologiczna. I spędzam czas na poprawianiu numeracji w każdym m-cu po kolei dzień po dniu

Ale tak naprawdę po co Pani to robi?

Zna Pani jakiś przepis wymuszający księgowanie faktur w obrębie dnia w kolejności ich wystawiania, czy też robi to Pani z poczucia estetyki?

Pytam, bo mam sporo wdrożeń Rewizora u swoich klientów i ten problem jest przez nich traktowany jako swego rodzaju mankament estetyczny i nic więcej.

Link to postu
25 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Ale tak naprawdę po co Pani to robi?

Jest to stara szkoła księgowa, kiedy w rejestrze sprzedaży numeracja faktur sprzedaży zgadza się z rejestrem księgowym.

 

Ja to rozumiem, aczkolwiek z uwagi na to, że kolejność dekretacji jest uzależniona od daty zakończenia dostawy, nie ma to najmniejszego obecnie sensu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...