Skocz do zawartości

różnice na zakładce vat

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Problem polega na tym, że jeżeli wprowadzam fakturę zaczynając od dekretu to na zakładce vat w 90% przypadków pojawiają się kwoty netto i brutto inne niż wpisałam na dekrecie. VAT pozostaje zazwyczaj taki sam. Jeżeli wprowadzam fakturę w ten sposób to jest podwójna praca bo muszę poprawiać zakładkę vat. Mam zaznaczone "przeliczaj automatycznie vat"Jeżeli w ten sposób wprowadzam z "gotowca" wydatek na auto, to na zakładce vat jest idealnie. Rozumiem, że to zasługa schematu Inserta. Jednak proszę nie odpowiadać, że mogę importować do vat i później dekretować. Dlatego, że mam dużo faktur do których na bieżąco muszę dodawać nowe kategorie ale na fakturze występuje kilka rodzajów "kategorii". Zaznaczę, że już kiedyś zgłaszałam ten problem w Insercie, jednak otrzymałam odp. że to niemożliwe.  Dlatego proszę o podpowiedź.

Link to postu
Godzinę temu, I B napisał:

Rozumiem, że to zasługa schematu Inserta.

Nie rozumiem o czym Pani pisze, proszę rozwinąć.

 

Godzinę temu, I B napisał:

Jednak proszę nie odpowiadać, że mogę importować do vat i później dekretować. Dlatego, że mam dużo faktur do których na bieżąco muszę dodawać nowe kategorie ale na fakturze występuje kilka rodzajów "kategorii".

Nie widzę związku, nie ma potrzeby mnożenia kategorii, program posiada przecież funkcjonalność dekretacji z potwierdzeniem i dekretacji według schematu, można zmienić konto przed zapisem zamiast tworzyć nowe kategorie i schematy importu.

 

Godzinę temu, I B napisał:

Dlatego proszę o podpowiedź.

Otrzymała Pani już odpowiedź z najlepszym rozwiązaniem, polecam zacząć korzystać.

Link to postu

Nie zrozumieliśmy się...

 

1. Wprowadzając fakturę od strony "dekretacji"  jak w załączniku. W zakładce VAT pojawiają się inne kwoty. O schemacie Insertu pisałam to, że jak wprowadzałam w ten sposób faktury za paliwo wg schematu Insertu na zakładce dekretacji, to NIGDY  nie było różnić w kwotach netto/vat/brutto na zakładce VAT. U mnie pojawiają się ciągle tak jak na załączniku. I poprawienie tego to koszmar. Jak wyłączyłam "automatyczne przeliczanie" to w razie poprawki dekretu tez było źle.

 

2. Jestem całkowici "za" żeby kategorii był jak najmniej. Dlatego wcześniej ich nie używałam to wychodziło ich bardzo dużo. Ale albo ja nigdy nie "zaprzyjaźnię" się z tym program albo w końcu Pan albo ktoś inny mnie oświeci. Jeżeli na fakturze mam pozycje:

a)  materiał 1 - konto 401

b)  usługa   1- konto 402

c) dodatkowe opłaty 3- konto 403

d) transport

 

to jak mam jednych schematem AUTOMATYCZNIE  dekretować różne faktury: leasingi, zakupy, koszty itp?  Za każdym razem krzyczy brak schematu.

 

 

 

 

 

 

rewizor.docx

Link to postu
2 godziny temu, I B napisał:

Nie zrozumieliśmy się...

 

1. Wprowadzając fakturę od strony "dekretacji"  jak w załączniku. W zakładce VAT pojawiają się inne kwoty. O schemacie Insertu pisałam to, że jak wprowadzałam w ten sposób faktury za paliwo wg schematu Insertu na zakładce dekretacji, to NIGDY  nie było różnić w kwotach netto/vat/brutto na zakładce VAT.

To że się nie rozumiemy to najzupełniej oczywiste od początku.

Jeśli wprowadzamy od ew. VAT i dekretujemy schematem to nie może być różnic, bo VAT nie jest w żaden sposób zmieniany/przeliczany w czasie dekretacji.

Jeśli natomiast wprowadzamy zapis od strony dekretu to 2 z 3 kwot w zapisie VAT są wyliczane przez automat. Konkretnie zachowana jest kwota VAT, a na podstawie tej kwoty i stawki VAT przypisanej do konta wyliczane są wartości netto i brutto.

Przy takim mechanizmie zaokrąglenia są nieuniknione.

2 godziny temu, I B napisał:

jak mam jednych schematem AUTOMATYCZNIE  dekretować różne faktury: leasingi, zakupy, koszty itp

Można zrobić wiele schematów i wybierać je w trakcie dekretacji, można zrobić jeden schemat i określać konto/konta w czasie dekretacji.

Moi klienci nie robią dziesiątek kategorii, naprawdę 😉

Link to postu

Nie da się zrobić w GT schematu pełni automatycznego, nawet mając tysiąc kategorii. Wystarczy że zakup będzie dotyczył 2 rodzajów kosztu i trzeba będzie dekret zmodyfikować.
Tak więc wybór nie polega na tym czy zrobimy setki kategorii czy będziemy musieli ingerować w zapisy bo i tak będziemy musieli.
Jak dla mnie to chyba wystarczy.
Podzieliłem się podstawami wiedzy o Rewizorze, nie podobało się, trudno, pozdrawiam.

Link to postu

Ja zawsze dziękuję za każde wparcie i informacje. Dlatego szukam NAJLEPSZEGO dla mnie rozwiązania. Problem polega na tym, że niewielu jest serwisantów, którzy potrafią wesprzeć w dziedzinie ustawień, kategorii itp. (nie wiem, może nie chcą). Poza tym mam wrażenie, że czasami pytający i odpowiadający mówią o czymś innym. Dla mnie każda odpowiedź jest konstruktywna. I muszę przyznać, że dopiero Pan, po tylu latach, odpowiedziała mi dlaczego tak się dzieje z zakładką vat. Dziękuję i pozdrawiam

Link to postu
11 godzin temu, I B napisał:

Problem polega na tym, że jeżeli wprowadzam fakturę zaczynając od dekretu to na zakładce vat w 90% przypadków pojawiają się kwoty netto i brutto inne niż wpisałam na dekrecie.

Proszę włączyć bilansowanie grup i całości dekretu oraz zacząć wpisywać dekret od rozrachunku z kontrahentem.
Tak jak napisał Andrzej, nie ma gwarancji że zadziała zawsze, bo 2 z 3 kwot trzeba wyliczyć, ale przy bilansowaniu grup zakładamy, że pierwszy wiersz jest brutto(w uproszczeniu - tam jest jeszcze mechanizm weryfikacji) i powinno być lepiej.
Dla kwot podanych w przykładzie, tak wprowadzony dekret, daje poprawną zakładkę VAT.
image.thumb.png.0a6289f19d1c247185cbf5536d815dde.pngimage.thumb.png.7bfa28ff3f5f1a251902936abefe2285.png

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...