Skocz do zawartości

Polecane posty

generalnie poprawki różnej maści, których nie zdążyliśmy zrobić w poprzednich 2 wersjach. Co do nowości, to właśnie nie jesteśmy jeszcze pewni czy się ona pojawi, dlatego o niej na razie nie piszę :).

 

kilka razy zdażyło mi sie ztwierdzic ze zostałą wysłana 2 razy paczka do tej samej transakcjii.

było za pobraniem !  , a kilka bez pobrania - klienci dzwonili . Powina być blokada w jądrze sello ,w sytuacjii kiedy zostanie wyłana paczka żeby pojawiało sie czerwone okno z ostrzeżeniem - info że paczke już utorzono/wysłano , wtedy obsługujący może zweryfikować ten fakt w historii tej transakcjii .

 

Sytuacja może sie zdażyć kiedy : np kupujacy pomyli sie i kupi np 12 kołpaków a pisze że sie pomylił i che by wysłąc tylko 4 za pobraniem . transakcje ustawiam do wysylki za pobraniem i klikma utwórz paczkę - 4 kołpaki jednak transkacja nadal wisi do wysyłki i jeśli jej nie odznacze wspiem recznym to można sie pomylić i sello wysle ponownie paczke z reszty 8 sztuk .

 

trzeba jakos to rozwiązac zeby sello przypominało w kazdym przypadku ze paczka nr... wysłana data ... np - 4 szt. 

Link to postu

Można dorobić jakieś rozwiązanie do Sello, jednak praktyka pokazuje, że nowe funkcjonalności wdrażane są, hmmm, z pewnym opóźnieniem? ;)  Tu dodatkowo trzebaby rozważyć, jak to dokładnie miałoby działać.

Myślę, że prościej zmodyfikować listę towarów już w transakcji, a pozostałe towary wpisać jako drugą transakcję (jeśli jest to do czegoś potrzebne, np. do przypomnienia o zwrocie prowizji).  Albo odwrotnie - dorobić nową transakcję (z ręki) z właściwą liczbą towarów, a w tę pobraną z Allegro zostawić do zwrotu prowizji (wtedy linki w Sello będą OK).  W tej dodatkowej transakcji ustawiasz Stan na Anulowana i nie pojawia się już w Do paczek.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Administracja -> zakładka "parametry" -> wiadomości automatyczne -> tam poustawiaj sobie jakie powiadomienia chcesz mieć

 

Ja natomiast odświeżę nieco takiego kotleta.

 

Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o wiadomości automatyczne. Nie ma jednak możliwości ustawienia reguły w przypadku ustalenia płatności za pobraniem. Osobiście - zawsze po otrzymaniu informacji od klienta informuję go mailowo, że "ustalono płatność pobraniową.. paczka zostanie nadana w ciągu .. " itd.

 

Muszę to robić ręcznie, czyli kliknąć ctrl+e i wybrać szablon wiadomości. Czy nie byłoby ułatwieniem dodanie automatycznej wiadomości iformującej klienta o zmianie trybu płatności na pobraniowy?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

A ja z taką propozycją ...

Czy w Sello można w końcu utworzyć funkcję wstawiania zdjęć do opisu towaru a nie w szablon.

Znalazłem rozwiązanie na forum jak wstawic zdjęcie z linku ze znacznika z symbolem ale to nie rozwiazuje problemu kiedy się chce wstawić np 3-4 zdjęcia w opis z własnego serwera a nie wszytsko wysyłac na serwery allegro. Bo w tej chwili gdyby się chciało taką opcję  zrobic trzeba do każdego towaru utworzyć oddzielny szablon dodawać linki do ftp co mija się z założeniem robienia szblonów i przypisywania jednego szbalonu do kliku aukcji. Dodawanie towaru a później tworzenie szablonu do każdego oddzielnie przypomina mi pracę na Pomocniku Aukcji tam każdy towar miał oddzielny szablon ale przeciez chyba nie o to tu chodzi Sello ma nam ułatwić pracę ....

 

Pozdrawiam ...

Link to postu

Czy w Sello można w końcu utworzyć funkcję wstawiania zdjęć do opisu towaru a nie w szablon.

szablon opisu może przecież zaciągać zdjęcia z towaru i nie mówię tu o zdjęciach wysyłanych na serwer Allegro ale na własny FTP.

Nie wiem czy się rozumiemy do końca...

Więc po kolei.

1.Dodaje sobie towar opis itd. tutaj nie idzie dodac zdjęc do opisu,  można dodac zdjęcia ale wszystkie dodane wysyłane są na serwer allegro. a chodzi o to żeby za nie nie płacic.

 

2.Później przechodzę w aukcje/szablony nowy i w tym momencie schody. Szablon ma swoją grafikę na serwerze (ok) i w tym miejscu wstawiam sobie w szalon "towar::opis" ale muszę dodawac zdjęcia produktów w opis oddzielnie do 1000 produktów musze tworzyc 1000 szablonów (nie szablonów opisów) bo każdy towar ma inne zdjęcie(a).

Być może jest opcja wstawienia zdjęcia w opisie produkty w zakładce towarów ale ja nie potrafię. ;-) Liczę na pomoc z waszej strony. 

Link to postu

Zdjęcia należy dodać w towarze.

W szablonie, można użyć tagów Towar::Opis oraz Towar::ZdjecieX, np pod opisem. Te zdjęcia nie będą płatne i nie są wysyłane do Allegro, lecz na serwer FTP.

W szablonie na zakładce Zdjęcia znajdują się tagi Towar::ZdjecieX, które spowodują, że te wybrane zdjęcia z towaru zostaną wysłane do Allegro. Zazwyczaj wstawia się tu tylko jedno (pierwsze) zdjęcie aby było widoczna na aukcji jako miniaturka.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...