Skocz do zawartości

Status płatności - anulowane. Pilnie.

Polecane posty

Tak, Sello najnowsza. Pod prawym przyciskiem nic sie nie dzieje. Mały problem jest jeżeli transakcja jest nieopłacona. Gorzej jak np. dzisiaj miałem - za pobraniem.

Nie ma wtedy nic pod statusem, a trasakcja idzie jako "do paczek". Jeżeli natomiast transakcja jest opłacona, a następnie anulowana, przez kupującego oczywiście, Sello tego nie widzi.

 

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy wysyłanie statusów transakcji do zamówień Allegro jest włączone?

Tak, działa prawidłowo. Sello zmienia statusy w Allegro.  Moim zdaniem problem spory jest.  W moim przypadku bywa tak, że ktoś kupi koszulkę, zapłaci, za chwile widzi że mam jeszcze do tej koszulki spodnie, więć anuluje pierwszy zakup i kupuje drugi raz to i to. 

Link to postu

W takim wypadku Sello powinno zgłosić błąd przy próbie aktualizacji statusu zamówienia jeśli kupujący w międzyczasie zmienił zamówienie, w tym anulował.

 

Godzinę temu, Paweł Nitendel napisał:

Pod prawym przyciskiem nic sie nie dzieje

A w ogóle rusza synchronizacja tej transakcji? Jakieś ostrzeżenie albo błąd w raporcie?

Link to postu

A no tak, przepraszam i dziękuję. Z niewiedomych przyczyn zniknęła mi ta kolumna i z pamięci myślałem że to się zmienia w SP. Dzięki. Już kiedys zniknęła mi inna kolumna, tez jakoś samoczynnie i nie da się jej przywrócić, bo w liście kolumn jest odznaczona że jest, a jest niewidoczna, dopiero reset kolumn pomaga ją odnaleźć.

Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie status jest zmieniany tylko jeśli zmieni się stan transakcji lub paczki (powstanie, zostanie wysłana). W 1.38 będzie dodana funkcja, która ustawia status w realizacji od razu po pobraniu transakcji.

A to chyba żle.

Taka zmiana ograniczy kupującemu możliwość anulowania zamówienia? Jeżeli tak będzie, to byłaby potrzebna możliwość indywidualnych ustawień. 

 

Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie status jest zmieniany tylko jeśli zmieni się stan transakcji lub paczki (powstanie, zostanie wysłana). W 1.38 będzie dodana funkcja, która ustawia status w realizacji od razu po pobraniu transakcji.

Doczytałem w Allegro, fakt, zmiana na status W realizacji, blokuje możliwość anulowania zamówienia. Jeżeli będzie tak się działo zaraz po pobraniu transakcji, bez możliwości własnych ustawień, to będzie to bardzo zła zmiana.

Link to postu
W dniu 19.03.2021 o 16:42, Paweł Nitendel napisał:

Taka zmiana ograniczy kupującemu możliwość anulowania zamówienia?

Taka była zgłoszona potrzeba.

W dniu 19.03.2021 o 16:42, Paweł Nitendel napisał:

Jeżeli tak będzie, to byłaby potrzebna możliwość indywidualnych ustawień. 

Oczywiście. Staramy się nie zmieniać zachowania programu bez możliwości wyboru - zwłaszcza jeśli chodzi o tego typu funkcje.

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:
W dniu 19.03.2021 o 16:42, Paweł Nitendel napisał:

Taka zmiana ograniczy kupującemu możliwość anulowania zamówienia?

Taka była zgłoszona potrzeba.

Ale oczywiście będzie to jako opcja? A nie narzucona każdemu zmiana bez wyboru. Anulacji jest sporo i w żadnym wypadku nie wolno ich blokować. Allegro teraz od razu zwraca wpłatę i prowizję. Roboty w związku z tym stało się mniej w tym obszarze...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...