Skocz do zawartości

No i jeszcze nie przetestowałem a już problem

Polecane posty

Wiem że ten temat był już na forum wielokrotnie ale daty tamtych tematów sprzed kilku lat więc piszę nowy.

 

Zainstalowałem sello z płytki.

Potem ściągnąłem najnowszego Sello Klienta i nadinstalowałem to co zainstalowałem wcześniej z płytki.

Wybrałem wpisanie danych przykładowych

Chciałem poprawić aukcję i wystawić jedną z tych dostępnych już i błąd

1. najpierw że kategoria jest kategorią nadrzędną więc wybrałem inną i okej

2. należy wybrać co najmniej jedną opcję transportu a ja nie mam żadnych do wyboru - okno jest puste!

 

Poczytałem na forum i wykonałem

1. klikłem wyślij/odbierz (pod ikonką start)

2. klikłem sello/narzędzia/synchronizuj parametry z serwisu -wymuś pobranie kategorii i parametrów

i nic...

 

I stąd moje pytania:

1. Co robię źle?

2. Czy wersja próbna nie działa?

3. A czy wogóle w wersji próbnej mogę wystawić próbną aukcje i zobaczyć na allegro jak to wyszło?

 

PROSZĘ O POMOC BO TO FORUM TO JEDYNA POMOC JAKA JEST DLA TEGO PROGRAMU.

 

PS

Najlepsze jest to, że jak wiele osób zaczynających przygodę z Sello nie wiem co robić i od czego zacząć ale po przeglądnięciu forum widzę, że tego problemu nie da się rozwiązać bo po prostu sello nie jest przeznaczone dla początkujących :(

PS 2

Mam licencję Sello i dodatkowo Subiekta ale na razie chciałem poćwiczyć i wystawić sobie jakąś aukcję na danych przykładowych bo na moim koncie na allegro nie chcę sobie głupot narobić.

Link to postu

Poczytałem na forum i wykonałem

1. klikłem wyślij/odbierz (pod ikonką start)

2. klikłem sello/narzędzia/synchronizuj parametry z serwisu -wymuś pobranie kategorii i parametrów

i nic...

Zupełnie nic?  Nie masz jakichś błędów w logu (Raport w dolnej części okna po prawej)?

 

3. A czy wogóle w wersji próbnej mogę wystawić próbną aukcje i zobaczyć na allegro jak to wyszło?

Tzn. na koncie, które jest założone dla przykładowych danych?  Nie próbowałem, ale przypuszczam, że nie.

 

PS

Najlepsze jest to, że jak wiele osób zaczynających przygodę z Sello nie wiem co robić i od czego zacząć ale po przeglądnięciu forum widzę, że tego problemu nie da się rozwiązać bo po prostu sello nie jest przeznaczone dla początkujących :(

Muszę się w dużym stopniu zgodzić z tą opinią.  Osobiście uważam Sello za b. przydatne narzędzie, jednak nie wyobrażam sobie efektywnej pracy na nim bez kilku własnych poprawek (tzn. nie do samego programu oczywiście tylko modyfikujących dane w bazie) usprawniających niektóre procedury oraz korygujących błędy Sello (np. związane z dublowaniem ZK) - czyli jak dla mnie to trochę program, który wymaga informatyka w firmie...

Link to postu

>tadzimir

-z tym raportem to mnie nakierowałeś bo jest pusty, a w szczegółach jest takie coś

 

sello_2.thumb.PNG.44b5386b952919bc102852da46de9114.PNG

 

 

No to teraz się wkurzyłem!!

1. Po co wersja próbna jak nie działa??

2. Jak mam sobie zrobić na próbę szablon jak bez pobrania parametrów nie mogę go zapisać??

3. Jak mam uruchomić Sello na moim koncie na allegro i zaufać mu, tzn. być pewnym, że działa prawidłowo jak nie mogę sobie popróbować na wersji próbnej??

 

>stanko91

1. W "sposobach wysyłki" nie mogę nic przypisać bo w oknie "Wszystkie dostępne dostawy" nie mam żadnych opcji do wyboru

2. Problem leży w parametrach

 

No i co ja mam teraz robić??

Link to postu

No to teraz się wkurzyłem!!

1. Po co wersja próbna jak nie działa??

 

Cóż - generalnie rozumiem Insertów, bo gdyby umożliwili wystawianie aukcji z tego konta to musieliby za to płacić...

 

2. Jak mam sobie zrobić na próbę szablon jak bez pobrania parametrów nie mogę go zapisać??

 

To akurat nie jest wielki problem - każde konto Allegro ma 30-dniowy okres próbny.  Dodaj konto, z którego normalnie korzystasz, pobierz parametry i spokojnie możesz sprawdzić, jak to działa od strony Sello.  Dopóki nie wystawisz aukcji na Allegro wszystko gra i buczy.

 

Link to postu

To akurat nie jest wielki problem - każde konto Allegro ma 30-dniowy okres próbny.  Dodaj konto, z którego normalnie korzystasz, pobierz parametry i spokojnie możesz sprawdzić, jak to działa od strony Sello.  Dopóki nie wystawisz aukcji na Allegro wszystko gra i buczy.

 

Dziękuję za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanko.

 

Ja chciałbym wystawić sobie aukcję na próbę tzn w sello wszystko poustawiać kliknąć wystaw aukcję i zobaczyć jak wygląda moja aukcja zrobiona w sello ale w przeglądarce na "próbnym" allegro. Czyli co się stanie w sello gdy ktoś kupi towar, jakie maile się wyślą i czy wyślą się dobrze, itp. itd.

 

TAKIE PRZEĆWICZENIE CAŁEGO PROCESU OD A DO Z NA SUCHO

 

Myślałem, że w wersji próbnej jest odwołanie do jakiegoś próbnego darmowego serwera allegro służącego tylko do testowania WebAPI.

Na pewno mają takie coś, przecież musieli robić jakoś testy Sello.

 

A czy ten 30-dniowy okres próbny konta na Alegro coś takiego umożliwia, bo pierwsze słyszę?

Link to postu

Niestety nie ma za bardzo jak przećwiczyć na wirtualnych aukcjach bo takich nie ma. Allegro nie udostępnia też darmowych serwerów do takiej zabawy. Jedyny sposób to wystawienie jakiegoś wirtualnego towaru za 1 zł i poprosić kogoś ze znajomych aby to kupił (odradzam klikanie "kup" ze swojego komputera).

Sam proces "obróbki" transakcji, paczek, powiadomień itp. możesz poćwiczyć na transakcji dodanej ręcznie do Sello.

 

Wersja próbna daje te same możliwości co płatna ale obie nie mają czegoś takiego jak testy na wirtualnych aukcjach/transakcjach, to może być temat bardziej złożony i bardzo zależny od Allegro a Allegro nie pali się do ułatwiania życia użytkownikom serwisu, wręcz odwrotnie, ciągłymi zmianami utrudniają je...

Link to postu

Konto testowe jak i dane testowe nie służą do wystawiania aukcji, bo wkrótce poszlibyśmy "z torbami" :) gdyby każdy mógł sobie wystawić dowolnie aukcje na naszym koncie. Dane testowe służą tylko do zapoznania się z programem, nie umożliwiają jednak pracy.

 

Zdecydowanie zalecamy aby w momencie chęci rozpoczęcia pracy z serwisem aukcyjnym założyć nową bazę. Należy jeszcze rozróżnić wersję próbną od danych przykładowych. Sello umożliwia pracę na własnym koncie aukcyjnym przez 30 dni za darmo - licencja demo. Natomiast to czy do nowej bazy zostaną wstawione dane demo, czy zostanie wpisane prawidłowe konto aukcyjne nie ma tutaj znaczenia.

 

Myślałem, że w wersji próbnej jest odwołanie do jakiegoś próbnego darmowego serwera allegro służącego tylko do testowania WebAPI.

Gdyby tylko taki był, to można by taką opcję wprowadzić...

 

Teoretycznie serwer testowy webAPi Allegro jest dostępny i można go do Sello dodać, jednak ma on tylko najprostszą funkcjonalność a i często po prostu nie działa.

 

Link to postu

Teoretycznie serwer testowy webAPi Allegro jest dostępny i można go do Sello dodać, jednak ma on tylko najprostszą funkcjonalność a i często po prostu nie działa.

Cóż, pamiętam, że ze 3 lata temu na Spotkaniu Allegro (jeszcze nie Grupy Allegro i jeszcze w formie konferencji e-commerce, a nie tylko rozrywkowej) na spotkaniu dot. WebAPI ktoś zwrócił uwagę, że WebAPI i testWebAPI to 2 różne światy i pytał, czy jest szansa, że kiedyś się to zmieni - jak przypuszczam nic się nie zmieniło...

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry. Właśnie testuje Sello i mam rozumieć że nie wystawię aukcji na testwebapi.pl aby sprawdzić wygląd szablonu....Wiem że jest to możliwe bo robiłem tak na innym oprogramowaniu...

 

Mam ten sam problem co kolega, nie mogę wybrać sposobu dostawy bo ich nie ma w parametrach...

 

EDIT 22:21

 

Udało się pobrać parametry aukcji dla testwebapi.pl

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...