Skocz do zawartości

API zmienia ceny

Polecane posty

Cześć,

Zaistniała taka sytuacja, towar na Allegro ma cenę 9,99 za komplet, cena na zamówieniu od klienta 9,7 (kupił 50 kompletów). W ofercie nie ma żadnych rabatów, kompletów itp. Pytanie do Allegro skąd cena 9,7 skoro powinno być 9,99. Odpowiedź Allegro "

Widzę, że korzysta Pan z API do wystawiania ofert. Zweryfikowałam i widzę, że API edytowała ofertę w godzinie kupna. "

Korzystam tylko z Sello, oferta była edytowana dzień wcześniej, edycja dotyczyła zmiany ilości, w ofercie nigdy nie było ceny 9,7 (a zmiany ceny były w lipcu), według historii zmian w Sello nie ma zmiany o której pisze Allegro. 

Panie Bartku czy istnieje możliwość zweryfikowania czy to Sello faktycznie zmieniło cenę (oferta z zakupy klienta z historii Allegro ma prawidłową cenę czyli 9,99) czy Allegro robi jakieś numery, tym bardziej, że mam informację z pakowalni o dziwnych cenach na zamówieniach (fakt że ich nie sprawdziłem, byłem pewien że różnice wynikają z ew. rabatów na wielosztuki).

Jeśli to Sello zmienia w tle ceny bez naszej wiedzy to lipa.

Link to postu

Jeśli używany jest nowy sposób aktualizacji ofert w Allegro i takiej zmiany nie ma na liście to nie ma możliwości aby się ona wysłała - lista zmian jest ich źródłem a nie tylko historią dokonywanych zmian. Jeśli używany jest stary sposób aktualizacji ofert to sytuacja, że pojawiła się też inna zmiana jest możliwa - aczkolwiek, jeśli takiej ceny nigdy nie było w tym towarze no to Sello sobie samo raczej nie wymyśliło.

 

Trzeba by było poprosić Allegro o szczegółowy zapis tej zmiany, jaka aplikacja i kiedy ją zrobiła.

8 godzin temu, Remigiusz Pawlak napisał:

oferta z zakupy klienta z historii Allegro ma prawidłową cenę czyli 9,99

A obecnie w ofercie jaka jest cena? Jaka cena widnieje w mailach potwierdzających zakup?

 

8 godzin temu, Remigiusz Pawlak napisał:

API edytowała ofertę

API to on, interfejs ;)

Link to postu

Tak, używany jest nowy synchronizator.

Wysłałem zapytanie do Allegro o szczegóły.

Cena w ofercie to 9,99 - i taka cena jest od 28 lipca. 

W meilach po zakupie jest 9,7 ale po przejściu do oferty (powinna pokazywać się oferta z chwili zakupu) cena jest 9,99.

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

API to on, interfejs ;)

:)

 

Link to postu
12 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Oferta nie pojawia się jako Allegro ceny oraz info od Allegro, że zmiana ceny była w momencie zakupu przez API (może klient ma cud aplikację do zaniżania cen :) ).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...