Skocz do zawartości

[Sello 1.39 / Nexo 36.0.1] Nie można zablokować podanego zasobu

Polecane posty

 

Sello/Nexo. Od razu po uruchomieniu nexo, gdy chcę np. utworzyć dok. końcowy. Trzeba czekać ok. 5 - 10 min. aż pod tym względem (wg mojego zrozumienia) Sello w pełni połączy się z Nexo. @Bartosz Rosa treść błędów wysłałem na maila z linkiem do tego wątku.

 

obraz.png.4c8d5b35185f66a0791b49ab79016b14.png

PS1

w trakcie pisania tego posta, wszystko samoistnie się połączyło i dok. końcowy utworzył się bez problemu

 

PS2

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0
*** kiedy 1.40? :)
  • Dziękuję 1
Link to postu
16 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy to Ci się powtarza przy każdym uruchomieniu Sello czy była to jednorazowa akcja?

Powtarzalne. Ale na co dzień nie robię od 1 sekundy dokumentów, więc żadko to spotykam, po prostu wiem, że muszę się najpierw zająć drugą instancją Sello. W tym czasie i tak przy "nexo" nic bym nie zrobił. Dla mnie jest to uciążliwe gdy nagle Sello się resetuje i od razu potrzebuję zrobić coś w nim, wtedy to czekanie jest irytujące...

Link to postu

Startu nexo nie przyspieszymy, natomiast nie powinno to trwać dłużej niż 30s. Błąd, który Ci się pojawił dotyczy prawdopodobnie blokady nałożonej na ZK w samym nexo. Blokady te są zwalniane po około 5 minutach bezczynności. Jeśli podczas tworzenia ZK Sello się zamknęło to prawdopodobnie w bazie nexo została taka blokada i jej zwolnienie następuje właśnie po 5 minutach. Do tego czasu nie da rady ponownie zablokować tego zamówienia do synchronizacji. Ale synchronizacja innych danych powinna w tym momencie działać (tj. po tych 30s startu instancji nexo po uruchomieniu Sello).

Link to postu

Rozumiem. Zdaje się, że tworzenie ZK działa bez problemu - niczego nie zauważyłem. Czyli czasem trzeba się pogodzić z 5 min. przerwą na odpoczynek?

 

Możliwe jeszcze (przy nowych zamówieniach mogę to sprawdzić), że po pobraniu TRANSKACJI i zapisie ZK w nexo, gdy chcę od razu utworzyć dok. końcowy ten błąd też występuje. Czy zatem jest możliwe, że tylko PO ZAPISIE ZK w nexo występuje także ta 5 min. blokada?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.08.2021 o 14:27, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Czyli czasem trzeba się pogodzić z 5 min. przerwą na odpoczynek?

Można te blokady ściągnąć poleceniem SQL o ile wiem, ale to trzeba by nexowców dopytać.

W dniu 18.08.2021 o 14:27, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

Czy zatem jest możliwe, że tylko PO ZAPISIE ZK w nexo występuje także ta 5 min. blokada?

Jeśli tak faktycznie się dzieje i nie ma związku z zamknięciem się Sello przy próbie tworzenia ZK to musimy sprawdzić. Rozumiem, że ZK tworzy się automatycznie i w tym momencie lub chwile po próbujesz utworzyć dokument końcowy ręcznie?

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Rozumiem, że ZK tworzy się automatycznie i w tym momencie lub chwile po próbujesz utworzyć dokument końcowy ręcznie?

Tak, ale sprawdziłem, blokada ZK tu nie występuje. Można od razu tworzyć końcowe. Miałem wcześniej takie podejrzenie jedynie.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...