Skocz do zawartości

Generowanie pliku jpk - nie uwzględnia zmiany danych z Ewidencji Vat Sprzedaży?

Polecane posty

Witam,

 

podczas generowania pliku jpk dane jakie są pobierane do nazwy kontrahenta są chyba brane z ewidencji Vat sprzedaży? Pytanie dlatego, że po dekretacji gdy mamy jakiś dokument w Ewidencji Vat Sprzedaży to po zmianie danych w właśnie ewidencji i następnie wygenerowaniu jpk dane i tak nie są zmienione, dopiero zmiana w subiekcie i ponowna dekretacja zmienia dane w taki sposób, że w generowanym pliku są uwzględnione. Nie jestem pewien czy księgowość robi to po kolei, ale chciałbym ogarnąć skąd bierze dane do jpk, a jeśli z Ewidencji Vat sprzedaży to dlaczego po zmianie tam danych ich nie uwzględnia i poznać ewentualny schemat działania podczas takich zmian.

 

Pozdrawiam.

Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 09:53, Daniel Lenarczuk napisał:

Pytanie dlatego, że po dekretacji gdy mamy jakiś dokument w Ewidencji Vat Sprzedaży to po zmianie danych w właśnie ewidencji i następnie wygenerowaniu jpk dane i tak nie są zmienione, dopiero zmiana w subiekcie i ponowna dekretacja zmienia dane w taki sposób, że w generowanym pliku są uwzględnione

Nie, to nieprawda. Jeśli dane w JPK_V7M powstały poprzez wygenerowanie tego pliku na podstawie ewidencji VAT w Rewizorze to usunięcie tego pliku, zmiana w ewidencji VAT sprzedaży i ponowne wygenerowanie JPK_V7M skutkuje tym że w pliku JPK dostajemy zaktualizowane dane.

Najwyraźniej księgowość albo się pogubiła, albo robi coś o czym nie było tu mowy.

 

Link to postu

To tak,

 

mieliśmy akurat świeży dokument do poprawki, postanowiliśmy na nim to sprawdzić.

 

1. Robimy dekretację w rewizorze dokumentu który ma błędne dane w nazwie kontrahenta (konkretniej " ... ... " )

2. W ewidencji VAT sprzedaży znajdujemy dokument, poprawiamy dane kontrahenta na poprawną nazwę

3. Generujemy plik JPK (dodatkowo po raz pierwszy z tego miesiąca więc nie jest to korekta ani nic, po prostu  całkowicie nowy plik) 

4. W nazwie kontrahenta w pliku jpk nadal widnieją "... ..." zamiast pełnej nazwy która w polu "Kontrahent" w ewidencji VAT się pokazuje.

 

Co jest nie tak w takiej kolejności?

 

@Edit

Sprawdziliśmy jeszcze pewną rzecz, edycja numeru NIP w danych kontrahenta w ewidencji VAT jest widoczna w nowym pliku JPK. Nie aktualizuje się w zasadzie tylko nazwa kontrahenta...

Edytowane przez Daniel Lenarczuk
Link to postu

Cóż powiedzieć. U mnie od zawsze działa tak jak opisałem i jak sprawdziłem dzisiaj.

W tej sytuacji mogę tylko zaproponować skorzystanie z pomocy serwisowej i rozwiązanie tego problemu bezpośrednio na Pana bazie danych.

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

Czyli tytuł wątku nie ma nic wspólnego z problemem - nie jest problemem pobieranie danych z ewidencji VAT do deklaracji tylko dodawanie dokumentów do ewidencji VAT...

 

W dniu 26.10.2021 o 15:43, Daniel Lenarczuk napisał:

1. Robimy dekretację w rewizorze pliku który ma błędne dane w nazwie kontrahenta (konkretniej " ... ... " )

Tak z ciekawości - z czego wynika to dokładanie sobie pracy, dlaczego import z pliku, a nie podmiotu ?

 

W dniu 26.10.2021 o 15:43, Daniel Lenarczuk napisał:

2. W ewidencji VAT sprzedaży znajdujemy dokument, poprawiamy dane kontrahenta na poprawną nazwę

...

Co jest nie tak w takiej kolejności?

Skoro dane do deklaracji są pobierane z dokumentów VAT to sama poprawa danych kontrahenta nie wystarczy, należy poprawić dokument VAT, gdzie dane kontrahenta są jego częścią... Nie dawno wyjaśniałem ten sam problem na forum:

Dodam, że aktualizację danych kontrahenta na dokumencie VAT można wymusić poprzez jego usunięcie i ponowny wybór. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 16:15, Daniel Kozłowski napisał:

Tak z ciekawości - z czego wynika to dokładanie sobie pracy, dlaczego import z pliku, a nie podmiotu ?

 

Importuje się automatycznie z podmiotu, edytowałem praktycznie od razu wiadomość bo wiem, że akurat tam się źle wyraziłem .  

 

Resztę sprawdzimy i dam znać :).

Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 16:15, Daniel Kozłowski napisał:

 

Dodam, że aktualizację danych kontrahenta na dokumencie VAT można wymusić poprzez jego usunięcie i ponowny wybór. 

Ta metoda zadziałała jak trzeba, wychodzi na to, że przy zwykłej edycji z usunięciem na chwilę danych i ponownym wyborem zaciąga dane w porządku, dziwne tylko wydaje mi się, że ta metoda z po prostu edycją danych bez ponownego wyboru dla NIPu działa , a nazwa kontrahenta nie, tak jakby bez wybierania tych danych ponownie i tak część z nich zaciągało.

 

No nic,

dziękuję bardzo za pomoc :).

Edytowane przez Daniel Lenarczuk
Link to postu
W dniu 26.10.2021 o 15:43, Daniel Lenarczuk napisał:

@Edit

Sprawdziliśmy jeszcze pewną rzecz, edycja numeru NIP w danych kontrahenta w ewidencji VAT jest widoczna w nowym pliku JPK. Nie aktualizuje się w zasadzie tylko nazwa kontrahenta...

W dniu 26.10.2021 o 16:31, Daniel Lenarczuk napisał:

...dziwne tylko wydaje mi się, że ta metoda z po prostu edycją danych bez ponownego wyboru dla NIPu działa , a nazwa kontrahenta nie, tak jakby bez wybierania tych danych ponownie i tak część z nich zaciągało.

Chciałem napisać, że nie potwierdzam i NIP też nie jest aktualizowany, ale trafiłem na inną zależność - kiedy edycja jest uruchamiana ze skrótu klawiszowego F4 (tak pierwotnie robiłem) to NIP nie jest aktualizowany, ale jeśli edycja zostanie uruchomiona z menu to NIP jest aktualizowany, tak samo jest z pozostałymi polami kontrahenta poza nazwą pełną.

 

Zwracam też jeszcze raz uwagę, że do deklaracji nie jest pobierana "nazwa" tylko właśnie "nazwa pełna" kontrahenta.

 

W dniu 26.10.2021 o 16:31, Daniel Lenarczuk napisał:

No nic,

Tak obecnie działa program i należy o tym pamiętać, przy czym przy opisanej wyżej niespójności w działaniu programu wygląda to raczej na błąd programu niż zamierzony efekt.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...