Skocz do zawartości

Oferta zawiera niepoprawne dane

Polecane posty

Dzień dobry,

Mam problem z wystawieniem aukcji. Po wystawieniu nowej aukcji i uzupełnieniu kategorii oraz zakładki Specyficzne wyrzuca mi taki błąd:

 

Oferta zawiera niepoprawne dane:

- Niepoprawna wartość parametru Kod producenta (224017) dla oferty z produktem. Prawidłowa wartość atrybutu (dla produktu) to : "T2900S".
- Niepoprawna wartość parametru Marka (213674) dla oferty z produktem. Prawidłowa wartość atrybutu (dla produktu) to : "Tacx".
- Kategoria oferty jest różna od kategorii produktu - 28573.

 
Widać na zdjęciu, iż wystawiam lampę rowerową a dane zapamiętane prze Sello dotyczą trenażera, który wystawiałem kilka dni wcześniej.
Podaję kod producenta, prawidłową matkę (T2900S to trenażer a nie lampa)
 
Proszę o pomoc.

Sello.JPG

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 11:25, Aureliusz Ługowski napisał:

Próbowałem kilka razy na różnych nowych aukcjach i nic to nie daje. Po kliknięciu Wyczyść zawartość się wyczyści i można wprowadzić nową, ale po wysłaniu aukcji wyrzuca nadal ten sam błąd.

Miałem na myśli 'wyczyść' i nie wprowadzaj nowego produktu z katalogu allegro.

Jeżeli masz taki komunikat obraz.png.b7c911d9142fb780375e0cb82ce31695.png to znaczy, że produkt dalej jest przypięty.

Oczywiście mówimy o nowej aukcji a nie o wznawianej.

Link to postu

Tak robiłem, dla przykładu poniżej nowa aukcja na nowy produkt "Piasta" i w Specyficznych kliknąłem Wyczyść i uzupełniłem z ręki (jak zawsze) i mam to samo:

Oferta zawiera niepoprawne dane:

- Niepoprawna wartość parametru Kod producenta (224017) dla oferty z produktem. Prawidłowa wartość atrybutu (dla produktu) to : "T2900S".
- Kategoria oferty jest różna od kategorii produktu - 28573.

Sello.JPG

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 12:01, Aureliusz Ługowski napisał:

Tak robiłem, dla przykładu poniżej nowa aukcja na nowy produkt "Piasta" i w Specyficznych kliknąłem Wyczyść i uzupełniłem z ręki (jak zawsze) i mam to samo:

Oferta zawiera niepoprawne dane:

- Niepoprawna wartość parametru Kod producenta (224017) dla oferty z produktem. Prawidłowa wartość atrybutu (dla produktu) to : "T2900S".
- Kategoria oferty jest różna od kategorii produktu - 28573.

Tak jak @MARCIN e-kupowanie.pl napisał: masz podpięty produkt do oferty :)

W Specyficznych w wierszu Kod producenta musisz wpisać "T2900S" i dodatkowo nie możesz zmieniać kategorii produktu po wybraniu produktu z katalogu Allegro - kategoria powinna mieć numer 28573 :)

Ewentualnie wejdź w produkt nie wybieraj go i kliknij "OK", wtedy on się usunie i nie będziesz miał powiązanej oferty z katalogiem Allegro, ale taka ofertę będziesz mógł wystawić, pod warunkiem, że masz odpowiedni % ofert powiązanych, tak jak Allegro tego sobie życzy :)

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 12:28, Aga Zgaga napisał:

Tak jak @MARCIN e-kupowanie.pl napisał: masz podpięty produkt do oferty :)

W Specyficznych w wierszu Kod producenta musisz wpisać "T2900S" i dodatkowo nie możesz zmieniać kategorii produktu po wybraniu produktu z katalogu Allegro - kategoria powinna mieć numer 28573 :)

Ewentualnie wejdź w produkt nie wybieraj go i kliknij "OK", wtedy on się usunie i nie będziesz miał powiązanej oferty z katalogiem Allegro, ale taka ofertę będziesz mógł wystawić, pod warunkiem, że masz odpowiedni % ofert powiązanych, tak jak Allegro tego sobie życzy :)

Tak jak już wcześniej wspominałem, że wystawiałem produkty w których Kod producenta to "T2900S" i wybrana kategoria była 28573 dla trenażerów. Teraz chcę wystawić np lampę rowerową i chyba nie powinienem wpisywać tego samego kodu producenta "T2900S" i tej samej kategorii co do trenażera? 

Nie do końca rozumiem, gdzie mam wejść do produktu i kliknąć OK? 

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 12:49, Aureliusz Ługowski napisał:

Tak jak już wcześniej wspominałem, że wystawiałem produkty w których Kod producenta to "T2900S" i wybrana kategoria była 28573 dla trenażerów. Teraz chcę wystawić np lampę rowerową i chyba nie powinienem wpisywać tego samego kodu producenta "T2900S" i tej samej kategorii co do trenażera? 

Nie do końca rozumiem, gdzie mam wejść do produktu i kliknąć OK?

Czyli rozumiem, że masz wystawiona ofertę i zaznaczasz na niej PPM i wystaw ponownie.

Wtedy jak wejdziesz w tą ofertę tej lampy, to na pierwszej zakładce po lewej stronie masz "Produkt" i tam będziesz miał napisane "Piasta DARTMOOR...", klikasz "wyszukaj" i jak wejdziesz do środka, to kliknij tylko "OK". Wtedy usunie sie produkt piasta i nie będziesz miał powiązania :)

 

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 12:28, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Pokaż jak usuwasz produkt z Twojej aukcji. Musisz go usunąc i zostawić bez wyboru lub wybrać z produktów allegro dopasowując swoje speczyficzne do niego.

Już znalazłem, chodziło o wyczyszczenie produktu w zakładce Podstawowe. Juz działa - DZIĘKUJE!!!

 

Sello.JPG

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 13:07, Aga Zgaga napisał:

@Aureliusz Ługowski jeszcze tak mi się lampka zapaliła :D

Wystawiasz inny produkt poprzez wystaw ponownie?

Czyli nie masz powiązanej aukcji z Subiektem?

I to tak ma wyglądać w Twoim przypadku?

@aga-zgaga Bardzo dziękuję za pomoc!!! Wraz z @Marcin e-kupowanie.pl otworzyliście mi oczy. Dziękuję!!!

Link to postu

Ewentualnie, przy wybieraniu produktu z katalogu Allegro można wybrać opcję, aby kategoria wraz z parametrami specyficznymi została pobrana z tego katalogu i wstawiona do wystawianej aukcji. Wtedy Allegro nie powinno zwracać błędu, że jakiś parametr jest ustawiony niezgodnie z wybranym produktem.

obraz.png.599e6c140c3a9a7651ca2f19be00559b.png

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 13:28, Bartosz Rosa napisał:

Ewentualnie, przy wybieraniu produktu z katalogu Allegro można wybrać opcję, aby kategoria wraz z parametrami specyficznymi została pobrana z tego katalogu i wstawiona do wystawianej aukcji. Wtedy Allegro nie powinno zwracać błędu, że jakiś parametr jest ustawiony niezgodnie z wybranym produktem.

obraz.png.599e6c140c3a9a7651ca2f19be00559b.png

Tą wersję również wypróbuję - dziękuję.

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 14:44, Aureliusz Ługowski napisał:

Przy okazji, czy jest szansa na importowanie kodu producenta do zakładki Specyficzne od razu z Subiekta? Chodzi mi o to, że za każdym razem muszę wprowadzać kod producenta ręcznie, a w Subiekcie mam takowy wprowadzony w pozycji Symbol towaru u dostawcy.

To już @Bartosz Rosa musi odpowiedzieć, czy jest w stanie to zrobić oraz kiedy można spodziewać się wprowadzenia tego udogodnienia :)

Nie ukrywam, że nam też coś takiego by się przydało :)

Na dzień dzisiejszy możesz kod producenta wpisać w Subiekcie w pole własne, następnie w Sello wyciągnąć to, w szablonie aukcji, poprzez tag :)

 

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 15:27, Aga Zgaga napisał:

To już @Bartosz Rosa musi odpowiedzieć, czy jest w stanie to zrobić oraz kiedy można spodziewać się wprowadzenia tego udogodnienia :)

Nie ukrywam, że nam też coś takiego by się przydało :)

Na dzień dzisiejszy możesz kod producenta wpisać w Subiekcie w pole własne, następnie w Sello wyciągnąć to, w szablonie aukcji, poprzez tag :)

 

Dzięki, a myślałem, że znów coś źle robię.

Link to postu
W dniu 19.11.2021 o 15:27, Aga Zgaga napisał:

Przy okazji, czy jest szansa na importowanie kodu producenta do zakładki Specyficzne od razu z Subiekta? Chodzi mi o to, że za każdym razem muszę wprowadzać kod producenta ręcznie, a w Subiekcie mam takowy wprowadzony w pozycji Symbol towaru u dostawcy.

Możesz to zrobić automatycznie uzupełniając w SZABLONIE pole TAG, np. w taki sposób:

obraz.thumb.png.7fbb937fa335417a2f44533613201b92.png

Przy wystawianiu z towarów kod producenta uzupełni się wóczas automatycznie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...