Skocz do zawartości

Pełna księgowość - rozliczanie podmiotów cesyjnych.

Polecane posty

Hej,

Szukam osoby, która pomoże mi ogarnąć rozliczanie rozrachunków. Obecnie mam emszmala, który to robi ale problem polega na tym , że rozrachunki z Allegro, Inpostu, DPD. Musiałem ustawić jako odroczone płatności a nie cesyjne. Bo emszmal tego nie robi. 

Czy jest jakiś sposób aby to powiązać ? Chętnie zapłacę za konsultacje jak inne firmy to u siebie rozwiązały

 

Jak również pomoc w wdrożeniu. 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.02.2022 o 19:52, Bogdan Kowalczyk napisał:

odpowiadając na pytanie dlaczego emszmal. Czy Z subiekta mogę zaimportować bezpośrednio wszystkie operacji z bankowości online, ale bez wykupionej płatnej usługi integracji konta bankowego z systemem zewnętrznyj (np Subiekt.), które oferuje bank (np ING Webservice oferowany przez ING ).

 

Panie Bogdanie proszę o informację jak sprawuje się emszmal w połączeniu z Nexo ponieważ też zastanawiam się nad wprowadzeniem tego rozwiązania (w Rewizorze bankowość kuleje). Dokładnie chodzi mi o rozliczanie faktur zakupu na taką sama kwotę (czy program potrafi rozliczyć rozrachunki z taką sama kwotą) oraz faktur z podzieloną płatnością?

Link to postu
W dniu 6.02.2022 o 19:52, Bogdan Kowalczyk napisał:

Czy Z subiekta mogę zaimportować bezpośrednio wszystkie operacji z bankowości online, ale bez wykupionej płatnej usługi integracji konta bankowego z systemem zewnętrznyj (np Subiekt.)

Programy oferują funkcjonalność bankowości online oraz importu wyciągów z plików mt940 i CSV.

Link to postu
W dniu 7.02.2022 o 21:26, Łukasz D. napisał:

Panie Bogdanie proszę o informację jak sprawuje się emszmal w połączeniu z Nexo ponieważ też zastanawiam się nad wprowadzeniem tego rozwiązania (w Rewizorze bankowość kuleje). Dokładnie chodzi mi o rozliczanie faktur zakupu na taką sama kwotę (czy program potrafi rozliczyć rozrachunki z taką sama kwotą) oraz faktur z podzieloną płatnością?

obecnie importuje do subiekta wszystkie operacje bankowe z konta. tworzy się Wyciąg Bankowy i Operacje ktore maja status niepotwierdzone - obecnie rećznie je weryfikuję i jak dota wszystko jest OK.

MPP - nie mam takich tranzakcji więc nie wiem

W weekend bede testowal automatycznie tworzenie rozrachunkow i rozliczanie Faktur zakupow - dam znac z efektow.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 8.02.2022 o 08:01, Przemysław Werner napisał:

Programy oferują funkcjonalność bankowości online oraz importu wyciągów z plików mt940 i CSV.

zgadza się, ale poprzez emszmal - jednym logowaniem do bankowości załatwiam wszystkie czynności. czyli finalnie pobranie operacji i ich rozliczenie. testowałem rozwiązanie subiektowe i niestety trwa to dłużej i ciężej.

Link to postu
W dniu 8.02.2022 o 08:01, Przemysław Werner napisał:

Programy oferują funkcjonalność bankowości online oraz importu wyciągów z plików mt940 i CSV.

ja też się z tym zgadzam ale zbadałem temat i nie jest to doskonałe rozwiązanie bo:

 

* online: można się połączyć tylko z 3 bankami  ( płatna integracja z moim bankiem kosztuje 1200 zł rocznie)

* import z plików: korzystam z mt940 i program nie potrafi podłączyć dyspozycji bankowych na taką sama kwotę ale z innym numerem faktury (mam dyspozycje bankowe utworzone na te faktury) oraz program ma problem z rozliczeniem rozrachunków z metoda podzielonej płatności, więc trzeba to wszystko robić ręcznie. Jeszcze jednaj rzeczy brakuje czyli wyboru "rodzaju operacji bankowych" w momencie importu pliku bankowego oraz przypisania "rodzaju operacji bankowych" pod danego kontrahenta, tytuł operacji itp.       

 

Z tego co się zorientowałem to emszmal daje możliwość automatycznie rozliczać po wielu parametrach w tym po numerze faktury oraz daje możliwość mapowania operacji bankowych po innych parametrach.  

 

Edytowane przez Łukasz D.
Link to postu
W dniu 11.02.2022 o 16:16, Łukasz D. napisał:

* import z plików: korzystam z mt940 i program nie potrafi podłączyć dyspozycji bankowych na taką sama kwotę ale z innym numerem faktury (mam dyspozycje bankowe utworzone na te faktury) oraz program ma problem z rozliczeniem rozrachunków z metoda podzielonej płatności, więc trzeba to wszystko robić ręcznie.

Być może jest więcej dokumentów na tę samą kwotę?

Jaki dokładnie problem jest z podzieloną płatnością?

W dniu 11.02.2022 o 16:16, Łukasz D. napisał:

Jeszcze jednaj rzeczy brakuje czyli wyboru "rodzaju operacji bankowych" w momencie importu pliku bankowego oraz przypisania "rodzaju operacji bankowych" pod danego kontrahenta, tytuł operacji itp. 

Mamy w planach realizację funkcjonalności w wersji wiosennej.

W dniu 11.02.2022 o 16:16, Łukasz D. napisał:

Z tego co się zorientowałem to emszmal daje możliwość automatycznie rozliczać po wielu parametrach w tym po numerze faktury oraz daje możliwość mapowania operacji bankowych po innych parametrach.  

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że w emSzmalu należy podać zarówno login, jak i hasło do konta bankowego, czego na pewno nie chcemy wymagać w naszych programach.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.02.2022 o 07:52, Przemysław Werner napisał:

Być może jest więcej dokumentów na tę samą kwotę?

Tak jest więcej dokumentów na taką sama kwotę 

 

W dniu 17.02.2022 o 07:52, Przemysław Werner napisał:

Jaki dokładnie problem jest z podzieloną płatnością?

W zgłoszeniu INS-155327 wysłałem wszystkie dokumenty ale nie otrzymałem dokładnej odpowiedzi w czym leży problem. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2022 o 23:53, Łukasz D. napisał:

W zgłoszeniu INS-155327 wysłałem wszystkie dokumenty ale nie otrzymałem dokładnej odpowiedzi w czym leży problem. 

Ale z tego co widzę, korespondencja była długa i otrzymał Pan odpowiedź. Proszę powołać się na konkretną treść lub kontynuować korespondencję przez formularz kontaktowy – łatwiej będzie się ustosunkować.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...