Skocz do zawartości

wezwanie do zaplaty - rodzaj wezwania

Polecane posty

Modul Windykacja, przy dodawaniu nowego dokumenntu WEZWANIE DO ZAPLATY, ma na formularzu listę z rodzajem wezwania: (Przypomnienie, Wezwanie, Wezwanie przedsądowe). Czy jest możliwość drukowania na dokumencie WEZWANIE DO ZAPLATY) tej infomracji. Najlepiej aby byl jeden wzorzec wydruku, na ktorym pokazywalby sie rodzaj wezwania. (szuklaem zmiennej do umieszczenia we wzorcu ale nie znalazlem)
 

Link to postu
  • 1 rok później...

A jak zmienić narzucone przez program nazewnictwo (nazwy rodzajów wezwań: przypomnienie, ponaglenie, wezwanie przedsądowe) na swoje własne?

Czyli chcemy, aby tytuł dokumentu na podstawie rodzaju wezwania podawał nazwę taką, jaką my chcemy używać.

Opcja "Nadpisz tytuł dokumentu" nie rozwiązuje problemu, bo narzuca ten sam tytuł do wszystkich rodzajów wezwań.

Potrzeba zatem albo zmienić tytuły poszczególnych rodzajów wezwań do zapłaty albo całkowicie zmienić nazewnictwo wszystkich rodzajów wezwań na takie jakie nam odpowiada.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Nie o to chodzi. Nie chcę tworzyć kilkunastu różnych wzorców wydruku i zapychać nimi listę wyboru. Pomijam, że  zmasakruje to automatyzację windykacji.

 

Ja chcę po prostu zmienić nazwę jednego z etapów wezwania do zapłaty:

pierwsze wezwanie, wbudowana nazwa to: "Wezwanie do zapłaty"  (i to jet git)

drugie wezwanie, wbudowana nazwa to: "Ponaglenie do zapłaty" (i to chcę zmienić na swoją nazwę)

trzecie wezwanie, wbudowana nazwa to: "Przedsądowe wezwanie) (i to jest git).

 

Przejrzałam (a w zasadzie prześlepiłam) już cały kod, bo tam to powinno być zdefiniowane. Niestety nie znalazłam interesującej mnie części.

Może ktoś wie co i jak zmodyfikować, aby podmienić wbudowane nazwy.

 

 

Link to postu

Nie o to chodzi. Nie chcę tworzyć kilkunastu różnych wzorców wydruku i zapychać nimi listę wyboru. Pomijam, że  zmasakruje to automatyzację windykacji.

 

Ja chcę po prostu zmienić nazwę jednego z etapów wezwania do zapłaty:

pierwsze wezwanie, wbudowana nazwa to: "Wezwanie do zapłaty"  (i to jet git)

drugie wezwanie, wbudowana nazwa to: "Ponaglenie do zapłaty" (i to chcę zmienić na swoją nazwę)

trzecie wezwanie, wbudowana nazwa to: "Przedsądowe wezwanie) (i to jest git).

 

Przejrzałam (a w zasadzie prześlepiłam) już cały kod, bo tam to powinno być zdefiniowane. Niestety nie znalazłam interesującej mnie części.

Może ktoś wie co i jak zmodyfikować, aby podmienić wbudowane nazwy.

  • Zmieszany 1
Link to postu

Dzień dobry,

nie ma możliwości zmiany wbudowanych nazw programu. 

Można jednakże uwzględnić własne nazwy bezpośrednio na wzorcu wydruku przy pomocy zaawansowanego edytora Stimulsoft.

W tym celu należałoby dodać we wzorcu własną funkcję generowania tytułu na podstawie poziomu wezwania.

 

Przykładowe zastosowania zaawansowanej edycji wzorców można znaleźć tutaj:

W razie trudności z osiągnięciem oczekiwanego efektu zalecamy kontakt z dyplomowanym serwisantem.

Link to postu
18 minut temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

nie ma możliwości zmiany wbudowanych nazw programu. 

Można jednakże uwzględnić własne nazwy bezpośrednio na wzorcu wydruku przy pomocy zaawansowanego edytora Stimulsoft.

W tym celu należałoby dodać we wzorcu własną funkcję generowania tytułu na podstawie poziomu wezwania.

 

Przykładowe zastosowania zaawansowanej edycji wzorców można znaleźć tutaj:

W razie trudności z osiągnięciem oczekiwanego efektu zalecamy kontakt z dyplomowanym serwisantem.

Dziękuję za podjęcie tematu.

Niemniej jednak podane przez Pana rozwiązanie nie rozwiązuje problemu, o czym pisałam już na początku. Zmiana tytułu wezwania na własny (przyjmijmy roboczo: A), sprawi, że każde z trzech wysyłanych do jednej opóźnionej faktury wezwań będzie nosić tytuł "A". My zaś dążymy do stanu, w którym pierwsze będzie tytułowane: "Wezwanie do zapłaty", drugie "Ponowne wezwanie do zapłaty", a trzecie "Przedsądowe wezwanie do zapłaty". Chodzi zatem o zmianę wbudowanej nazwy drugiego wezwania. Windykację mamy zautomatyzowaną (a przynajmniej chcemy, bo teraz trzeba ręcznie zmieniać tytuły i cały proces nie ma sensu) i automat sam powinien nadawać odpowiedni tytuł zgodnie z kolejnością. To nie funkcjonuje w tym programie tak, że przy pierwszym wezwaniu można sobie przypisać jeden wzorzec, przy drugim inny, a przy trzecim kolejny. 

Mamy swój wzorzec wezwania do zapłaty, ze zmodyfikowanymi pod nasze potrzeby tekstami. W kwestii nazewnictwa są trzy możliwości: 

1.  Niczego nie zmieniać (wtedy tytuł to zawsze "Wezwanie do zapłaty" /tego nie chcemy-w trzech wezwaniach jest ta sama nazwa/

2. Zaznaczyć "Drukuj tytuł dokumentu na podstawie rodzaju wezwania do zapłaty" /tu chcemy wprowadzić zmianę/

3. Zaznaczyć "Nadpisz tytuł dokumentu" /tego nie chcemy, bo w trzech wezwaniach będzie ta sama nazwa/

Tytuły rodzajów wezwania do zapłaty wbudowane przez Insert " Przypomnienie o zapłacie", "Ponaglenie do zapłaty", "Wezwanie przedsądowe".

Zmienić można każdy tytuł każdego dokumentu, we wzorcu każdego z dokumentów można wiele zmienić, dostosowując formę do własnych potrzeb. Niemożliwe, żeby tylko w wezwaniu do zapłaty z niedookreślonych przyczyn nie można było dokonać prostej zmiany.

 

Link to postu
26 minut temu, Pebe Sp. z o.o. napisał:

podane przez Pana rozwiązanie nie rozwiązuje problemu, o czym pisałam już na początku

Całkowicie się Pani myli.

Edycja wzorca wydruku pozwala na zrobienie tego o co Pani chodzi, bez kombinowania z grzebaniem w nazwach zaszytych w kodzie programu.

Przykład działania wzorca wydruku z własnymi (głupie, ale wymyślone dla demonstracji), nazwami kolejnych etapów poniżej.

Jeśli potrzebuje Pani takiej modyfikacji to zapraszam.

image.png.fd8d9ddd9464ff2e5de767ca79b2f426.png

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...