Skocz do zawartości

Błąd przy odznaczaniu wysłanych aukcji wersja 1.10

Polecane posty

Widzę, że można je zaznaczyć jako wysłane przez listę wysyłkową. Jakoś mi sie nie wydaje że jedno drugiemu przeszkadzało. O listach wysyłkowych zapominam od razu jak wydrukuję etykiety z pomocą smartbill-a. Prosiłbym o odblokowanie tej opcji (może byc opcjonalne jak komuś tak trzeba).

Link to postu

Może o to, żeby czytać opis programu, który instalujesz...

 

Paczki

[...]

- Zablokowano możliwość modyfikacji znacznika Wysłana/Odebrana w paczce gdy ta znajduje się na liście wysyłkowej

To jak aktualnie odznacza się, że paczka została nadana? Po co komu była taka blokada? Czy to w czymś przeszkadzało?

Link to postu

Jeśli paczki znajdują się na liście wysyłkowej, to znajdują się tam z jakiegoś powodu. Powód jest taki, że lista wysyłkowa zarządza swoimi paczkami. Nie można zatem wysłać 1 paczki z listy wysyłkowej bo wysyła się całą listę wysyłkową - po to ona jest. Był to błąd w programie, który powodował powstawanie innych błędów z paczkami.

 

Jeśli ktoś nie korzysta z list wysyłkowych to po co w takim razie paczki są na niej umieszczane?

 

Jeśli korzysta, to całą listę wysyłkową oznacza się jako wysłaną i wtedy też paczki z tej listy zostają oznaczone jako wysłane.

Link to postu

Cieka

 

Jeśli ktoś nie korzysta z list wysyłkowych to po co w takim razie paczki są na niej umieszczane?

 

Nie uwierzysz, ale po to zeby miec kolejne numery przesylek na etykietach i na ksiazce nadawczej :)

 

Ciekawe czy został poprawiony błąd podczas tworzenia listy wysyłkowej...program się pyta czy wydrukować listę po jej utworzeniu, jeśli damy TAK to o numerach możemy pomarzyć na wydruku ;)

Link to postu

No, ale dalej paczki wysyłane są z wykorzystaniem książki nadawczej więc nie powinny być wysyłane osobno, skoro na tej książce się znalazły.

 

SmartBill jeśli z tego korzysta, to również rozumiem, że paczki wysyłane są po kilka/-naście/-dziesiąt sztuk a nie pojedynczo u kuriera, więc jako wysłane też powinny być z listy nadawczej a nie pojedynczo.

 

Na razie nie widzę argumentu aby cofnąć tą poprawkę i dopuścić niepoprawne działanie dla wyższych celów. Może to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia / sposobu pracy?

 

 

Link to postu

Jak nas zmusisz to tak będziemy robić - co nam zostanie? Ja po całym dniu wchodzę do paczki > do wysłania robię ctrl+a i zaznacz jako wysłane. Skuteczne, szybkie, proste. Zróbcie opcję, jak ktoś chce szukać nr list i tam wchodzić to tak niech robi.

 

A jak tam sprawa nie zapisujących się ustawień list (lub być może będących przyczyną, jak sugerowałeś, niezamykających się procesów sello/subiekta?). To chyba ważniejsze.

Link to postu

Osobiście używam list wysyłkowych i uważam to za w miarę wygodne rozwiązanie, jednak mam 2 uwagi do tej dyskusji:

1. "W miarę wygodne" - dlaczego?  Ano dlatego, że w przypadku list wysyłkowych nie mogę zaznaczyć kilku i kliknąć "Oznacz jako wysłane", trzeba wejść do każdej oddzielnie i trochę poklikać.  Może dałoby się dodać taką funkcjonalność?

2. Z kolei dla osób, które są przyzwyczajone zaznaczać jako wysłane bezpośrednio paczki może dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli, w przypadku gdy paczka jest na liście wysyłkowej program o tym poinformuje i zapyta, czy całą listę zaznaczyć jako wysłaną?  Albo nawet nie poinformuje i zapyta tylko po prostu całą listę oznaczy jako wysłaną (może zrobić takie pytanie/jego brak jako opcję konfiguracyjną?)

Link to postu

Osobiście używam list wysyłkowych i uważam to za w miarę wygodne rozwiązanie, jednak mam 2 uwagi do tej dyskusji:

1. "W miarę wygodne" - dlaczego?  Ano dlatego, że w przypadku list wysyłkowych nie mogę zaznaczyć kilku i kliknąć "Oznacz jako wysłane", trzeba wejść do każdej oddzielnie i trochę poklikać.  Może dałoby się dodać taką funkcjonalność?

2. Z kolei dla osób, które są przyzwyczajone zaznaczać jako wysłane bezpośrednio paczki może dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli, w przypadku gdy paczka jest na liście wysyłkowej program o tym poinformuje i zapyta, czy całą listę zaznaczyć jako wysłaną?  Albo nawet nie poinformuje i zapyta tylko po prostu całą listę oznaczy jako wysłaną (może zrobić takie pytanie/jego brak jako opcję konfiguracyjną?)

 

Tak! Jeśli już to listy trzeba zaznaczać RAZEM jako wysłane.

Tak! W zakładce 'do paczek' przy wybraniu ctrl+a i oznacz jako wysłane listy mają się same zaznaczać jako wysłane (ten sam efekt tylko inny kierunek działania).

Link to postu

 

Na razie nie widzę argumentu aby cofnąć tą poprawkę i dopuścić niepoprawne działanie dla wyższych celów. Może to jest po prostu kwestia przyzwyczajenia / sposobu pracy?

 

Ano załóżmy taką sytuację. Jadę do magazynu wysłać 100 paczek. Na miejscu z różnych powodów okazuje się, że wysyłkę dwóch muszę odłożyć w czasie. Przyczyny mogą być naprawdę różne. Chyba nie ma sensu ich wymieniać. Wracam i muszę odznaczyć wysłanie całej listy wysyłkowej, tak? Ewentualnie muszę wyszukać paczki z listy wysyłkowej i je stamtąd usunąć i dopiero odznaczyć wysyłkę. W moim przypadku na pewno nie jest to udogodnienie a utrudnienie..

Link to postu

Ano załóżmy taką sytuację. Jadę do magazynu wysłać 100 paczek. Na miejscu z różnych powodów okazuje się, że wysyłkę dwóch muszę odłożyć w czasie. Przyczyny mogą być naprawdę różne. Chyba nie ma sensu ich wymieniać. Wracam i muszę odznaczyć wysłanie całej listy wysyłkowej, tak? Ewentualnie muszę wyszukać paczki z listy wysyłkowej i je stamtąd usunąć i dopiero odznaczyć wysyłkę. W moim przypadku na pewno nie jest to udogodnienie a utrudnienie..

 

Nie żebym był złośliwy ;), ale jak można coś oznaczyć jako wysłane, które de facto nie zostało wysłane ? (w moim przypadku wysłanie paczki/listy generuje i wysyła wiadomość z nr nadawczym).

 

Link to postu

A rzeczywiście - to co zrobić jeśli tworzę listę np. do kuriera, potem się okazuje, że towaru brak, jednej paczki nie wysyłam - jak mam ją odznaczyć na tej liście? Do tej pory usuwałem z 'do wysłania' i wracała do transakcji, a teraz?

 

Moje zdanie: aktualna funkcjonalność powinna być opcją.

Link to postu

 

Nie żebym był złośliwy ;), ale jak można coś oznaczyć jako wysłane, które de facto nie zostało wysłane ? (w moim przypadku wysłanie paczki/listy generuje i wysyła wiadomość z nr nadawczym).

 

 

Nie żebym chciał ripostować, ale albo nie wczytałeś się w moją wypowiedź albo nie rozumiesz problemu z nową funkcjonalnością, o której w owym wątku debatujemy ;)

Link to postu

Dodaliśmy zbiorcze oznaczenie list jako wysłane.

 

Paczki można przecież usunąć z listy wysyłkowej. Jeśli nie zostały one wysłane w dniu dzisiejszym z jakiegoś powodu, to nie powinny się na tej liście znajdować. Jak potem w razie potrzeby dojść kiedy została wysłana przesyłka, skoro na liście wysyłkowej jest jedno a w paczce co innego.

 

To co było do tej pory to był błąd niezgodny z założeniami list wysyłkowych. Wszystkie scenariusze o których mowa powyżej da się obsłużyć, być może wykonując kilka kliknięć więcej a przynajmniej jest porządek "w papierach".

 

a co jezeli przychodzi listonosz odbiera kilka siat z paczkami i listami, oznaczam ze wyslane, ale nastepnego dnia paczka wraca, bo dajmy na to, przez pomylke chcielismy nadac ja jako list R, a przesylka zostala odrzucona przez poczte, bo jest za ciezka/duza?

 

Usuwamy paczkę z tamtej listy i dodajemy ją do listy kolejnej - tej z którą faktycznie ta paczka pójdzie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...