Skocz do zawartości

Rejestr księgowy ilość znaków

Polecane posty

Witam

Borykam się z problemem ilości znaków w Rejestrze księgowym chodzi o symbol 3 znaki dla niektórych firm jest znacznie za mało. Proszę o informacje czy mogą Państwo to jakość naprawić aby dało się wpisać więcej znaków. Mam klienta z 30 kontami bankowymi i plan wpisywania BP i BW padł bo dojeżdżam do BP9 i koniec

obraz.png.6ff5a9424d2e5018e0c1b2b3bb03df4d.png

Link to postu
1 minutę temu, Radosław Kukla napisał:

Mam klienta z 30 kontami bankowymi i plan wpisywania BP i BW padł bo dojeżdżam do BP9

Nie liczyłbym na szybką zmianę w tej kwestii.

NB robi Pan osobne rejestry księgowe dla wpłat i wypłat?

Bo jak nie to może, póki ograniczenie do 3 znaków się nie zmieni, zamiast BP9 dać po prostu B09, B10, B11 itd ?

Link to postu
4 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie liczyłbym na szybką zmianę w tej kwestii.

NB robi Pan osobne rejestry księgowe dla wpłat i wypłat?

Bo jak nie to może, póki ograniczenie do 3 znaków się nie zmieni, zamiast BP9 dać po prostu B09, B10, B11 itd ?

Tak myślałem, ale jak mam BW to musiało by być W01,W02 itp itd

Problem w tym że klient chce zakładać konta na każdego klienta więc zaraz ich będzie 100 i wtedy co mam wpisać?

Dodatkowo mam karty przedpłacone które też opierają się na wyciągach

Edytowane przez Radosław Kukla
Link to postu
1 minutę temu, Radosław Kukla napisał:

Tak naprawdę zmianę można by było przeprowadzić dosyć szybko

Tiaa... Wujek Dobra Rada z FB 🙄

Strzelić sobie w kolano zawsze fajnie, tylko skąd by potem wziąć nowe? 😉

 

Stawiam dolary przeciwko orzechom że problemy zaczęłyby się dużo wcześniej niż przy konwersji.

Przecież oprócz wielkości pola w bazie trzeba zmienić całą obsługę programistyczną tego pola, a tego Pan nie zrobi klikając w Management Studio.

Na szczęście ta zmiana nie pójdzie tak łatwo jak się Wujkowi Dobra Rada wydawało, więc Pana Rewizor ma szansę jeszcze pożyć.

 

Link to postu
3 godziny temu, Radosław Kukla napisał:

Tak naprawdę zmianę można by było przeprowadzić dosyć szybko lecz jeden Pan z FB miał rację że baza wysiądzie przy konwersji

Nie, konwersja bazy danych to nie problem, można ja obsłużyć, InsERT daje wsparcie dla rozwiązań modyfikujących strukturę bazy danych, problemem jest brak wsparcia i możliwości modyfikacji programu - sprawdził Pan jak zachowa się program po takiej modyfikacji bazy danych ?

 

3 godziny temu, Radosław Kukla napisał:

Mam klienta z 30 kontami bankowymi i plan wpisywania BP i BW padł bo dojeżdżam do BP9 i koniec

Więcej wyobraźni, jak sugerował Andrzej można wykorzystać jedną literę i dwie cyfry, można też po prostu nie tworzyć oddzielnych rejestrów księgowych, salda dalej będą widoczne na kontach.

 

3 godziny temu, Radosław Kukla napisał:

Problem w tym że klient chce zakładać konta na każdego klienta więc zaraz ich będzie 100 i wtedy co mam wpisać?

Czy ten klient wie co to są płatności masowe ?

Link to postu
7 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:
7 godzin temu, Radosław Kukla napisał:

Tak naprawdę zmianę można by było przeprowadzić dosyć szybko

Tiaa... Wujek Dobra Rada z FB 🙄

Andrzeju, ten wujek dobra rada to ja... 🤣

 

4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie, konwersja bazy danych to nie problem, można ja obsłużyć, InsERT

Oczywiście, ale trzeba wiedzieć jak. I nie umiejszając żadnemu klientowi, ale z mojego doświadczenia wynika, że za takie fanaberie chętnie płacą tylko Ci najwięksi klienci...

 

7 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

Na szczęście ta zmiana nie pójdzie tak łatwo jak się Wujkowi Dobra Rada wydawało, więc Pana Rewizor ma szansę jeszcze pożyć.

 

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Wujek Dobra Rada kategorycznie wybił ten pomysł...

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.02.2022 o 18:30, Daniel Kozłowski napisał:

Czy ten klient wie co to są płatności masowe ?

Tak wie co to są płatności masowe ma już jedną spółdzielnie i wprowadzanie przez jedną literę i liczby do dwóch znaków przy tej ilości jest za mało, dlatego ta większa spółdzielnia jest na Rewziorze nexo.

Propozycje Pana Andrzeja wprowadziłem za co dziękuję. Lecz to nie chodziło o to żeby wpaść na pomysł jak to wprowadzić bo to z tym nie ma problemu ponieważ ten pomysł stosujemy od lat ale firmy duże gdzie jest 100,200 lub 1000 kont bankowych tak jak jedna z hurtowni którą prowadzę posiada konta bankowe plus konta walutowe w kilku bankach a oprócz tego kilkanaście terminali płatniczych oraz wszelkiego rodzaju e płatności,  przy takich ograniczeniach muszą być frustrujące. W mojej firmie symbol rejestru to również tak opisane dokumenty plus opisane segregatory.

Pan Radosław Kostrzewa przestrzegł mnie przed tym pomysłem dlatego napisałem tutaj może któryś z serwisantów, lub programistów Inserta w końcu wprowadzi więcej znaków tak jak w Rewizorze nexo gdzie jest 8 znaków i jest to wystarczająca ilość.

Pan Andrzej pytał czemu wprowadzałem BP i BW na osobnych rejestrach. Łatwość sprawdzania po przez dekretacje przy wyciągach które mają po 100 stron i więcej ale ma Pan racje są inne moduły gdzie można z łatwością sprawdzić wyciąg bankowy.

Wszystkim Panom dziękuję za rady i swoje uwagi

Link to postu
2 godziny temu, Radosław Kukla napisał:
W dniu 15.02.2022 o 18:30, Daniel Kozłowski napisał:

Czy ten klient wie co to są płatności masowe ?

Tak wie co to są płatności masowe ma już jedną spółdzielnie i wprowadzanie przez jedną literę i liczby do dwóch znaków przy tej ilości jest za mało, dlatego ta większa spółdzielnia jest na Rewziorze nexo

Kompletnie nie rozumiem o czym Pan pisze - przy płatnościach masowych stosuje się przecież jeden rachunek bankowy podmiotu, więc czego niby jest za mało, do czego niby było potrzebne nexo ?

 

2 godziny temu, Radosław Kukla napisał:

Lecz to nie chodziło o to żeby wpaść na pomysł jak to wprowadzić bo to z tym nie ma problemu ponieważ ten pomysł stosujemy od lat ale firmy duże gdzie jest 100,200 lub 1000 kont bankowych tak jak jedna z hurtowni którą prowadzę posiada konta bankowe plus konta walutowe w kilku bankach a oprócz tego kilkanaście terminali płatniczych oraz wszelkiego rodzaju e płatności,  przy takich ograniczeniach muszą być frustrujące. W mojej firmie symbol rejestru to również tak opisane dokumenty plus opisane segregatory.

1000 rachunków bankowych - chciałbym to zobaczyć i policzyć osobiście...

 

Ponadto zawsze zwracam uwagę, że funkcjonalność programu należy poznać przed jego wyborem i/lub rozpoczęciem pracy, takie ograniczenia jak długość symbolu rejestru, brak jego powiązania z rachunkiem bankowym, brak miesięcznej numeracji dokumentów, czy brak wsparcia dla międzyokresowych kosztów są ogólne dobrze znane, wiadome jest też to, że z dużą pewnością się nie zmienią, więc każdy kto decyduje się na korzystanie programu zgadza się na pracę z tymi ograniczeniami, jeśli ktoś nie wybrał programu świadomie to może kierować pretensje tylko do siebie. Dla mnie długość rejestru to tak zwany "pikuś" przy pozostałych, wymienionych brakach :(

 

2 godziny temu, Radosław Kukla napisał:

Pan Radosław Kostrzewa przestrzegł mnie przed tym pomysłem dlatego napisałem tutaj może któryś z serwisantów, lub programistów Inserta w końcu wprowadzi więcej znaków tak jak w Rewizorze nexo gdzie jest 8 znaków i jest to wystarczająca ilość.

Próbowałem wyjaśnić, że takie zmiany może wprowadzić tylko InsERT, a gdyby to zrobił to byłaby to standardowa funkcjonalność prgoramu.

 

2 godziny temu, Radosław Kukla napisał:

Pan Andrzej pytał czemu wprowadzałem BP i BW na osobnych rejestrach. Łatwość sprawdzania po przez dekretacje przy wyciągach które mają po 100 stron i więcej ale ma Pan racje są inne moduły gdzie można z łatwością sprawdzić wyciąg bankowy.

Gdyby dało się dekretować wyciągi bankowe z zachowaniem kolejności operacji z wyciągu bankowego to też byłoby inaczej, ale tego niestety też nie ma w GT (i jeszcze w nexo).

Link to postu
4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Gdyby dało się dekretować wyciągi bankowe z zachowaniem kolejności operacji z wyciągu bankowego to też byłoby inaczej, ale tego niestety też nie ma w GT (i jeszcze w nexo).

No... ale wygląda na to, że jest szansa, że w nexo się to pojawi.

Link to postu
30 minut temu, Radosław Kostrzewa napisał:
4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Gdyby dało się dekretować wyciągi bankowe z zachowaniem kolejności operacji z wyciągu bankowego to też byłoby inaczej, ale tego niestety też nie ma w GT (i jeszcze w nexo).

No... ale wygląda na to, że jest szansa, że w nexo się to pojawi.

Tak, dlatego użyłem sformułowania "jeszcze", czekam z niecierpliwością ;)

Link to postu
W dniu 15.03.2022 o 10:22, Daniel Kozłowski napisał:

Kompletnie nie rozumiem o czym Pan pisze - przy płatnościach masowych stosuje się przecież jeden rachunek bankowy podmiotu, więc czego niby jest za mało, do czego niby było potrzebne nexo ?

 

1000 rachunków bankowych - chciałbym to zobaczyć i policzyć osobiście...

 

 

Chodzi o to że przy spółdzielni którą prowadzi klient z tego rachunku bankowego nie tylko są robione przelewy przychodzące ale i wychodzące może nie są to ilości ogromne ale są. Nexo było potrzebne do zastosowania porządku między innymi w symbolach z kontami bankowymi.

W dniu 15.03.2022 o 10:22, Daniel Kozłowski napisał:

1000 rachunków bankowych - chciałbym to zobaczyć i policzyć osobiście...

 

Ponadto zawsze zwracam uwagę, że funkcjonalność programu należy poznać przed jego wyborem i/lub rozpoczęciem pracy, takie ograniczenia jak długość symbolu rejestru, brak jego powiązania z rachunkiem bankowym, brak miesięcznej numeracji dokumentów, czy brak wsparcia dla międzyokresowych kosztów są ogólne dobrze znane, wiadome jest też to, że z dużą pewnością się nie zmienią, więc każdy kto decyduje się na korzystanie programu zgadza się na pracę z tymi ograniczeniami, jeśli ktoś nie wybrał programu świadomie to może kierować pretensje tylko do siebie. Dla mnie długość rejestru to tak zwany "pikuś" przy pozostałych, wymienionych brakach :(

 

Nie znamy się na tyle abym mógł wysłać Panu bazę danych do przeliczenia :) Dodatkowo to jest klient którego mam od 2009 roku i wtedy miał jedno mieszkanie teraz jest ich bardzo dużo w całej Polsce. Więc funkcjonalności wtedy wystarczała i przed wyborem było to analizowane nikt nie wiedział i nie myślał, nawet sam klient że aż tak urośnie. Z reszta funkcjonalności zgadzam się lecz w biurach rachunkowych nie zmienia się programu co roku z powodu funkcjonalności kiedyś stosowana symfonia która mocno podupadła i stosunek ceny do umiejętności jest poniżej krytyki(np wyciągi które żeby wyglądały tam normalnie i dało się je normalnie sprawdzać muszą być wgrywane dzienne a nie miesięczne, mocno spowalniało to pracę). Kiedyś zdecydowaliśmy się na inserta i możemy wymagać aby program rozwijał się na tle konkurencji.

 

Edytowane przez Radosław Kukla
Link to postu

Zapisaliśmy sugestię, ale na najbliższe wersje nie planujemy rozszerzenia symbolu rejestru.
Nie ukrywam jednak, że nie do końca rozumiem potrzebę.
Chcę Pan mieć osobne rejestry dla wypłat dla każdego rachunku bankowego i osobne dla wpłat dla każdego rachunku bankowego? W jakim celu?
Czy do kontrolowania operacji bankowych nie wystarczy odpowiedni plan kont i zestawienie zapisy na koncie?
I dodatkowe pytanie jak Pan dekretuje operacje bankowe? Schematami importu jako wyciągi bankowe - jeden dekret = wiele operacji? Schematami importu jako operacje bankowe - jeden dekret = jedna operacja bankowa? Ręcznie jako wyciągi - jeden dekret = wiele operacji bankowych? Ręcznie jako operacje bankowe - jeden dekret = jedna operacja bankowa?

  • Dziękuję 1
Link to postu
47 minut temu, Bartosz Niedzielski napisał:

I dodatkowe pytanie jak Pan dekretuje operacje bankowe? Schematami importu jako wyciągi bankowe - jeden dekret = wiele operacji? Schematami importu jako operacje bankowe - jeden dekret = jedna operacja bankowa? Ręcznie jako wyciągi - jeden dekret = wiele operacji bankowych? Ręcznie jako operacje bankowe - jeden dekret = jedna operacja bankowa?

Schematami importu jako operacje bankowe - jeden dekret = jedna operacja bankowa

49 minut temu, Bartosz Niedzielski napisał:

Chcę Pan mieć osobne rejestry dla wypłat dla każdego rachunku bankowego i osobne dla wpłat dla każdego rachunku bankowego? W jakim celu?
Czy do kontrolowania operacji bankowych nie wystarczy odpowiedni plan kont i zestawienie zapisy na koncie?

Nam szybciej poprawia się bezpośrednio z dekretacji i księgowania głownie wtedy kiedy wynikają jakieś błędy które zostały przeoczone na hombankingu

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...