Skocz do zawartości

Kurs waluty w Dokumentach księgowych

Polecane posty

Dzień dobry, czy jest jakiś parametr który można ustawić tak aby automatycznie na dokumencie dla kursu waluty była wybierana data poprzedzająca widniejącą w miejscu data dowodu?

Na zasadzie że w przypadku jak widać poniżej, wstawiamy datę dowodu 03-01-2022 i w tym momencie żeby data kursu waluty wybrała się z dn 02-01-2022

obraz.png.319bacdaf6b98a6d2ffed630cd3d0784.png

 

Link to postu
1 godzinę temu, Marek Zbikowski napisał:

Tu szukam:

A ja niestety tu:

W dniu 3.03.2022 o 18:01, Daniel Kozłowski napisał:

Tak, jest to parametr rejestru VAT.

 

1042619576_RejestrVAT.png.421c3c17b565ef0c7d1d30e4c929840e.png

Przepraszam, nie wiem dlaczego zobaczyłem dokument VAT, a nie dekret... :(

 

Nie mniej jest to kolejny argument (na dekrecie nie ma też ciągle wsparcia dla eksploatacji pojazdów, w ewidencjach VAT są dostępne szablony) za tym, aby dokumenty wprowadzać od strony ewidencji VAT i importować do dokumentów księgowych.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
W dniu 4.03.2022 o 19:13, Daniel Kozłowski napisał:

za tym, aby dokumenty wprowadzać od strony ewidencji VAT i importować do dokumentów księgowych.

Są dokumenty walutowe które nie wprowadza się od strony ewidencji VAT dlatego proszę o wprowadzanie ustawienia dnia kursu waluty w dekrecie zależnej od danej daty (podobnie jak to ma miejsce kiedy wprowadzamy od strony VAT)

 

Dziękuję 

Link to postu
  • 2 lata później...

Obraz księgowy wygląda tak:

image.thumb.png.26bdb69670a2d7b369e6e1a625fef5db.png

Zauważyłem, że Fakturownia źle oznacza Transakcję VAT. Nie wiem czy to jest przyczyną pobierania złego kursu. Zauważyłem również, że w pliku epp jest kurs waluty taki jak powinien być i w przypadku ustawienia w schemacie kursu na Kurs, a nie na dzień, kurs jest pobierany poprawny.

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
18 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Panie Kacprze, gdyby działało prawidłowo to nie zabierałbym Pana cennego czasu.

Zakładam, że obraz księgowy faktury FS 15/01/2024 jest z datą wystawienia na 31.01.2024 (zakładam, bo obraz księgowy z jakiegoś powodu pokazał Pan dla innej faktury).

W schemacie wskazał Pan Kurs:

23 godziny temu, Krzysztof Lasko napisał:

image.thumb.png.7f99678ebd1d63e3d3f9097462d88ef8.png

Na dzień daty wystawienia z nagłówka obrazu księgowego. Został wobec tego pobrany kurs według daty wystawienia, czyli z dnia 31.01.2024.

Wybrał Pan opcję "Z poprzedniego dnia roboczego, gdy dzień wolny". 31.01.2024 nie jest dniem wolnym, więc przesunięcie nie zostało zastosowane.

 

Skoro według Pana takie zachowanie programu jest nieprawidłowe, to jestem zmuszony po raz kolejny zadać pytanie:

19 godzin temu, Kacper Panek napisał:

chce Pan, aby kurs pobierał się z dnia roboczego poprzedzającego datę wystawienia niezależnie od tego, czy data wystawienia jest dniem wolnym?

Link to postu

Panie Kacprze, chcę aby był zastosowany kurs z dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury, a w przypadku gdy ten dzień będzie wolny aby był zastosowany kurs z dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny.

Z tej wypowiedzi:

5 minut temu, Kacper Panek napisał:

Wybrał Pan opcję "Z poprzedniego dnia roboczego, gdy dzień wolny". 31.01.2024 nie jest dniem wolnym, więc przesunięcie nie zostało zastosowane.

rozumiem, że źle zinterpretowałem mechanizm "Z poprzedniego dnia roboczego, gdy dzień wolny".  W takim razie powinienem wybrać?

image.thumb.png.6209ef99cbaa717c4d9b65b24ba4f53d.png

Link to postu

Dzień dobry,

to, czy powinien Pan wybrać konkretną opcję, zależy od tego, jakie zadanie miałby spełniać schemat. Proszę przetestować dostępne możliwości i zdecydować, która z nich będzie odpowiednia. Z tego co udało się ustalić, opcja "Z poprzedniego dnia roboczego, gdy dzień wolny" nie spełnia Pańskich oczekiwań.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...