Skocz do zawartości

Zwiększenie wydajności w realizowaniu zamówień

Polecane posty

Witam

 

Pracuję na Sello od kilku miesięcy, postępując zgodnie z tutorialem w kwestii obsługi zamówień. Pobieram zamówienia z allegro i realizuje je kolejno jedno po drugim. Zaczynając od zarejestrowania wpłaty następnie wysłanie dokumentu końcowego do subiekta, a następnie w module paczek wysyłam zlecenie, pobieram nr nadania, generuje i drukuję etykietę.

 

Powoli uczę się i nabieram pewności w działaniu z tym programem.  Jednak wpada mi coraz więcej zamówień i realizacja ich jeden po drugim zabieram mi coraz więcej czasu. W obecnej sytuacji gdy wpada mi 30 zamówień to poświęcam na to 4-6 godzin( łącznie z pakowaniem). Jestem jedyna osobą w firmie, która obsługuje aukcje allegro przez sello i chciałbym przyspieszyć proces realizacji zamówień,  ponieważ spływa coraz więcej zamówień i za chwilę będzie mi to zajmowało jeszcze więcej czasu.

 

Zwracam się więc o pomoc do społeczności forum z pytaniem jak mogę poprawić lub bardziej zorganizować pracę w sello?

 

Chciałbym się dowiedzieć jak mogę szybciej wysyłać zamówienia z sello do subiekta i czy mogę w jakiś sposób wydrukować listę zamówień z towarem, w celu wcześniejszego skompletowania zamówienia?

 

Dodam na koniec, że jestem laikiem w kwestiach informatycznych i opieram się jedynie na wiedzy z tutoriala w kwestii obsługi. Program instalował i ustawiał firmowy informatyk.

 

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś jest w stanie w przystępny sposób pokazać mi rozwiązania, które ułatwią realizację zamówień.

Link to postu
  1. Automatycznie rejestrować wpłatę - funkcję tę można włączyć w USTAWIENIA => Parametry => Wysyłanie i odbieranie => zakładka TRANSAKCJE -> Automatycznie oznaczaj transakcję jako opłaconą...
  2. Z dotychczasowych danych z ankiety na temat pakowania wynika, że połowa użytkowników drukuje dokumenty zbiorczo, oraz etykiety również zbiorczo, następnie dopiero przechodzi do pakowania przesyłek. Biorąc pod uwagę fakt, że w samej transakcji/paczce wykonanie obu tych czynności zajmuje dodatkowe kliknięcia, może to być szybsza metoda. W Sello NX projektujemy kilka modeli pracy, które będą zoptymalizowane pod tym kątem w stosunku do Sello 1. Tak więc zarówno praca zbiorcza jak i pojedyncza będą równie łatwe i szybkie w realizacji.
  3. Kompletowanie towarów - najwięcej, ponad 40% ankietowanych użytkowników zbiera towary dla pojedynczego zamówienia. Po 20% towary są pobierane pojedynczo lub zbiorczo dla wielu zamówień (w tym celu można skorzystać np. z wydruku zestawienia towarów dostępnego na forum w dziale z wydrukami).
  4. Wysyłanie zamówień do Subiekta można również zautomatyzować w USTAWIENIA => Parametry => Wysyłanie i odbieranie danych => Zakładka SYSTEM SPRZEDAŻY -> Twórz/Modyfikuj dokumenty co X minut. Zakładając, że w parametrach Systemu sprzedaży (osobne parametry) jest włączony nowy synchronizator, tworzenie tych ZK powinno być dość szybkie w stosunku do starego synchronizator, więc można tę synchronizację ustawić dość często.

 

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Automatycznie rejestrować wpłatę - funkcję tę można włączyć w USTAWIENIA => Parametry => Wysyłanie i odbieranie => zakładka TRANSAKCJE -> Automatycznie oznaczaj transakcję jako opłaconą...

Czy w przypadku paczek za pobraniem również będzie odznaczało transakcje jako opłacone ? Czy Sello potrafi rozróżnić płatne z góry od tych pobraniowych ?

Link to postu

Nie, bo dotyczy to tylko wpłat online (typu PayU i Przelewy24). Jeśli wpłata jest i zgadza się ona z wartością transakcji to wtedy transakcja będzie oznaczana jako opłacona. Obsługi automatycznej płatności pobraniowych nie ma w Sello. Rozróżnienie oczywiście jest widoczne.

Link to postu

Może warto na etykiecie i na fakturze (paragonie) umieścić nr ZK,  wtedy będziesz mógł ogarnąć zamówienia w Sello hurtem.

Zestawienie towarów do uszykowania można wydrukować z Sello, wtedy hurtem uszykujesz co jest potrzebne do paczek. Jeżeli masz komplety będzie to można wydrukować z subiekta "Zestawienie towarów z rozbiciem kompletów" - ja płaciłem 200 zł za takie rozwiązanie.

  • Lubię to 2
Link to postu

Poszedłem za Waszą radą i ustawiłem automatyczne generowanie ZK, co przyspieszyło proces. Jednak pojawił mi się problem.  Gdy pojawia mi się ZK w subiekcie i generuje z niego dokument końcowy, to numer dokumentu nie przenosi mi się do sello. Co robię nie tak ? Czy dokument końcowy muszę wystawiać z sello, żeby widniał tam numer paragonu/FS ?

 

 

Link to postu
10 godzin temu, Michał Hirsch napisał:

Poszedłem za Waszą radą i ustawiłem automatyczne generowanie ZK, co przyspieszyło proces. Jednak pojawił mi się problem.  Gdy pojawia mi się ZK w subiekcie i generuje z niego dokument końcowy, to numer dokumentu nie przenosi mi się do sello. Co robię nie tak ? Czy dokument końcowy muszę wystawiać z sello, żeby widniał tam numer paragonu/FS ?

 

 

Po co Ci nr dokumentu końcowego w Sello? Do wszystkiego co robisz w Sello, w zupełności wystarcza nr ZK. 

Link to postu
23 godziny temu, Michał Hirsch napisał:

Co w takim razie z tymi transakcjami, które zrealizowałem już w ten sposób i nie maja numerów dokumentów końcowych ? Nie jestem w stanie ich powiązać ręcznie w jakiś sposób ?

Można w Sello utworzyć dokument końcowy, jeżeli ZK jest podpięte, to Sello również podepnie dokument końcowy (paragon lub fakturę), który został utworzony w Subiekcie do tego ZK :) Sprawdzone u nas działa :) Nie wiemy, czy zbiorczo również to zadziała, bo generalnie nie działamy w ten sposób, ale na początku przygody z Sello, czasami musieliśmy coś takiego robić.

16 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Po co Ci nr dokumentu końcowego w Sello? Do wszystkiego co robisz w Sello, w zupełności wystarcza nr ZK. 

My lubimy mieć porządek :)

Nam to pomaga np. w sytuacji, jeżeli kupujący odstępuje od umowy i nie odsyła paragonu. Wtedy po odnalezieniu klienta, klikasz 2x LPM na numer dokumentu końcowego w Sello i wklejasz ten numer do Subiekta i już robisz korektę :)

A bez numeru dokumentu końcowego w Sello, kopiujemy dokument ZK wklejamy do Subiekta, następnie należy w powiązanych odszukać dokument końcowy, skopiować go i wkleić w "Sprzedaż" i dopiero zrobić korektę. Jak dla nas szybszą obcją jest posiadanie dokumentu końcowego w Sello, tym bardziej, że jego równiez wystawiamy  z Poziomu Sello jednym kliknięciem, a w Subiekcie ładnie wszystko zostaje powiązane :) To zdecydowanie przyspiesza pracę :)

Link to postu
5 minut temu, Aga Zgaga napisał:

Można w Sello utworzyć dokument końcowy, jeżeli ZK jest podpięte, to Sello również podepnie dokument końcowy (paragon lub fakturę), który został utworzony w Subiekcie do tego ZK :) Sprawdzone u nas działa :) Nie wiemy, czy zbiorczo również to zadziała, bo generalnie nie działamy w ten sposób, ale na początku przygody z Sello, czasami musieliśmy coś takiego robić.

My lubimy mieć porządek :)

Nam to pomaga np. w sytuacji, jeżeli kupujący odstępuje od umowy i nie odsyła paragonu. Wtedy po odnalezieniu klienta, klikasz 2x LPM na numer dokumentu końcowego w Sello i wklejasz ten numer do Subiekta i już robisz korektę :)

A bez numeru dokumentu końcowego w Sello, kopiujemy dokument ZK wklejamy do Subiekta, następnie należy w powiązanych odszukać dokument końcowy, skopiować go i wkleić w "Sprzedaż" i dopiero zrobić korektę. Jak dla nas szybszą obcją jest posiadanie dokumentu końcowego w Sello, tym bardziej, że jego równiez wystawiamy  z Poziomu Sello jednym kliknięciem, a w Subiekcie ładnie wszystko zostaje powiązane :) To zdecydowanie przyspiesza pracę :)

aaa to ja też tak robię, z tą róznicą że nie wklejam a zapamiętuję nr PA, ale kolega jest na początku drogi, wiec korektami raczej nie zawraca sobie głowy :) 

p.s. gdzie sie wkleja w Subiekcie nr PA ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...