Skocz do zawartości

Export przesyłek Pocztex 2.0 do Elektronicznego Nadawcy Poczty Polskiej.

Polecane posty

Witam,

proszę o pomoc w następującej sprawie.

Kilka miesięcy temu Poczta Polska zmieniła w Elektronicznym Nadawcy nazwę przesyłek kurierskich z "Pocztex Kurier 48" na "Pocztex 2.0". Chcąc przygotować przesyłkę eksportuję plik XML z Sello, w którym skonfigurowaną mam przesyłkę "Pocztex Kurier 48", a następnie importuję ten plik XML w EN. Niestety za każdym razem pojawia się w EN błąd "Przesyłka nieobsługiwana. Wymagana jest zmiana typu przesyłki". Dopiero ręcznie muszę w EN zmienić rodzaj przesyłki na "Pocztex 2.0".

Domyślam się, że Sello eksportuje plik z nieprawidłową formą przesyłki, jednak gdy chciałbym dodać przesyłkę "Pocztex 2.0", to niestety nie jest ona dostępna do wybrania. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Link to postu
17 godzin temu, Mariusz Wesołowski napisał:

gdy chciałbym dodać przesyłkę "Pocztex 2.0", to niestety nie jest ona dostępna do wybrania

W którym miejscu nie jest ona dostępna?

 

Czy plik XML jest generowany przez mechanizm eksportu paczek z Sello? Czy to jest domyślny (sellowy) plik eksportu czy jest do niego dodana jakaś transformata (XSLT, w słowniku typów eksportu) własna, która generuje plik o pożądanym formacie?

 

Link to postu

Po wejściu w "Ustawienia" > "Wysyłka towarów - sposoby wysyłki" i po wybraniu dostawy "Poczta Polska", a następnie po wybraniu "Dodaj" pojawia się okno dodawania formy przesyłki. Po wybraniu "Dostawy Allegro: +" otwiera się lista możliwych form przesyłki. Niestety przesyłka "Pocztex 2.0" nie jest dostępna na tej liście. 

Tak, plik XML jest generowany przez mechanizm eksportu paczek z Sello. Niestety nie wiem w którym miejscu znaleźć ewentualną transformatę.

 

Sello.jpg

Link to postu

Tak, można odświeżyć tę listę. Problem w tym, że w Allegro dostępne są tylko przesyłki pod starymi nazwą "Pocztex Kurier 48" oraz "Allegro Pocztex Kurier 48" i takie pobiera Sello, a przesyłka "Pocztex 2.0" nie jest dostępna. Rozmawiałem z Pocztą Polską na ten temat i otrzymałem informację, że problem jest związany z tym, że poprzednia przesyłka "Pocztex Kurier 48" jest na formatce 852, a nowy "Pocztex 2.0" jest na formatce 855. Aby była dostępna ta przesyłka "Pocztex 2.0" Firma insERT musi udostępnić formatkę 855.

Screenshot 2022-04-25 at 12-32-17 Elektroniczny Nadawca wersja 13.0.png

Link to postu

W takim razie to jakie dostawy są zwracane z Allegro nie ma tutaj znaczenia. Istotne jest jaki numerek formatki jest podany w pliku xml a ten powstaje na podstawie transformat znajdujących się w USTAWIENIA => SŁOWNIKI => Eksport danych. Tam należy otworzyć odpowiednią transformatę używaną do eksportowania paczek i na początek spróbować poprawić sam numerek formatki, który powinien być gdzieś tam zaszyty.

 

Numery formatek mogą różnić się też strukturą danych więc być może trzeba będzie przerobić nieco więcej kodu.

 

Pytanie, czy coś stoi na przeszkodzie aby używać serwisu WzA do tworzenia przesyłek w Poczcie Polskiej? Odkąd Allegro udostępniło serwis a w Sello pojawiła się jego obsługa, korzystanie z transformat i eksportu danych do pliku nie jest już konieczne.

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 26.04.2022 o 07:59, Bartosz Rosa napisał:

Pytanie, czy coś stoi na przeszkodzie aby używać serwisu WzA do tworzenia przesyłek w Poczcie Polskiej? Odkąd Allegro udostępniło serwis a w Sello pojawiła się jego obsługa, korzystanie z transformat i eksportu danych do pliku nie jest już konieczne.

Witam, niestety WzA nie wchodzi w grę gdyż mamy własną umowę z Pocztą.

 

Pytanie: czy Sello udostępnia nową formatkę pod Pocztex 2.0 albo gdzie ją znaleźć gdyż od dzisiaj oficjalnie tylko Pocztex 2.0 obowiązuje zamiast Pocztex 48

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

W serwisie WzA można dodać własne umowy. https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-przesylek-bezposrednio-z-konta-E7doGw8VgI1#

 

Sello będzie je widzieć przy konfiguracji dostawy.

Tak jak pisałem WzA nie wchodzi w grę, wysyłamy z Sello xml do EN i tam importujemy. 

Pytanie: czy Sello udostępnia nową formatkę pod Pocztex 2.0 albo gdzie ją znaleźć?

Link to postu
10 minut temu, Mateusz Żur napisał:

Tak jak pisałem WzA nie wchodzi w grę, wysyłamy z Sello xml do EN i tam importujemy. 

Pytanie: czy Sello udostępnia nową formatkę pod Pocztex 2.0 albo gdzie ją znaleźć?

Nową formatkę pod Pocztex 2.0 trzeba samemu zrobić (chyba że ktoś ma i ktoś się podzieli), ponieważ różni się od usługi poprzedniej Kurier Pocztex 48. Dlaczego WzA nie wchodzi w grę? My też wysyłaliśmy do EN pliki xml. Przy usłudze 2.0 opiekun mnie powiadomił, że paczki z przedrostkiem Allegro (Pocztex 2.0) możemy robić przez WzA dodając własną umowę do WzA.

  • Lubię to 1
Link to postu
10 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Nową formatkę pod Pocztex 2.0 trzeba samemu zrobić (chyba że ktoś ma i ktoś się podzieli), ponieważ różni się od usługi poprzedniej Kurier Pocztex 48. Dlaczego WzA nie wchodzi w grę? My też wysyłaliśmy do EN pliki xml. Przy usłudze 2.0 opiekun mnie powiadomił, że paczki z przedrostkiem Allegro (Pocztex 2.0) możemy robić przez WzA dodając własną umowę do WzA.

Wg naszego opiekuna wysyłając przez WzA ilośc paczek nie wlicza się do całkowitej ilości nadanych paczek a przy xxx paczkach dziennie to miesięcznie tracimy kilka tysięcy złotych gdyż cena na 1 sztuce wzrasta sporo...

Link to postu
1 minutę temu, Mateusz Żur napisał:

Wg naszego opiekuna wysyłając przez WzA ilośc paczek nie wlicza się do całkowitej ilości nadanych paczek a przy xxx paczkach dziennie to miesięcznie tracimy kilka tysięcy złotych gdyż cena na 1 sztuce wzrasta sporo...

Ciekawe, podpytam się naszego opiekuna w tej kwestii. Teoretycznie wysyłając paczki przez WzA na umowie własnej, to WzA łączy się poprzez API z kontem w EN. Paczki, które są wysyłane są w tzw. buforze, więc wszystkie paczki idą przez EN.

 

Jak coś będę wiedzieć to dam znać (może to potrwać bo juz 2 tygodnie czekam na aneks do umowy w sprawie Pocztex 2.0)

Link to postu
Godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

Ciekawe, podpytam się naszego opiekuna w tej kwestii. Teoretycznie wysyłając paczki przez WzA na umowie własnej, to WzA łączy się poprzez API z kontem w EN. Paczki, które są wysyłane są w tzw. buforze, więc wszystkie paczki idą przez EN.

 

Jak coś będę wiedzieć to dam znać (może to potrwać bo juz 2 tygodnie czekam na aneks do umowy w sprawie Pocztex 2.0)

Druga sprawa, mam informację po Poczty, iż w przypadku WzA i wpisania własnej umowy na etykietach jest nadal PunktB - punkt brokerski czyli idzie to przez allegro a nie przez umowę własną.

 

Czy jest Sello jest płatnym programem nie mogą udostępnić formatki pod Pocztex 2.0?

Dostałem od Informatyka Poczty jak powininen wyglądać przykładowy plik pod PK2.0 - ktoś może pomóc?

Edytowane przez Mateusz Żur
Link to postu
11 minut temu, Mateusz Żur napisał:

Druga sprawa, mam informację po Poczty, iż w przypadku WzA i wpisania własnej umowy na etykietach jest nadal PunktB - punkt brokerski czyli idzie to przez allegro a nie przez umowę własną.

 

Czy jest Sello jest płatnym programem nie mogą udostępnić formatki pod Pocztex 2.0?

Dostałem od Informatyka Poczty jak powininen wyglądać przykładowy plik pod PK2.0 - ktoś może pomóc?

Hmmm możesz podesłać plik na priv, kiedyś zajmowałem się u nas przerobieniem plików xml, może coś uda mi się wyrzeźbić. Nic nie obiecuję i najpewniej po majówce bym się tym zajął.

Link to postu
1 godzinę temu, Mateusz Żur napisał:

Druga sprawa, mam informację po Poczty, iż w przypadku WzA i wpisania własnej umowy na etykietach jest nadal PunktB - punkt brokerski czyli idzie to przez allegro a nie przez umowę własną.

W takim może to zgłosić do Allegro. Umowa własna to umowa własna i powinna być tak traktowana przez EN. Sposób komunikacji z EN czy to poprzez własną integrację czy przez brokera jakim jest Allegro w tym wypadku nie powinno mieć znaczenia.

 

1 godzinę temu, Mateusz Żur napisał:

Czy jest Sello jest płatnym programem nie mogą udostępnić formatki pod Pocztex 2.0?

Nie bardzo wiem o jaką formatkę chodzi (u nas formatka znaczy coś zupełnie innego :) ). Czy mówimy o transformacie XSLT tworzącej odpowiedni plik eksportu z Sello?

Link to postu
24 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie bardzo wiem o jaką formatkę chodzi (u nas formatka znaczy coś zupełnie innego :) ). Czy mówimy o transformacie XSLT tworzącej odpowiedni plik eksportu z Sello?

Tak, potrzebuję coś co wkleję do eksportu danych sello raz i dzięki temu prawidłowo wyeksportuje przesyłki do EN.

 

Dostałem od Informatyka Poczty jak powinien wyglądać przykładowy plik wygenerowany już przez sello pod EAN dla 2.0 - to pomoże?

Edytowane przez Mateusz Żur
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...