Skocz do zawartości

[Sugestia] Wzorzec->Wypróbuj - używanie innego dokumentu niż pierwszy w bazie.

Polecane posty

Ostatnio dużo w edycji wzorców siedzę i chciałbym zasugerować, żeby funkcja Wypróbuj pobierała dane z najnowszego dodanego dokumentu danego typu.

Aktualnie pobierany jest pierwszy z bazy i jak chce się testować to trzeba wejść w widok dokumentów i dać Drukuj (co najmniej garść klików i naście sekund więcej za każdym razem).

 

Ew. dodać to jako opcje w konfiguracji, bo może niektórzy wolą pierwszy z bazy.

 

EDIT

Trochę to jeszcze przemyślałem i najlepiej by to działało gdyby dla każdego z typów wzorców można było skonfigurować jeden trwały wskaźnik na dokument, który byłby używany przez "Wypróbuj".

 

Dlaczego tak? Pierwszy z bazy jest często bezużyteczny, natomiast najnowszy z bazy też mógłby się okazać "zły" kiedy edytuje się wzorce na live-bazie (bo powstają nowe dokumenty).

 

Z drugiej strony grubsze wielogodzinne zabawy ze wzorcami zawsze można zrobić na kopii bazy (i wyeksportować), ale to znowu podważa sens zmiany aktualnego "first" na "last", bo przecież wdrożeniowiec może po prostu edytować ten "first" dokument. I tak źle i tak wcale nie lepiej - stąd pomysł z pointerem, bo pozwalałoby to na pracę na live-bazie i budowanie wzorca wokół konkretnych wskazanych przez siebie danych.

 

Ktoś mógłby powiedzieć, że budowanie wzorców nie wymaga aż tyle kliknięć Wypróbuj, żeby usprawiedliwić dodanie takich pointerów - też tak myślałem. Problem jest w tym, że bardziej zaawansowane wzorce trzeba testować praktycznie co każdą pojedynczą zmianę (a przynajmniej nie więcej niż można spamiętać), bo małe zmiany/błędy we wzorcu często powodują komunikaty nexo, że wzorce nie mogą być użyte z powodu nieznanego błędu (i trzeba cofać co się zmieniło, lub od razu powrócić do poprzedniej kopii powielonego wzorca).

 

Myślę, że przez ostatnie parę dni tworzenia, 20% czasu poświęcone było na samo wchodzenie do listy dokumentów (i jej wczytanie), wybieranie dokumentu (i jego wczytanie), klikaniu Drukuj, wybieraniu wzorca i później podglądzie. 😅

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Lubię to 1
Link to postu
  • Ernest Sadowski zmienił tytuł na [Sugestia] Wzorzec->Wypróbuj - używanie innego dokumentu niż pierwszy w bazie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...