Skocz do zawartości

Zaliczka do wydania zewnętrznego z VAT przy braku możliwości edycji pozycji asortymentowych

Polecane posty

Proszę rozwinąć pytanie, gdyż nie widzę związku między edycją dokumentu w zakresie:

Godzinę temu, Michał Duda napisał:

zmiany asortymentu, ilości, cen itp.?

a udokumentowaniem zaliczki i powiązaniem jej z WZ poprzez zmianę formy płatności ?

Link to postu

Ogólnie zamysł jest taki, aby nie można było edytować WV po wydrukowaniu dokumentu - w tym momencie wyłączone jest uprawnienie: Edycja wydrukowanego/wysłanego dokumentu WV. Następnie potrzebujemy, aby można było edytować ww. dokument tylko w zakresie dodania zaliczki.

 

Dodanie WV -> możliwość pełnej edycji -> wydruk dokumentu -> możliwość dodania tylko zaliczki w WV

Link to postu

Cóż mogę powiedzieć - (jeśli to możliwe) należy minimalnie zmienić organizację pracy i przyjmować zaliczki przed zapisaniem dokumentu WV. Sugestie co rozbudowy programów należy zgłaszać do producenta programów, jeśli mógłbym zagłosować za realizacją to jestem na tak.

 

ps.

Jeśli coś mi umknęło w tym obszarze to proszę o uzupełnienie / sprostowanie.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Czy ktoś z firmy Insert mógłby odpowiedzieć czy jest planowana taka funkcja w przyszłości? 

 

Nie chcielibyśmy zmieniać organizacji pracy ze względu na sposób pracy z zamówieniami:

 

Zamówienie od klienta, sposób dostawy - firmowy, zapłata w siedzibie firmy:

Zamówienie od klienta ZK (składane zazwyczaj telefonicznie, czasem osobiście) -> Realizacja do WV -> ewentualna zmiana przed wydrukowaniem -> wydruk dokumentu WV -> dostawa do klienta ->  podpis dokumentu WV przez klienta -> zapłata w siedzibie firmy -> wystawienie FS lub PA w dniu zapłaty lub na koniec miesiąca

 

Problem jest wtedy, gdy klienci płacą w siedzibie firmy po wywiezieniu towaru, ale chcą zostawić WV i dostać fakturę zbiorczą na koniec miesiąca (a zdarza się to dość często), zaś blokada edycji wydrukowanego dokumentu wyklucza pomyłki, w których klient mógłby dostać inną niż ostateczną wersję WV.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...