Skocz do zawartości

kody kreskowe - obsługa prefixow

Polecane posty

Cześć, co mogę robić źle, nie działają mi prefixy w Subiekt NEXO;

w Subiekt Sprint wszystko działa poprawnie (na tym samym stanowisku), natomiast na NEXO wystawiam faktury i chciałabym mieć możliwość skanować kody dodawanych towarów.

Załączam screeny z ustawień oraz z rezultatu przy próbie dodania towaru do FV.

Kod wczytuje się w formie:

F<kod>
<nowa_linia>

 

2022-06-27 21_42_37-zielonyogrodmagnus - Magdalena Szwałek - Subiekt nexo.png

2022-06-27 21_41_09-zielonyogrodmagnus - Magdalena Szwałek - Subiekt nexo.png

Link to postu

Na przesłanym zrzucie ekranu działa wyszukiwanie instynktowe i jak widać, wczytywany jest cały kod wraz z prefixem, dlatego towar nie jest wyszukiwany.

W tym przypadku wyszukiwanie po kodach będzie działać w dodawaniu z podglądem. Proszę zerknąć na poniższy artykuł e-Pomocy technicznej.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź, faktycznie wymieniona metoda działa,

ale,

jest dość uciążliwa, muszę pamiętać aby przełączać się ctrl+x między tymi metodami.

na sklepie mam połowę towarów na kodach a połowę bez, te bez musze szukać instynktem

instynkt znów nie działa przy trybie kodów, choć wiem -  tam znów można się przełączać f7, f8 ..

W Subiekt Sprint działa to sprawniej, gdyż kody z prefixami wchodzą od razu do Instynktu. Jest szansa zaimplementować to w NEXO?

Link to postu
6 minut temu, Magdalena Szwałek napisał:

W Subiekt Sprint działa to sprawniej, gdyż kody z prefixami wchodzą od razu do Instynktu. Jest szansa zaimplementować to w NEXO?

Niestety nie opisała Pani swojej potrzeby, nie wiemy czy korzysta Pani z kodów wagowych czy nie... Jeśli nie to w nexo jest zaimplementowany InsTYNKT, więc wystarczy skonfigurować czytnik pod jego działanie (czyli usunąć prefiksy, sufiksem ma być enter z ewentualnym opóźnieniem po kodzie kreskowym).

Link to postu

Panie Danielu, moje potrzeby poniżej:

- szukam możliwości szybkiej sprzedaży detalicznej na paragonach (Subiekt Sprint) oraz możliwości szybkiego wystawiania faktur (w Subiekt NEXO) na jednym i tym samym urządzeniu,

- 50% towarów ma kody, druga polowa ich nie ma,

- jest to jedno urządzenie (komputer na Win10) z wpiętym skanerem kodów przez USB

 

Rozwiązanie z usunięciem prefiksu rozwiązuje problem w NEXO, ale wtedy przestaje działać Sprint, gdyż tam prefiks jest konieczny, aby kody w ogóle były obsługiwane. Nie da się również w Sprint ustawić Entera jako sufiks.

2022-06-28 19_27_59-zom_stacjonarka - Vivaldi.png

Link to postu
36 minut temu, Magdalena Szwałek napisał:

Panie Danielu, moje potrzeby poniżej:

- szukam możliwości szybkiej sprzedaży detalicznej na paragonach (Subiekt Sprint) oraz możliwości szybkiego wystawiania faktur (w Subiekt NEXO) na jednym i tym samym urządzeniu,

...

- jest to jedno urządzenie (komputer na Win10) z wpiętym skanerem kodów przez USB

Nie rozumiem pomysłu sięgania po dodatkowe programy / licencje i generowanie dodatkowych kosztów - skoro to jeden komputer z dostępem do nexo to dlaczego nie korzysta Pani z szybkiej sprzedaży ?

 

38 minut temu, Magdalena Szwałek napisał:

- 50% towarów ma kody, druga polowa ich nie ma,

Skoro ma być szybko to bezwzględnie należało / należy nadać kody kreskowe i okleić nimi pozostałe towary.

 

41 minut temu, Magdalena Szwałek napisał:

Rozwiązanie z usunięciem prefiksu rozwiązuje problem w NEXO, ale wtedy przestaje działać Sprint, gdyż tam prefiks jest konieczny, aby kody w ogóle były obsługiwane. Nie da się również w Sprint ustawić Entera jako sufiks.

To wszystko wiem, ale czy Pani wie / została poinformowana przez wybranego przez siebie dostawcę programów, że Sprint to od lat "martwy" (nierozwijany) program zastąpiony (w części - bez możliwości pracy offline z okresową synchronizacją) szybką sprzedażą w nexo (w pełni Szybką sprzedażą PLUS i Oddziałem PLUS w Navireo).

Link to postu
3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

dlaczego nie korzysta Pani z szybkiej sprzedaży ?

Co to za moduł? Widzę, że jest w laboratorium, mogę to odpalić bez ryzyka utraty danych?

Nie znałam tego, dzięki za podpowiedź;

ale Sprinta mam od ładnych paru lat, startowałam z Subiektem w 2016r., ze sprintem w 2018r.; wtedy nie było szybkiej sprzedaży.

3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

należy nadać kody kreskowe i okleić nimi pozostałe towary.

To nie wykonalne, branża ogrodnicza. Większe rośliny mam na kodach wewnętrznych i etykietach pętelkowych, ale etykietowanie mniejszych mijają się z celem.

 

Co do Subiekt SPRINT, to wiem, że jest martwy, ale póki co działa w miarę stabilnie, ma wydawane latki serwisowe.

za to weszłam właśnie na stronę NAVIREO w dział aktualności i ostatnia jest z roku 2020.. a pośród postów na Facebooku ostatnie to życzenia na Boze Narodzenie i Wielkanoc z poprzednich lat.. Coś mi tu nie gra, to jest produkt Insertu? Wygląda to słabo.

Link to postu
15 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:

na sklepie mam połowę towarów na kodach a połowę bez, te bez musze szukać instynktem

Można włączyć wyszukiwanie "ogólne" – F6 na formatce w trybie dodawania z podglądem lub w parametrach typów dokumentów domyślnie ustawić "Kod kreskowy, kod dostawy, kod PLU oraz InsTYNKT" w parametrze "Wyszukiwanie w trybie z podglądem".

image.png.2c3c7fedb1a59a927b6e408e2482a54b.png

15 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:

W Subiekt Sprint działa to sprawniej, gdyż kody z prefixami wchodzą od razu do Instynktu. Jest szansa zaimplementować to w NEXO?

Prefiksy nie wchodzą do instynktu w Sprincie, a program po prostu ignoruje podczas wczytywania kodu znaki prefiksu i suffiksu (co ma swoje konsekwencje, że takiego znaku nie można wprowadzić ręcznie w wyszukiwarce). Proszę o rozjaśnienie powyższego.

13 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:

Rozwiązanie z usunięciem prefiksu rozwiązuje problem w NEXO, ale wtedy przestaje działać Sprint, gdyż tam prefiks jest konieczny, aby kody w ogóle były obsługiwane.

Jeśli nie wprowadzimy Prefiksu/Sufiksu w Subiekcie Sprint to jedyna zmiana jest taka, że przy wczytywaniu towaru kursor musi być ustawiony w polu wyszukiwania towaru – reszta działa tak samo. Prefix/Suffix wprowadzony w konfiguracji czytnika w Sprincie umożliwia "nabicie" towaru na paragon z każdego miejsca w programie bez konieczności ustawienia się kursorem w polu wyszukiwania.

13 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:

Nie da się również w Sprint ustawić Entera jako sufiks.

Nie da się, ale być może w samym czytniku da się ustawić, żeby na końcu kodu kreskowego wysyłał znak końca linii, który przez program będzie interpretowany jako "Enter".

Link to postu
6 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Proszę o rozjaśnienie powyższego

Chodzi o to, że w Sprint mimo ustawienia metody wprowadzania na "instynkt" kody wchodzą (tak jak Pan napisał niżej, od razu na paragon) - nie ma konieczności przełączania się na metodę wprowadzania "Kod".

6 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

jedyna zmiana jest taka, że przy wczytywaniu towaru kursor musi być ustawiony w polu wyszukiwania towaru – reszta działa tak samo

Jest więcej korzyści ze stosowania prefiksów:

- można wybrać ilość towaru przed skanowaniem,

- można skanować towar za towarem, tylko skanując kod za kodem bez dotykania komputera/ekranu,

- towar od razu dodawany jest na paragon, nie trzeba potwierdzać enterem / przyciskiem "dodaj",

- z wyżej wymienionych powodów pracuje się znacznie szybciej.

2022-06-29 15_07_07-zom_nuke - Vivaldi.png

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.06.2022 o 20:24, Daniel Kozłowski napisał:

dlaczego nie korzysta Pani z szybkiej sprzedaży ?

Panie Danielu, spróbowałam przetestować moduł szybkiej sprzedaży i stwierdzam, że w obecnym etapie jego rozwoju nie nadaje się zupełnie do wprowadzenia,

Sprzedaż przy jego użyciu wcale nie jest szybka i brakuje mu większości funkcji z Subiekt Sprint, lub zawierają błędy.

 

Liczę natomiast że będzie rozwijany i może kiedyś dorówna Sprintowi, 

idealnie byłoby gdyby rozwiązał największą bolączkę Sprinta - brak obsługi terminali płatniczych.

Link to postu
16 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:
W dniu 28.06.2022 o 20:24, Daniel Kozłowski napisał:

dlaczego nie korzysta Pani z szybkiej sprzedaży ?

Panie Danielu, spróbowałam przetestować moduł szybkiej sprzedaży i stwierdzam, że w obecnym etapie jego rozwoju nie nadaje się zupełnie do wprowadzenia,

Sprzedaż przy jego użyciu wcale nie jest szybka i brakuje mu większości funkcji z Subiekt Sprint, lub zawierają błędy.

 

Liczę natomiast że będzie rozwijany i może kiedyś dorówna Sprintowi, 

Proszę w takim razie wymienić te liczne braki, a przede wszystkim błędy programu, bez tych informacji na pewno nie zostaną uzupełnione i/lub poprawione.

Link to postu

jasne, tak na szybko:

 

Bledy:

- wyszukiwanie instynktem nie dziala (slowa szukane sa na zasadzie 'LUB' a nie 'ORAZ', np. fraza "zio mix" znajduje wszystkie pozycje zawierające w nazwie "mix" lub "zio")

 

Braki:

- brak pola szukania po nazwie dostepnego od razu (trzeba sie wklikiwac)

- brak widoku listy, sa dostepne tylko kafelki

- brak skrotow klawiszowych przez co wszystkie operacje trzeba przeklikiwac z ekranu

- brak mozliwosci rabatowania calego dokumentu, tylko pojedyncze pozycje

Link to postu
1 godzinę temu, Magdalena Szwałek napisał:

Bledy:

- wyszukiwanie instynktem nie dziala (slowa szukane sa na zasadzie 'LUB' a nie 'ORAZ', np. fraza "zio mix" znajduje wszystkie pozycje zawierające w nazwie "mix" lub "zio")

Potwierdzam, coś to jest nie tak (w Navireo działa poprawnie).

 

1 godzinę temu, Magdalena Szwałek napisał:

Braki:

- brak pola szukania po nazwie dostepnego od razu (trzeba sie wklikiwac)

Moduł nazywa się "Szybka sprzedaż", jak wcześniej sugerowałem jeśli chcemy na prawdę szybko sprzedawać to należy tak organizować sobie pracę, aby nie wyszukiwać towarów ręcznie, powinna to być operacja wykorzystywana sporadycznie. Nie mniej nie mam nic przeciwko usprawnieniom w tym kierunku.

 

2 godziny temu, Magdalena Szwałek napisał:

- brak widoku listy, sa dostepne tylko kafelki

To czysta ergonomia - na liście zmieści się dużo mniej elementów niż na kafelkach, byłby problem / brak możliwości prezentowania zdjęć towarów. Nie wyjaśniła Pani też w czym lista byłaby lepsza od kafelków.

 

2 godziny temu, Magdalena Szwałek napisał:

- brak skrotow klawiszowych przez co wszystkie operacje trzeba przeklikiwac z ekranu

Nie rozumiem zarzutu - interfejs użytkownika tego modułu jest dedykowany do obsługi przez ekran dotykowy, a nie za pomocą klawiatury i myszki - obsługa klawiatury ekranowej i skrótów na niej to raczej nieporozumienie. Opis sugeruje, że nie korzysta Pani z ekranów dotykowych ?

 

2 godziny temu, Magdalena Szwałek napisał:

- brak mozliwosci rabatowania calego dokumentu, tylko pojedyncze pozycje

Jak zawsze polecam konsultować, pytać zamiast samodzielnie wyciągać błędne wnioski...

 

Jest dostępna operacja "Rabat procentowy", która umożliwia nadanie rabatu na cały dokument, należy ją tylko uwidocznić w konfiguracji szybkiej sprzedaży.

 

Mało tego - w odróżnieniu od Sprinta - moduł szybkiej sprzedaży można rozszerzać o własne operacje, na przykład gdyby nie było operacji rabatu do całego dokumentu, można byłoby ją oprogramować, gdybyśmy potrzebowali wprowadzenia kodu pocztowego klienta, czy innej, dodatkowej informacji (umieszczanej na przykład w polu własnym), to możemy to dodać, można byłoby dodać operacje, które mogłyby zastąpić skróty klawiaturowe / dostęp do często wykonywanych operacji.

 

Link to postu
21 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Moduł nazywa się "Szybka sprzedaż", jak wcześniej sugerowałem jeśli chcemy na prawdę szybko sprzedawać to należy tak organizować sobie pracę, aby nie wyszukiwać towarów ręcznie, powinna to być operacja wykorzystywana sporadycznie. Nie mniej nie mam nic przeciwko usprawnieniom w tym kierunku.

 

Prowadzę sklep ogrodniczy i choc duzo roślin z tych wiekszych mam etykietowane z kodami kreskowymi, to w przypadku wielu mniejszych - w tym wiekszosci sprzedawanych w najwyższym sezonie (tzw. "balkonowka") jest to nieopłacalne i niewykonalne. Wyszukiwanie ręczne musi zostać u mnie, musi też być szybkie i wygodne - tak jak w Subiekt Sprint.

21 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie wyjaśniła Pani też w czym lista byłaby lepsza od kafelków.

Latwiej i szybciej na liscie przeglada mi sie wyniki wyszukiwania.

21 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

obsługa klawiatury ekranowej i skrótów na niej to raczej nieporozumienie.

Mam ekran dotykowy + fizyczna klawiature + czytnik kodow kreskowych. Ta kombinacja dziala u mnie najszybciej. Mam w sezonie dlugie kolejki i musze optymalizowac predkosc kasowania.

Link to postu
4 godziny temu, Magdalena Szwałek napisał:

Prowadzę sklep ogrodniczy i choc duzo roślin z tych wiekszych mam etykietowane z kodami kreskowymi, to w przypadku wielu mniejszych - w tym wiekszosci sprzedawanych w najwyższym sezonie (tzw. "balkonowka") jest to nieopłacalne i niewykonalne.

Mam wiele doświadczeń, gdzie klienci wykorzystanie czytnika kodów kreskowych czy inne usprawnieni uznawali za "nieopłacalne i niewykonalne", a inni klienci z tej samej branży / z tą samą specyfiką po prostu korzystali z tych usprawnień.

 

Nie miałem okazji wdrażać programów w Pani branży więc nie jestem w stanie się odnieść / dyskutować - jak często wspominam forum ma wiele ograniczeń, nie da się za jego pomocą przeszkolić z obsługi programu, czy zrealizować wdrożenia programu.

 

--

5 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:

Wyszukiwanie ręczne musi zostać u mnie, musi też być szybkie i wygodne - tak jak w Subiekt Sprint.

W dniu 21.07.2022 o 19:06, Daniel Kozłowski napisał:

Nie mniej nie mam nic przeciwko usprawnieniom w tym kierunku.

--

5 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:
W dniu 21.07.2022 o 19:06, Daniel Kozłowski napisał:

Nie wyjaśniła Pani też w czym lista byłaby lepsza od kafelków.

Latwiej i szybciej na liscie przeglada mi sie wyniki wyszukiwania.

Ale lista wyszukiwania (dokładnie filtrowania) jest prezentowana jako lista, a nie kafelki ?

 

--

 

5 godzin temu, Magdalena Szwałek napisał:
W dniu 21.07.2022 o 19:06, Daniel Kozłowski napisał:

obsługa klawiatury ekranowej i skrótów na niej to raczej nieporozumienie.

Mam ekran dotykowy + fizyczna klawiature + czytnik kodow kreskowych. Ta kombinacja dziala u mnie najszybciej. Mam w sezonie dlugie kolejki i musze optymalizowac predkosc kasowania.

Jak jedno kliknięcie w ekran dotykowy (wspominane przeze mnie dodatkowe operacje) może być wolniejsze niż wybór dwóch klawiszy na fizycznej klawiaturze (wywołanie skrótu klawiaturowego) ? Nie opisała Pani do jakich operacji jest utrudniony dostęp / brakuje skrótów klawiaturowych ? 

Link to postu
10 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie miałem okazji wdrażać programów w Pani branży więc nie jestem w stanie się odnieść / dyskutować

oczywiscie, rozumiem, dlatego tez chetnie dziele sie moim doswiadczeniem.

ponizej przyklad. z lewej strony sadzonka z etykieta z kodem kreskowym. ale ilosciowo takich sprzedaje sie mniej;

z prawej przyklad mniejszej - takich w sezonie dziennie sprzedaje sie pomiedzy 800 - 1500 sztuk. bralam pod uwage oznaczanie ich kodami:

- naklejki, etykiety wtykane - odpada ze wzgledu na ilosc torawu jakim sie obraca, pracownicy zbyt duzo czasu spedzali by na oznaczaniu roslin etykietami;

- zeszyt z kodami kreskowymi - byl wprowadzany, ale szukanie tekstowe w Sprint2 okazalo sie szybsze w rzeczywistosci

 

jesli ma Pan inne podpowiedzi jak mozna wprowadzic kody na taki asortyment prosze sie podzielic.

431260922_2022-07-2309_20_52-Zdjecia-sprint_IMG20220723091505.jpg1_1-Honeyview5_40.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...