Skocz do zawartości

Błędy po aktualizacji programu do wersji 1.72 - rachunek do umowy zlecenie

Polecane posty

Witam,

po aktualizacji programu do wersji  1.72 (1.7200.0.5353) przy wyliczaniu rachunków do umów zleceń ( z ustawioną datą lipcową) program stosuje nadal stawkę 17% podatku oraz nalicza miesięczną ulgę podatkową. W parametrach umowy zlecenia w zakładce "rachunek" widnieje 12% stawka podatku... Poniżej screeny. Czy należy zmienić "coś" w ustawieniach czy zaczekać na aktualizację programu? 

 

zakładka rachunek.png

rachunek.png

Link to postu

Problem z naliczaniem ulgi zostanie naprawiony najszybciej jak to możliwe. Natomiast stawki programu proszę sprawdzić, jak wyglądają na danej umowie cywilnoprawnej. Parametry, których zrzut ekranu pani pokazała, dotyczą tylko umów, które zostaną wprowadzone do programu od momentu ich zmiany.

Link to postu
W dniu 4.07.2022 o 10:48, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, problem naliczania miesięcznej ulgi przy rachunkach do umów cywilnoprawnych zostanie rozwiązany w najbliższej poprawce, która powinna ukazać się jutro.

Można jakoś przyspieszyć temat poprawki. Jest już 5 lipca i temat robi się pilny, nie można naliczać wypłat ze zleceń - nikt nie będzie ręcznie sprawdzał dziesiątek rachunków.

Link to postu
17 minut temu, Teresa Kot napisał:

W moim Gratyfikancie dalej mi nalicza 17% podatku. Czemu?

 

Przed wyliczeniem rachunków należy zmienić procent zryczałtowanego podatku na 12%. Natomiast nowa stawka podatku będzie automatycznie ustawiana dla nowo tworzonych umów od 01.07.2022. Jeżeli ma Pani wiele umów cywilnoprawnych może Pani skorzystać z opcji zbiorczej zmiany podatku zryczałtowanego.

1.png.6a404b5539ae0d3b45cd6034a4b9e342.png

Link to postu
Cytat

Ale ja w systemie mam 12% podatku zryczaltowanego, ale wystawiając rachunek liczy mi 17%. To gdzie mam zmienić? A tak mówiąc to w zakładce OPERACJE brak ZBIORCZA ZMIANA PODATKU ZRYCZAŁTOWANEGO.

Wyżej opisany mechanizm znajduję się w module Umowy cywilnoprawne.

image.png.07a4aecb844df32eac73db92e4a2a3a8.png

Proszę się również upewnić czy korzysta Pani z najnowszej wersji InsERT GT 1.72 HF1? Artykuł jak sprawdzić wersję programu znajduje się tutaj.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...