Skocz do zawartości

Numeracja dokumentów PZ

Polecane posty

Dzień dobry :) Mam pytanie dotyczące numerów PZ. Zaczynam pracę w tym programie więc staram się sprawdzać wyniki moich działań. Po przyjęciu faktur zakupu - przyjmowane były chronologicznie, według numerów i dat wysatwienia okazało się że dokumenty PZ mają numery zamiast spodziewanych 1,2,3 - 4,2,3. Czyli do pierwszej faktury powstał PZ 4, do drugiej PZ 2 a do trzeciej PZ 3. Czy jest jakaś możliwość poprawy tej numeracji? Co mogło być przyczyną?

Link to postu
29 minut temu, Mariusz Premik napisał:

Czy jest jakaś możliwość poprawy tej numeracji?

Tak, należy usunąć wszystkie dokumenty i wystawić ponownie.

 

30 minut temu, Mariusz Premik napisał:

Co mogło być przyczyną?

Zgaduję... Brak chronologii przy wprowadzaniu dokumentów PZ na skutek usuwania dokumentów na przykład poprzez operacje na skutkach magazynowych na dokumentach FZ.

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 20.07.2022 o 10:53, Mariusz Premik napisał:

Tak też zrobię. Na pewno nie będę przeklepywać wszystkiego od początku. Tak czysto teoretycznie zastanawiam się jeszcze dlaczego numeracja nie zaczyna się od 1 tylko od 3. Żadne faktury zakupu nie były usuwane. Dziękuję za odpowiedź.

Pana odpowiedź sugeruje, że w ogóle nie przeczytał Pan tego co napisałem - wskazałem możliwość powstania lub w numeracji dokumentów PZ bez usuwania dokumentów FZ.

Link to postu

Bardzo mi przykro że odniósł Pan takie wrażenie. Oczywiście że przeczytałam i zrozumiałam (być może błędnie) że muszę usunąć wszystkie FZ żeby wystawić ponownie PZ. Jeśli będzie to robione chronologicznie powinnam uzyskać pożądaną kolejność dokumentów PZ. Odpowiedziałam więc, że skoro kolejność PZ i tak nie ma znaczenia nie będę wklepywać wszystkich dokumentów ponownie i zostawię tak, jak jest. Jeśli źle zrozumiałam proszę o wyjaśnienie co miał Pan na myśli. 

Link to postu

W takim razie doprecyzuję, napisał Pan/Pani również:

4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak czysto teoretycznie zastanawiam się jeszcze dlaczego numeracja nie zaczyna się od 1 tylko od 3. Żadne faktury zakupu nie były usuwane.

a mogło tak się stać w ten sposób:

W dniu 18.07.2022 o 16:51, Daniel Kozłowski napisał:

Zgaduję... Brak chronologii przy wprowadzaniu dokumentów PZ na skutek usuwania dokumentów na przykład poprzez operacje na skutkach magazynowych na dokumentach FZ.

 

Link to postu
2 minuty temu, Mariusz Premik napisał:

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o księgowość...

To nie ma nic wspólnego z księgowością tylko obszarem handlu i magazynu.

 

2 minuty temu, Mariusz Premik napisał:

...i dopiero zaczynam pracę z Subiektem.

Polecam zacząć od poznania podstaw obsługi programu, bez tego nie zna Pani konsekwencji operacji wykonywanych w programie, a wiele może być negatywnych.

 

4 minuty temu, Mariusz Premik napisał:

Proszę mi wyjaśnić co to są operacje na skutkach magazynowych na dokumentach FZ?

Proszę bardzo: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2822%2Csubiekt-gt-opis-statusow-magazynowych-dokumentow-handlowych.html.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Staram się, ale od razu wszystkiego nie zapamiętam - myślę, że przede wszystkim jest to problem związany z precyzją wypowiedzi. Proszę mi dać trochę czasu, na pewno będzie coraz lepiej. Wiem, że w Subiekcie występują przy wystawianiu faktur te opcje, ale nie skojarzyłam tego z określoną nazwą. Faktury były wystawiane z wybraną opcją "wywołaj skutek magazynowy" dlatego zdziwiłam się sprawdzając utworzone PZ. Będę zwracać uwagę na kolejne PZ utworzone po wprowadzeniu kolejnych FZ. Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość.

 

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...