Skocz do zawartości

Ograniczenia 20 znaków w polu Symbolu

Polecane posty

W kilku miejscach w programie pojawia się to ograniczenie, mimo, że baza danych pozwala na dłuższe zawartości.

 

Limit 20 znaków jest narzucony chyba przez EDI++ w ramach wsparcia wstecznego (bo w GT jest limit 20 znaków), ale skoro w nexo go nie ma to dlaczego np. powielanie asortymentu obcina do 20 znaków (a dokładniej obcina do: SymbolPowielony + "(" + liczba + ")", gdzie całość ma długość < 20).

 

Podobne sytuacje zachodzą przy importach do programu.

 

Skoro baza i interfejs na to pozwala, to dlaczego elementy pomocnicze, w dodatku wewnątrz samego programu, to całkowicie ignorują (pewnie jest jeden parser zarówno do komunikacji zewnętrznej jak i wewnętrznej, który ma limit 20 znaków).

 

Czy przewidziane są poprawki/zmiany w tym zakresie? Przynajmniej dla nexo<->nexo?

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
  • 1 rok później...

Tylko jak mamy przesłać asortyment poprzez przesuniecie międzymagazynowe i wygenerowanie pliku komunikacji handlowcom w terenie gdzie sam program ogranicza ilość znaków i finalnie komunikacja miedzy Subiekt Nexo Pro <-> Subiekt Nexo Pro, nie działa?

W takim razie po co mi ponad 20 symboli gdzie nic z nimi nie zrobię nawet w obrębie jednego programu?

Wystarczyło by aby komunikat który się wyświetla umożliwił przeslanie dłuższych symboli, a nie blokował tworzenia takowego pliku.

Chyba że zna Pan inny sposób na przesłanie stanu magazynowego miedzy oddziałami?

W mojej ocenie to rażący błąd utrudniający prace miedzy oddziałami.

Proszę o rozwiązanie tego problemu.

Przechwytywanie.PNG

Link to postu
31 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Tylko jak mamy przesłać asortyment poprzez przesuniecie międzymagazynowe i wygenerowanie pliku komunikacji handlowcom w terenie gdzie sam program ogranicza ilość znaków i finalnie komunikacja miedzy Subiekt Nexo Pro <-> Subiekt Nexo Pro, nie działa?

Należałoby zacząć od tego, że linie nexo NIE posiada wsparcia dla komunikacji plikowej centrala<>odział, więc należało wybrać inne rozwiązania (od bardzo dawna istnieją dedykowane rozwiązania mobilne dla handlowców firm trzecich) lub dostosować się do ograniczeń programu typu stosować symbole towarów nie dłuższe niż 20 znaków.

 

34 minuty temu, Paweł Czarnocki napisał:

Chyba że zna Pan inny sposób na przesłanie stanu magazynowego miedzy oddziałami?

Nie ma konieczności korzystania z programów w takiej postaci, w jakiej zostały stworzone przez producenta, można je rozszerzać o dodatkowe funkcjonalności jak na przykład automatyczna synchronizacja dokumentów / stanów magazynowych.

 

Nie opisał Pan też dlaczego jest wykorzystywana komunikacja plikowa zamiast pracy zdalnej.

Link to postu
W dniu 16.02.2024 o 15:30, Daniel Kozłowski napisał:

Należałoby zacząć od tego, że linie nexo NIE posiada wsparcia dla komunikacji plikowej centrala<>odział

W takim razie po co są odziały?

Jak mam je kontrolować nie przesyłając plików komunikacji z jednego do drugiego?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1573,subiekt-nexo-jak-dodac-oddzial.html

W dniu 16.02.2024 o 15:30, Daniel Kozłowski napisał:

więc należało wybrać inne rozwiązania (od bardzo dawna istnieją dedykowane rozwiązania mobilne dla handlowców firm trzecich

Mogę prosić nazwę tych rozwiązań?

W dniu 16.02.2024 o 15:30, Daniel Kozłowski napisał:

Nie ma konieczności korzystania z programów w takiej postaci, w jakiej zostały stworzone przez producenta

Ne sądzi Pan że tutaj jest ewidentny błąd - nie po to wydaliśmy sporo na program aby producent mi napisał ze nie trzeba korzystać z funkcji przesyłania plików epp i użyć innego narzędzia - Przeszłyśmy z Subiekta GT na Nexo, a widzę że używając Nexo, cofamy się, a nie idziemy do przodu

 

W dniu 16.02.2024 o 15:30, Daniel Kozłowski napisał:

Nie opisał Pan też dlaczego jest wykorzystywana komunikacja plikowa zamiast pracy zdalnej.

Nie ma możliwości pracy zdalnej ponieważ handlowcy pracują w terenie, często tam gdzie zasięg jest na tyle słaby że połączenie jest na tyle wolne że nie da się swobodnie pracować - mam tu na myśli pulpit zdalny do serwera.

Dlatego lokalnie wystawiają na swoich laptopach faktury, a następnie są one przesyłane do centrali aby wykonać raporty o ich sprzedaży jak i kontrolować magazyny handlowców na autach. W subiekcie GT problemu z tym nie było, niestety tutaj zaczynają się schody

Link to postu
57 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:
W dniu 16.02.2024 o 15:30, Daniel Kozłowski napisał:

Należałoby zacząć od tego, że linie nexo NIE posiada wsparcia dla komunikacji plikowej centrala<>odział

W takim razie po co są odziały?

Tego należało dowidzieć się przed rozpoczęciem pracy z programem - służą do odzwierciedlenia struktury firmy, jeśli struktura firmy posiada kilka lokalizacji fizycznych to można je obsługiwać wykorzystując pracę zdalną.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Jak mam je kontrolować nie przesyłając plików komunikacji z jednego do drugiego?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1573,subiekt-nexo-jak-dodac-oddzial.html

Już o tym pisałem:

W dniu 16.02.2024 o 15:30, Daniel Kozłowski napisał:

Nie opisał Pan też dlaczego jest wykorzystywana komunikacja plikowa zamiast pracy zdalnej.

 --

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Mogę prosić nazwę tych rozwiązań?

To nie jest właściwe miejsce na umieszczanie takich informacji, bez problemu znajdzie Pan te rozwiązania w katalogu rozwiązań Partnerskich na stronach firmy InsERT czy też w internecie.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Ne sądzi Pan że tutaj jest ewidentny błąd - nie po to wydaliśmy sporo na program

Tak, ale to niestety błąd popełniony przez Pana, to Pan wybrał program bez poznania jego możliwości, bez upewnienia się, że spełni Pana oczekiwania.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

aby producent mi napisał ze nie trzeba korzystać z funkcji przesyłania plików epp i użyć innego narzędzia

Niestety myli Pan firmy, NIE jestem pracownikiem firmy InsERT o czym jasno i wyraźniej informuje mój profil na forum:

https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/13894-forum-użytkowników-kto-jest-kim-na-forum/#comment-91630

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Przeszłyśmy z Subiekta GT na Nexo, a widzę że używając Nexo, cofamy się, a nie idziemy do przodu

Jak wyżej, przed przejściem należało sprawdzić, czy dla Państwa to będzie krok do przodu, czy do tyłu - kiedy klient decyduje się na zakup programu u nas to zawsze pytamy z jakiego powodu, na korzyści liczy z takiej zmiany, gdyż jak w wielu obszarach życia "nowe nie znaczy lepsze", a inwestować w licencje i czas na poznanie programu, aby było tylko inaczej nie ma sensu, nie mówiąc już o przypadku kiedy zmiana może być na niekorzyść.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Nie ma możliwości pracy zdalnej ponieważ handlowcy pracują w terenie, często tam gdzie zasięg jest na tyle słaby że połączenie jest na tyle wolne że nie da się swobodnie pracować - mam tu na myśli pulpit zdalny do serwera.

Dlatego lokalnie wystawiają na swoich laptopach faktury, a następnie są one przesyłane do centrali aby wykonać raporty o ich sprzedaży jak i kontrolować magazyny handlowców na autach. W subiekcie GT problemu z tym nie było, niestety tutaj zaczynają się schody

Teraz nie rozumiem o czym Pan pisze - przecież handlowcy to nie oddziały firmy, tylko osoby wykonujące pracę na rzecz danego, czy kilku oddziałów firmy. Niezależnie od tego programu nie zmienimy (Pan czy ja), więc pozostaje się dostosować do jego możliwości. Uważam też, że korzystanie z dedykowanego rozwiązania mobilnego może być krokiem na przód.

Link to postu

Ja dodam swoje 2 zdania, bo nie rozumiem nadal logiki zasłaniania się wsteczną kompatybilnością z GT, kiedy to wszystko:

  1. standard komunikacji
  2. linia GT
  3. linia nexo

...zostały stworzone przez 1 firmę.

 

Co stoi na przeszkodzie wydania nowej wersji schematu EDI, gdzie symbol asortymentu może mieć długość taką na jaką pozwala nexo (64 lub 256 znaków) i efektywnie pchać standard do przodu?

GT nie może po prostu odczytywać tylko 20 pierwszych znaków?

 

Chyba, że wsteczna kompatybilność ma sięgać tak daleko, że wersje GT nie sprawdzały długości symbolu podczas importu i mogą wysypać przy imporcie z pliku o przy przekroczeniu 20? To i tak nadal nie wyjaśnia dlaczego nie można by po prostu wydać nowej wersji standardu, które GT już nie będzie obsługiwać, a będzie przeznaczona tylko dla nexo.

 

Ogólny problem to fakt, że ograniczenie 20 znaków jest uciążliwe przy pracy z SKU.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
19 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Co stoi na przeszkodzie wydania nowej wersji schematu EDI, gdzie symbol asortymentu może mieć długość taką na jaką pozwala nexo (chyba 256 znaków) i efektywnie pchać standard do przodu?

Ciężko się tłumaczy oczywiste kwestie, ale spróbuję... Najzwyczajniej w świecie ktoś to fizycznie musi zrobić, na to potrzeba czas, a jest mnóstwo innych rzeczy do zrobienia z dużo większym priorytetem... Poza tym to tylko "łatanie dziury w asfalcie po zimie", gdzie za rok jak nie wcześniej będzie kolejna, większa... Dla nexo powinien powstać nowy format, który obsłuży wszystkie informacje dostępne w nexo, z którego w ograniczonym zakresie skorzysta GT, od dawna są już takie plany bo to jedyny słuszny kierunek, ale jak wyżej - do tego potrzeba czasu.

 

24 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

GT nie może po prostu odczytywać tylko 20 pierwszych znaków?

Oczywiście, że nie, to może doprowadzić do błędów poważnych w konsekwencjach - napisanie / zamiana kartotek innymi kartotekami.    

Link to postu
58 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tego należało dowidzieć się przed rozpoczęciem pracy z programem - służą do odzwierciedlenia struktury firmy, jeśli struktura firmy posiada kilka lokalizacji fizycznych to można je obsługiwać wykorzystując pracę zdalną.

Przerzucanie na klienta, ze nie sprawdził że plik komunikacji ogranicza symbole powyżej 20, gdzie w specyfikacji jest 64 to lekko pisząc jest nie w porządku

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jak wyżej, przed przejściem należało sprawdzić, czy dla Państwa to będzie krok do przodu, czy do tyłu - kiedy klient decyduje się na zakup programu u nas to zawsze pytamy z jakiego powodu, na korzyści liczy z takiej zmiany, gdyż jak w wielu obszarach życia "nowe nie znaczy lepsze", a inwestować w licencje i czas na poznanie programu, aby było tylko inaczej nie ma sensu, nie mówiąc już o przypadku kiedy zmiana może być na niekorzyść.

Nie pomaga Pan, tylko zrzuca winę na użytkownika. Nie ma możliwości sprawdzenia wszystkiego w wersji demo - wiele rzeczy wychodzi praniu i tak właśnie jest - nie pomaga Pan szukając winnego.

 

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Teraz nie rozumiem o czym Pan pisze - przecież handlowcy to nie oddziały firmy, tylko osoby wykonujące pracę na rzecz danego, czy kilku oddziałów firmy. 

Każdy handlowiec jest ustawiony jako oddział i ma osobny magazyn przypisany do oddziału, przesyłają faktury wystawione w terenie do centrali, te sa dodawane do oddziałów - i mamy synchronizację "offline"

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Niezależnie od tego programu nie zmienimy (Pan czy ja), więc pozostaje się dostosować do jego możliwości.

Myślę że jednak program jest dla użytkowników. To co miał "autor" na myśli to jedno, ale życie to drugie i po to jest to forum aby zgłaszać takie problemy i je rozwiązać

 

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Uważam też, że korzystanie z dedykowanego rozwiązania mobilnego może być krokiem na przód.

Tak jak pisałem, nie zdaje to egzaminu. Wbrew pozorom jest w Polsce wiele miejsc gdzie Internet zwyczajnie nie działa na tyle wydajnie aby można było pracować zdalnie

Link to postu
8 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Przerzucanie na klienta, ze nie sprawdził że plik komunikacji ogranicza symbole powyżej 20, gdzie w specyfikacji jest 64 to lekko pisząc jest nie w porządku

Nie jest Pan naszym klientem, więc na pewno nie mogę wziąć tej winy na siebie. Prawda jest niestety taka, że to klienta wybiera dostawcę programów, sposób ich poznawania i rozpoczynania pracy, nie robi tego producent oprogramowania czy jego dostawca. Nie opisał Pan jak to wyglądało w Pana przypadku.

 

21 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Nie pomaga Pan, tylko zrzuca winę na użytkownika.

Ale jak niby miałbym pomóc, kiedy "mleko już się rozlało" ? Próbuję pomóc wskazując jak można rozwiązać problem dostępnymi metodami funkcjonalnościami - wystarczy stosować w nexo symbole o długości do 20 znaków - czy to nie jest pomoc według Pana ? Czego Pan oczekuje w tej sytuacji od mnie ?

 

21 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Nie ma możliwości sprawdzenia wszystkiego w wersji demo - wiele rzeczy wychodzi praniu i tak właśnie jest - nie pomaga Pan szukając winnego.

Niestety to nie tak, nie mówimy o jakimś drobiazgu tylko o jednym z podstawowych procesów w Pana firmie - pracy handlowców... Ograniczenia programów / różnice między liniami programów są bardzo dobrze znane osobom, które zajmują się wdrożeniami i serwisem programów, warto korzystać z takiego wsparcia, aby unikać niepotrzebnych nikomu problemów, gdyby tylko zadzwonił Pan do takiej firmy jak nasza, opisał skrótowo jak Pan pracuje, to dowiedziałby się Pan tego, co teraz w tym wątku, że nexo nie posiada funkcjonalności komunikacji centrala<->oddział.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Myślę że jednak program jest dla użytkowników. To co miał "autor" na myśli to jedno, ale życie to drugie i po to jest to forum aby zgłaszać takie problemy i je rozwiązać

Nie mam nic przeciwko dyskusji na forum, staram się tylko przedstawić jak to wygląda z innej strony, nie producenta, a dostawcy programów.

 

Godzinę temu, Paweł Czarnocki napisał:

Tak jak pisałem, nie zdaje to egzaminu. Wbrew pozorom jest w Polsce wiele miejsc gdzie Internet zwyczajnie nie działa na tyle wydajnie aby można było pracować zdalnie

Najwyraźniej Pan nie zrozumiał, nie pisałem o pracy zdalnej tylko o dedykowanym rozwiązaniu mobilnym, a rozwiązania takie pracują offline ze względu na ograniczenia, które Pan wskazał.

Link to postu
7 godzin temu, Paweł Czarnocki napisał:

Nie pomaga Pan, tylko zrzuca winę na użytkownika. Nie ma możliwości sprawdzenia wszystkiego w wersji demo - wiele rzeczy wychodzi praniu i tak właśnie jest - nie pomaga Pan szukając winnego.

Jestem takiego samego zdania, nie da się w miesiąc zbadać, czy program nie ma jakiś ograniczeń, ja sam jest po przesiadce z GT i mogę podać przynajmniej kilka powodów gdzie w GT było rozwiązane to o wiele lepiej. Dopiero po paru miesiącach pracy wychodzą jakieś ograniczenia których nie sposób wybadać wcześniej. Co dopiero w dużej firmie, gdzie jest wiele innych zależności. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...