Skocz do zawartości

Komplet i stan magazynowy składników.

Polecane posty

Szanowni Państwo,

 

nie wiem jak rozwiązać problem kompletów. Chciałbym żeby komplet zawierał w swoim składzie materiały jakie są do niego potrzebne. Czy jest możliwość tak zrobić aby po sprzedaniu kompletu (np. sok), w którego skład wchodzą np.: 1 gruszka, 1 poziomka i 3 maliny, to po sprzedaży tego soku, ze stanu magazynowego zeszła odpowiednia do ilości kompletów, ilość gruszek, poziomek i malin (3 soki zmniejszają w magazynie 3 gruszki, 3 poziomki i 9 malin).

 

Aktualnie po zmontowaniu kompletu, bez względu na ilość sprzedanych kompletów schodzą mi tylko składniki jak do jednego soku.

 

Ewentualnie czy jest inna możliwość obejścia problemu?

Link to postu
5 minut temu, Kuba Zac napisał:

Ewentualnie czy jest inna możliwość obejścia problemu?

Możliwości są powszechnie znane (dla osób zajmujących się wdrożeniami programów):

  • rozwiązania dodatkowe w postaci programów, które wykonają montaż kompletu i wywołają skutek magazynowy na dokumencie
  • przejście na Navireo i skorzystanie z rozszerzenia, które wykona montaż kompletu przed zapisem dokumentu w tle (operacja przezroczysta dla użytkownika)
  • przejście na nexo PRO i wykorzystanie usług z materiałami
  • Dziękuję 1
Link to postu
17 minut temu, Kuba Zac napisał:

Aktualnie po zmontowaniu kompletu, bez względu na ilość sprzedanych kompletów schodzą mi tylko składniki jak do jednego soku.

Bo przy montażu trzeba podać ilość montowanych kompletów. Wtedy ilości składników też się proporcjonalnie zmienią.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...