Skocz do zawartości

Rabat stały/domyślny

Polecane posty

Dla niektórych klientów przypisałem rabat domyślny, jednakże chciałbym aby ten rabat dotyczył tylko wybranych towarów/grup towarowych

(mam dwie grupy towarowe gdzie z powodu niskich marż nie chciałbym stosować żadnego rabatu, dlatego przy wystawianiu dokumentu muszę na bieżąco sprawdzać i poprawiać rabaty) 

Tutaj pomyślałem, że dobrą opcją byłoby dodać możliwość wyboru towarów lub grup towarowych dla rabatu przy jego tworzeniu w Konfiguracja/rabaty.

Chyba że jest inna opcja?

Link to postu
Godzinę temu, Michał Bzdyra napisał:

Dla niektórych klientów przypisałem rabat domyślny, jednakże chciałbym aby ten rabat dotyczył tylko wybranych towarów/grup towarowych

(mam dwie grupy towarowe gdzie z powodu niskich marż nie chciałbym stosować żadnego rabatu, dlatego przy wystawianiu dokumentu muszę na bieżąco sprawdzać i poprawiać rabaty) 

Może pomoże trochę maksymalny rabat towaru i standardowe ostrzeżenia programu.

 

Godzinę temu, Michał Bzdyra napisał:

Tutaj pomyślałem, że dobrą opcją byłoby dodać możliwość wyboru towarów lub grup towarowych dla rabatu przy jego tworzeniu w Konfiguracja/rabaty.

Opcja dobra tylko obecnie niedostępna w programie i nie wiadomo kiedy powstanie.

 

Godzinę temu, Michał Bzdyra napisał:

Chyba że jest inna opcja?

Można spróbować wykorzystać zestawy cenowe w cennikach, ale to też nie będzie dokładnie to, w efekcie (na dokumencie) uzyskamy cenę, a cenę i rabat.

 

No i na koniec (o ile czegoś nie pominąłem) pozostają rozwiązania dodatkowe.

Link to postu
1 godzinę temu, Michał Bzdyra napisał:

Dla niektórych klientów przypisałem rabat domyślny, jednakże chciałbym aby ten rabat dotyczył tylko wybranych towarów/grup towarowych

(mam dwie grupy towarowe gdzie z powodu niskich marż nie chciałbym stosować żadnego rabatu, dlatego przy wystawianiu dokumentu muszę na bieżąco sprawdzać i poprawiać rabaty) 

Tutaj pomyślałem, że dobrą opcją byłoby dodać możliwość wyboru towarów lub grup towarowych dla rabatu przy jego tworzeniu w Konfiguracja/rabaty.

Chyba że jest inna opcja?

Można wykorzystać mechanizm promocji i w odpowiedni sposób przypisać klientów jak i asortyment (np. grupami lub cechami).

Link to postu
6 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:
7 godzin temu, Michał Bzdyra napisał:

Chyba że jest inna opcja?

Można spróbować wykorzystać zestawy cenowe w cennikach, ale to też nie będzie dokładnie to, w efekcie (na dokumencie) uzyskamy cenę, a cenę i rabat.

Zestaw cenowy jak najbardziej może ustalać cenę i rabat. Można zatem zrezygnować z rabatów przypisanych do klientów na rzecz zestawów cenowych. Dla pewności warto ustawić domyślne źródło rabatu na "Z cennika". Jeśli poszczególni klienci mają mieć inne rabaty na grupy asortymentów, to z pomocą mogą przyjść dodatkowe cenniki dynamiczne, które zestawami będą ustalać jedynie rabat. Podstawą kalkulacji tych cenników może być jakiś statyczny cennik "bez rabatów", a dla większej przejrzystości można ustalić inne szacowanie kosztów - takie jak w cenniku bez rabatów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...