Skocz do zawartości

Import faktury z Solex do Subiekta - problem z rabatem

Polecane posty

Dzień dobry,

kupuję towar w hurtowni która działa na Solexie i mogę w dziale faktury pobrać fakturę w formacie .EPP i zaimportować ją do Subiekta. 

 

Mam przypisany stały rabat na produkty i na fakturze papierowej istnieje pozycja "cena netto po rabacie" i w tej pozycji przykładowo jest cena 4,60 zł ilość 8 szt i wartość netto 36,80 zł.  

Problem polega na tym że na zaimportowanej fakturze do Subiekta wyskakuje "cena jednostkowa netto przed rabatem", oraz "wartość procentowa rabatu", daje to taki efekt że wartość netto wychodzi 36,82 ponieważ subiekt bierze pod uwagę wszystkie liczby po przecinku i wówczas cena jedn. przed rabatem minus rabat daje 4,602 zł * 8 szt wychodzi 36,816 zł i dalej subiekt zaokrągla do 36,82 zł

 

Jak to obejść ? 

 

Edytowane przez Marcin Nowakowski
Link to postu
14 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

Cena przed rabatem 5,20 zł, rabat 11,5% co daje 4,602 zł.

No nie, to daje cenę 4,60... Jaka cena przed rabatem trafia do epp ? Na pewno dokument jest liczony od netto ?

 

20 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

Da się w subiekcie ustawić "różne" rzeczy także myślałem że i to się da jakoś przejść. 

Najpierw diagnozuje się przyczynę problemu, a dopiero później szuka rozwiązania lub obejścia.

 

 

Link to postu

5,2 - 11,5% = 4,602 * 8 = 36,816

 

Innego uzasadnienia nie widzę dlaczego Subiekt wyświetla wartość netto jako 36,82 zł jak to, że mimo iż wyświetla w polu "cena netto po rabacie" 4,6 zł, sumuje to wszystko do 36,82 zł. Mimo iż wyświetla cenę zaokrągloną do 2 miejsc po przecinku, sumuje kwoty niezaokrąglone. 

Link to postu
10 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

Innego uzasadnienia nie widzę dlaczego Subiekt wyświetla wartość netto jako 36,82 zł...

Ja również, gdyż nie odpowiada Pan na pytania, których celem jest Panu pomóc.

 

11 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

...mimo iż wyświetla w polu "cena netto po rabacie" 4,6 zł, sumuje to wszystko do 36,82 zł. Mimo iż wyświetla cenę zaokrągloną do 2 miejsc po przecinku, sumuje kwoty niezaokrąglone. 

Proszę pokazywać (zrzuty ekranu) to, o czym Pan pisze. 

Link to postu
W dniu 1.09.2022 o 10:53, Marcin Nowakowski napisał:

kupuję towar w hurtowni która działa na Solexie i mogę w dziale faktury pobrać fakturę w formacie .EPP i zaimportować ją do Subiekta. 

Zbiegiem okoliczności dzisiaj wdrażałem program u klienta, którego dostawca też korzysta z tej platformy, pobraliśmy epp, wczytaliśmy do Subiekta i otrzymaliśmy inną wartość dokumentu niż na wydruku faktury, w chwilę znalazła się też przyczyna problemu - błędnie wygenerowany plik epp, w którym został ustawiony rabat procentowy od wartości, a nie rabat procentowy od ceny i taki dokładnie rabat (procentowy od wartości ) wczytał się do programu (co jest prezentowane dopiskiem "(W)" w programie), jako obejście zmieniłem zbiorczo rabat, wszystkie ceny i wartość dokumentu się zgodziły.

 

Ciekawostka - dostawca wspomnianego klienta pracuje na GT, które jak wiadomo (znającym podstawy obsługi programu) nie obsługuje innych rabatów niż procentowe od ceny, format epp został opracowany z wyprzedzeniem i nie doczekał się wykorzystania w GT, ale doczekał się w nexo ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.09.2022 o 16:50, Daniel Kozłowski napisał:

błędnie wygenerowany plik epp, w którym został ustawiony rabat procentowy od wartości, a nie rabat procentowy od ceny i taki dokładnie rabat (procentowy od wartości ) wczytał się do programu (co jest prezentowane dopiskiem "(W)" w programie), jako obejście zmieniłem zbiorczo rabat, wszystkie ceny i wartość dokumentu się zgodziły.

Faktycznie zmiana typu rabatu działa, ale nie umiem zmienić "zbiorczo". Widzę jedynie opcję przypisania konkretnego rabatu dla danego klienta, ale te opcja wymaga też podania wartości procentowej, a ja mam ten rabat różny w zależności od grupy produktów, więc jedna sztywna wartość odpada. 

Link to postu

Zaproponowałem możliwe obejście problemu, inne to zmiana rodzaju rabatu w pliku epp... Nie mniej problemy powinny być rozwiązywane u źródła - polecam jak najszybciej zgłosić problem do swojego dostawcy, aby ten zgłosił go do autora systemu B2B w celu jak najszybszej jego poprawy. 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Witam, 

mam podobny problem: importuję do NEXO PRO faktury zakupu od 4-ch różnych dostawców. Niestety za każdym razem rabat na pozycji jest wczytywany jako "procentowy od wartości". Co trzeba zrobić aby wczytywało "procentowy od ceny"? Szukałem w ustawieniach ale chyba za słabo, bo nic nie znalazłem jak to zrobić. W pierwszym załączniku widać plik przykładowej faktury epp w edytorze tekstu a w drugim załączniku ta sama faktura wczytana do NEXO PRO. Wartość pozycji jest różna, czyli to NEXO podmienia "coś, gdzieś" w trakcie wczytywania, chyba że się mylę... dodam, że po zmianie ręcznie każdej pozycji otrzymuję fakturę w systemie zgodną z papierową fakturą. Nie mogę zmieniać rabatu globalnie, gdyż rabaty mam różne na pozycjach 😞

epp txt.JPG

nexo.JPG

Edytowane przez Marta Kocucho
Link to postu

Wszystko dokładnie wyjaśniłem w tym wątku...

Godzinę temu, Marta Kocucho napisał:

mam podobny problem: importuję do NEXO PRO faktury zakupu od 4-ch różnych dostawców. Niestety za każdym razem rabat na pozycji jest wczytywany jako "procentowy od wartości". Co trzeba zrobić aby wczytywało "procentowy od ceny"?

W dniu 12.09.2022 o 11:09, Daniel Kozłowski napisał:

Zaproponowałem możliwe obejście problemu, inne to zmiana rodzaju rabatu w pliku epp... 

--

Godzinę temu, Marta Kocucho napisał:

W pierwszym załączniku widać plik przykładowej faktury epp w edytorze tekstu a w drugim załączniku ta sama faktura wczytana do NEXO PRO. Wartość pozycji jest różna, czyli to NEXO podmienia "coś, gdzieś" w trakcie wczytywania, chyba że się mylę...

W dniu 2.09.2022 o 16:50, Daniel Kozłowski napisał:

Zbiegiem okoliczności dzisiaj wdrażałem program u klienta, którego dostawca też korzysta z tej platformy, pobraliśmy epp, wczytaliśmy do Subiekta i otrzymaliśmy inną wartość dokumentu niż na wydruku faktury, w chwilę znalazła się też przyczyna problemu - błędnie wygenerowany plik epp, w którym został ustawiony rabat procentowy od wartości, a nie rabat procentowy od ceny i taki dokładnie rabat (procentowy od wartości ) wczytał się do programu (co jest prezentowane dopiskiem "(W)" w programie), jako obejście zmieniłem zbiorczo rabat, wszystkie ceny i wartość dokumentu się zgodziły.

--

Godzinę temu, Marta Kocucho napisał:

dodam, że po zmianie ręcznie każdej pozycji otrzymuję fakturę w systemie zgodną z papierową fakturą. Nie mogę zmieniać rabatu globalnie, gdyż rabaty mam różne na pozycjach 😞

W dniu 12.09.2022 o 11:09, Daniel Kozłowski napisał:

Nie mniej problemy powinny być rozwiązywane u źródła - polecam jak najszybciej zgłosić problem do swojego dostawcy, aby ten zgłosił go do autora systemu B2B w celu jak najszybszej jego poprawy. 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...