Skocz do zawartości

Obsługa zwrotów prowizji - sugestia, prośba o opinie

Polecane posty

W czasach, gdy wielu allegrowiczów nie wie, że nie używa się na allegro przycisku cofnij z przeglądarki i kupują bez umiaru (ostatnio gość napisał, że napisze do TP, bo mu internet przerywał i dlatego kupił kilka razy niepotrzebnie :), albo nie rozumie, że jak wcisnęli "Kup Teraz", to allegro ma takie coś jak zakładka "Kupione", i tam się patrzy, a nie klika KT ponownie, naglącą potrzebą (IMHO) jest obsłużenie rosnącej ilość ZP.

 

Może najpierw jak ja sobie radzę, są dwa przypadki:

- kupujący w ogóle nie realizuje zakupu, pełne zamówienie oznaczam jako ZP - to prosto, potem idą przypomnienia/zwroty

- kupujący naklika wiele sztuk a chce jedną - tu jest trudniej, ponieważ transakcja znika z sello jako zrealizowana (choć częściowo), tworzę wówczas nową transakcję oznaczoną ZP, bez dokumentów, ale na tego klienta i czekam aż "ustawowo" będzie można wystąpił o zwrot złotówek z alla (trudniej, bo w takiej sztucznej transakcji nie ma linków do przypomnień/zwrotów)

W obu wypadkach z czasem transakcje opisuję notatkami: czeka na zp, wysłano przypomnienie, wysłano o ZP itd...

 

Pytanie: jak sobie z tym radzicie, może podpowiecie mi coś lepszego?

 

Wniosek: może by opracować wspólnie coś w sello? Może pomyśleć o jakimś sposobie realizacji zwrotów prowizji? może nowa zakładka (obok ew. nowej "Odbiory osobiste" o której już  pisałem w innym wątku) "Zwroty prowizji"? W takich transakcjach z ZP, dobrze by było dodawać AUKCJE, żeby były linki do przypomnień/zwrotów, ale bez tworzenia niepotrzebnych już dokumentów/rezerwacji. Oczywiście musiało by być info o kliencie także.

 

Słucham opinii? :)

Link to postu

Radzę sobie w podobny sposób, tyle że w przypadku zwrotu częściowego (kupił więcej) raczej to transakcję do wysyłki dodaję z ręki, wtedy w tej ZP mam linki (a czasem można mieć obie powiązane z aukcją - jeśli klient robił zakupy na kilka razy i Sello pobierało te zakupy sukcesywnie).  Niestety zwroty prowizji są mocno niewygodnie obsługiwane po stronie Allegro (podstawą jest aukcja - dla mnie zawsze podstawą jest klient, którego dotyczy zwrot), więc MSZ jeśli nie da się tego zrobić przez WebAPI to wiele nie zyskamy rozwiązaniami systemowymi po stronie Sello - tak masz transakcje oznaczone cechą, tak będzie to inne oznaczenie, ale nadal trzeba je włączać/wyłączać ręcznie.  I ręcznie zarządzać samymi zwrotami.

Jeśli natomiast WebAPI obsługuje zwroty prowizji to zdecydowanie popieram dołożenie takiej funkcjonalności do Sello.

Link to postu

Radzę sobie w podobny sposób, tyle że w przypadku zwrotu częściowego (kupił więcej) raczej to transakcję do wysyłki dodaję z ręki, wtedy w tej ZP mam linki (a czasem można mieć obie powiązane z aukcją - jeśli klient robił zakupy na kilka razy i Sello pobierało te zakupy sukcesywnie).  Niestety zwroty prowizji są mocno niewygodnie obsługiwane po stronie Allegro (podstawą jest aukcja - dla mnie zawsze podstawą jest klient, którego dotyczy zwrot), więc MSZ jeśli nie da się tego zrobić przez WebAPI to wiele nie zyskamy rozwiązaniami systemowymi po stronie Sello - tak masz transakcje oznaczone cechą, tak będzie to inne oznaczenie, ale nadal trzeba je włączać/wyłączać ręcznie.  I ręcznie zarządzać samymi zwrotami.

Jeśli natomiast WebAPI obsługuje zwroty prowizji to zdecydowanie popieram dołożenie takiej funkcjonalności do Sello.

 

Rzeczywiście, można wysyłać 'z palca', a linki sobie zostawić (jest jeszcze jeden problem - jeśli transakcja jest zgrupowana, przed wysyłaniem przypomnień/zp muszę ją rozgrupować, żeby były oddzielne linki). Może team sello ma jakąś dobrą ideę?

Link to postu

Ja do zwrotów prowizji używałem cech transakcji, jednej do przygotowania transakcji do zwrotu prowizji jeśli czas jeszcze nie nadszedł i drugiej do oznaczenia wysłanego wniosku. Dzięki temu niezależnie czy transakcja została częściowo czy całkowicie zrealizowana zawsze mogła być wyselekcjonowana po filtrze z zakładki wszystkie. Oczywiście należało pamiętać aby usuwać cechę "do zwrotu prowizji" po wysłaniu wniosku i dodawać "wysłany ZP" co jest trochę czasochłonne ale dzięki temu zawsze był porządek - wiedziałem co czeka na wniosek a co już poszło.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...