Skocz do zawartości

SubietGT - niezerowy stan magazynowy, brak możliwości wykonania rozchodu

Polecane posty

Witam, szukam rozwiązania naprawy błędu podczas rozchodu magazynowego dla towaru. Dokładnie chodzi o 0,580T śruty. Towar na magazynie a pomimo to brak możliwości wywołania skutku magazynowego. Za wskazówki w stylu; "brak wyprostuje w remanencie", "sprawdź daty", "coś jest nie oczywistego" to dziękuję. To nie pierwszy przypadek z takim problemem ( w innych bazach). Jak nie wiecie jak rozwiązać problem to nie piszcie. Kontrola danych w programie serwisowym nic nie daje. Dodam, że jak przywróciłem testowo bazę o trzy dni wcześniej ( z 13.09.2022), błędu nie ma i zapis RW przebiega prawidłowo.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link to postu
15 godzin temu, Paweł Karpinski napisał:

Witam, szukam rozwiązania naprawy błędu podczas rozchodu magazynowego dla towaru. Dokładnie chodzi o 0,580T śruty. Towar na magazynie a pomimo to brak możliwości wywołania skutku magazynowego.

To niestety dobrze znany problem programów, naprawa danych jest możliwa tylko serwisowo (analiza i poprawa danych w bazie danych poza programem).

 

15 godzin temu, Paweł Karpinski napisał:

To nie pierwszy przypadek z takim problemem ( w innych bazach).

Nie rozumiem dlaczego nie zainteresował się Pan problemem po pierwszym przypadku, skoro pojawił się raz i nie została poznana / usunięta przyczyna to jest duża szansa, że się powtórzy - tak też się stało w Pana przypadku. Do momentu usunięcia przyczyny dobrze jest okresowo kontrolować poprawność danych, zwłaszcza przed operacjami typu inwentaryzacja.

 

15 godzin temu, Paweł Karpinski napisał:

Jak nie wiecie jak rozwiązać problem to nie piszcie.

Mam "taką pracę", w której wielokrotnie rozwiązywałem takie problemy, a dokładnie "skutki problemu"...

 

15 godzin temu, Paweł Karpinski napisał:

Dodam, że jak przywróciłem testowo bazę o trzy dni wcześniej ( z 13.09.2022), błędu nie ma i zapis RW przebiega prawidłowo.

Dlatego właśnie "przyczyny problemu" są tak trudne do znalezienia, gdyż nie są łatwe do powtórzenia, liczmy na pomoc użytkowników programu w znalezieniu kroków do powtórzenia problemu. 

Link to postu
Godzinę temu, Paweł Karpinski napisał:

Może i masz wiedzę ale w sposób w jaki się nią dzielisz na forum mnie irytuje.

Odpowiadam tak, jak sam chciałbym otrzymać odpowiedzi / być potraktowany - chciałbym, aby zostały mi wskazane wszystkie błędy i braki w wiedzy i/lub ktoś wykonał dla mnie usługi z gwarancją (rozliczenie po rozwiązaniu problemu, a nie za same próby / chęci)...

 

Polecam skupiać się swoim problemie, co ważniejsze przyczynach tych problemów i możliwościach sprawnego ich usuwania, przekazywanej treści, a nie sposobie ich przekazywania, nie mam wpływu na to czy ktoś zrozumie i skorzysta z mojej wypowiedzi czy też nie, jedni się "irytują", inni "rozwiązują problemy" (kontaktują się bezpośrednio i próbują nawiązać współpracę, próbują gdyż nie zawsze mamy czas, aby każdemu pomóc, stąd często odsyłam do swoich serwisantów / nawiązania takiej współpracy, nie proponuję naszych usług, ale zawsze można spróbować nas "przekonać").

 

Godzinę temu, Paweł Karpinski napisał:

Wystarczył pierwszy wpis bez uszczypliwych komentarzy.

Ale co niby było "uszczypliwymi komentarzami" ?

 

To, że zasugerowałem Panu oraz innym użytkownikom forum (odpowiadam też dla innych użytkowników forum, aby w przyszłości mogli znaleźć odpowiedzi, których Pan nie znalazł) jak należy podchodzić do rozwiązywania problemów, gdzie zwłoka może doprowadzić do kolejnych / większych problemów, że wyjaśniłem dlaczego nie została jeszcze usunięta przyczyna tych problemów przez producenta, że zasugerowałem jak można pomóc producentowi w usunięciu przyczyny problemu / poprawy błędów programu ?

 

Jeśli nie wyjaśnił Pan co Pana "irytuje", nie wyjaśnił która część wypowiedzi i dlaczego uznał za "uszczypliwe komentarze" to jak mam się do tego odnieść, spróbować coś zmienić w swoich przyszłych wypowiedziach ?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Podam Panu gotowe rozwiązanie. Są w bazie dwie tabele. Jedna liczy stan i trzyma powiązania miedzy sobą od dostawy do rozchodu, druga tabela ma na gotowo wyliczone stany. W takich przypadkach dane między nimi są niezgodne. Czasami w jedną, a czasami w drugą stronę. Trzeba napisać sobie własny skrypt, który jasno wskaże, gdzie są błędy i poprawić wtedy na odpowiedniej tabeli odpowiedni wpis.

Naprawdę bardzo proste.

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...