Skocz do zawartości

Żadna z kwot nie może być ujemna.

Polecane posty

Przy tworzeniu rozrachunku spłata należności z poziomu dekretu przy koncie kontrahenta, czyli rozrachunkowym, przy zapisie pojawia się znany wcześniej błąd:

Żadna z kwot nie może być ujemna. (INS_E_UJEMNE_WARTOSCI_W_GRIDZIE)

Miało to być poprawione w wersji 1.53SP1, ale mamy dejavu w wersji 1.72xx.

Można to trochę obejść wprowadzając ręcznie spłatę należności i podłączając ten rozrachunek do dekretu.

Daje się utworzyć rozrachunek zobowiązanie na tym dekrecie.

Tworzenie rozrachunku należność przy dekretacji faktur przebiega bez problemu.

Problem dotyczy tylko pojedynczych kont z podpiętą kartoteką kontrahentów.

Można się dowiedzieć na jakiej podstawie pojawia się ten komunikat?

Pozdrawiam

Jacek Stanisławski 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam podobną sytuację u klienta w biurze rach. Nie ma nigdzie ujemnych kwot na dekrecie a pojawia się powyższy komunikat. Pracownik biura twierdzi, że takie problemy się pojawiają od czerwca 2022. Teraz ma najnowszą wersję 1.74 HF1. Jest na to rozwiązanie?

Edytowane przez Leszek Pachnik
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam 

W jednej z baz pojawił się dziś problem jaki został opisany w tym wątku. Przegladam wpisy i jakoś nie widze rozwiązania problemu. Przecież rzeczą normalną jest że będą w dekreatach kwoty ujemne wynikające z korekt faktur.  Jak zatem rozliczać takie rozrachunki?

 

Pozdrawiam

Wojciech Lewandowski

Link to postu

Cały problem polega na tym, że ja nie wiem który dekret stanowi problem. Rozliczamy rozrachunki z poziomu  homebankingu i i tworzymy operacje bankowe wskazując rozrachunki istniejące w Rewizorze, które mają być rozliczone daną operacją bankową. Program nie pozwala rozliczyć żadnego rozrachunku. Problem dotyczy tylko jednego konta księgowego, nie można rozliczyć tylko kontrahenta zwiazanego z tym kontem

Edytowane przez Wojciech Lewandowski
Link to postu
32 minuty temu, Wojciech Lewandowski napisał:

Cały problem polega na tym, że ja nie wiem który dekret stanowi problem.

No to ma Pan konkretny dokument / rozrachunek, który nie chce się rozliczyć, tym sam może Pan sprawdzić jego historię rozliczenia i historię księgowania (sprawdzić powiązane dekrety), może Pan spróbować rozliczyć tę należność spoza modułu Homebankingu, być może te informacje / testy naprowadzą na przyczynę problemu...

Link to postu

Dekret i rozrachunek wyglądają  jak  poniżej. W poprzednim screenie zaznaczyłem "jakiś " rozrachunek. Program zachowuje się tak samo przy próbie rozliczenia dowolnego z tych rozrachunków 

image.thumb.png.a491b473daa6387e0ddd21c63b18f700.pngimage.thumb.png.9e36e5b9aad0190af8cad933f1dd74c9.pngJa tu

Ja tu kwot ujemnych nie widzę niestety

Edytowane przez Wojciech Lewandowski
Link to postu
5 minut temu, Wojciech Lewandowski napisał:

Ja tu kwot ujemnych nie widzę niestety

Niech Pan nie wypatruje tak bardzo kwot ujemnych, bo komunika błędu może być mylący (kwota ujemna może pojawić się gdzieś "w bebechach programu" i spowdować błąd, przez co nie da się zapisać i w efekcie nie można jej zobaczyć.

Zamiast tego niech Pan zrobi kolejne kroki, o których pisał Daniel, a które Pan pominął:

21 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

może Pan sprawdzić jego historię rozliczenia i historię księgowania (sprawdzić powiązane dekrety), może Pan spróbować rozliczyć tę należność spoza modułu Homebankingu, być może te informacje / testy naprowadzą na przyczynę problemu...

 

Link to postu

W takim wypadku proszę wysłać bazę danych do nas w celu jej analizy, kontynuując korespondencję INS-189553. Tutaj z kolei jest temat e-Pomocy mówiący o tym, jak wysłać bazę danych.

 

Proszę w formularzu kontaktowym napisać, które operacje generują błąd (mogą być to zrzuty ekranu), tak abyśmy mogli szybciej namierzyć przyczynę problemu.

Link to postu

Wydaje mi się , że wine ponosi moduł homebankigu bo nie pozwala utworzyć operacji bankowej nawet wtedy gdy nie rozliczamy  żadnych rozrachunków a jedynie przypisujemy płatność do kontrahenta. Natomiast w module operacje bankowe da sie recznie stworzyć dla tego kontrahenta odpowiednią wpłate i bez problemu rozliczyć rozrachunki.

W tej chwili nasz klient naciska na szybki wynik, jak problem się powtórzy to prześlemy bazę

Dzieki wszystkim za pomoc

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...