Skocz do zawartości

Przyjmowanie FZ w Euro, dokument PZ w PLN

Polecane posty

Dzień dobry,

Rozmawiałem z działem finansowym odnośnie przyjmowania FZ w walucie obcej np. Euro. W wersji Subiekt GT po przyjęciu FZ w Euro tworzony był dokument PZ, który automatycznie był przeliczany i wystawiany w PLN. W Subiekcie Nexo pro dokument PZ jest wystawiany jedynie w walucie obcej bez przeliczenia na złotówki. Czy jest jakaś opcja ustawień, aby dokument był przeliczany na złotówki. 

Link to postu

Niestety nie opisał Pan swojego problemu... Ogólnie każdy dokument magazynowy jest przeliczany na złotówki, gdyż magazyn jest prowadzony w złotówkach, należy tylko skorzystać z innych informacji na dokumencie - w nexo analogicznie do GT mamy ceny/wartości netto i ceny/wartości magazynowe na dokumentach magazynowych.

Link to postu
Godzinę temu, Łukasz F napisał:

W Subiekcie Nexo pro dokument PZ jest wystawiany jedynie w walucie obcej bez przeliczenia na złotówki. Czy jest jakaś opcja ustawień, aby dokument był przeliczany na złotówki. 

Albo nie rozumiem o czym Pan pisze, albo mam innego Subiekta.

Zakup za 1000 EUR po kursie 1 EUR = 5,0000 PLN

image.png.120ec531d06f34e7b18afcbd1c4948d1.png

Przyjęcie automatyczne do tej FZ

image.png.ca3c79fcefbce43b39a0bb0fce2ffad7.png

Czego brak?

Link to postu
W dniu 27.10.2022 o 15:52, Łukasz F napisał:

Przeszkadza jej, że w zaznaczonym miejscu nie widnieje PLN tylko euro

OK, ale po co księgowej kwota do zapłaty na PZ?

Może wystarczy wyłączyć widoczność tego pola i włączyć pole "Wartość magazynowa"? Można to zrobić w "Ustaw widoczność pól".

 

Natomiast to, co rzeczywiście jest problemem dla księgowych obsługujących papierowe dokumenty PZ, to brak ceny magazynowej w PLN i kosztu pozycji w PLN na pozycjach wbudowanego wzorca wydruku PZ.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
9 minut temu, Agnieszka Kudanowska napisał:

ale jak to zrobić? ma to samo pytanie. PZ w EUR ale nie mam w PLN wartości

Czy Pata Pani jak wyświetlić kolumnę na liście ? Jeśli tak to opisuje to jeden z tematów e-pomocy: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3647%2cjak-spersonalizowac-liste-kolumn-w-programach-serii-insert-nexo.html.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...