Skocz do zawartości

Błąd przy zapisywaniu składnika płacowego

Polecane posty

Mamy składnik płacowy, zdefiniowany jak poniżej.

W zakładce Absencje nie mamy zaznaczonych żadnych pomniejszeń.

Gdy chcemy wprowadzić nową wartość (lub dokonać dowolnej zmiany) pojawia się poniższy błąd.

Co jest nie tak ustawione?

 

Pozdrawiam

TC

 

Wersja programu: 1.73 HF1 (1.7301.1.5459)

 

image.png.69b8207d2a092a991a666ff550eb565e.png

 

image.png.59ecc611f413b64adb941dcbe923112c.png

 

image.png.cc1b9efebd82b5d2065bfda5ae1ca5ef.png

image.png.4715a8124e521d4aa79f65cbeefa2b59.png

image.png.eb58b0ce1d9536e0ef35b850ee56b3f3.png

 

 

 

 

Edytowane przez Tomasz Chudziński
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Teraz, Kacper Panek napisał:

Na chwilę obecną jako obejście pozostaje utworzenie nowego, identycznego składnika lub wysyłka bazy danych do firmy InsERT.

Nie, to nieprawda.

Można to także zlecić serwisantowi, który może tę akcję przeprowadzić zdalnie, bez przesyłania bazy do firmy InsERT

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dokleję się do tematu.
Mam zgłoszenie od klienta:
"
Gratyfikant GT  błędnie przenosi przychód z umowy zlecenie osoby do 26 lat do deklaracji PIT-11 .
Inna kwota przychodu  jest na karcie wynagrodzeń za rok 2022, inną przenosi do wygenerowanego PIT-11  za 2022 dla tej osoby.
Jakoś dziwnie zaokrągla do pełnych złotych niezgodnie z zasadami matematycznymi, ale w ogóle powinno przenosić przychód taki jaki był
faktycznie, a nie zaokrąglony."

Link to postu

Przetestowałem wersję 1.74 HF1 i pierwotny błąd już się nie pojawia.

Nie jestem jednak pewny, czy to już koniec tego zagadnienia. W tabeli plb_SkladnikAbsencja nadal są obecne wiersze o typie 16 i 17, ale tylko dla startowych składników.

Jeżeli powielimy taki składnik, to kopiują się wszystkie składniki absencji o typach od 0 do 17.

Jeżeli utworzymy zupełnie nowy składnik, to ma on składniki absencji tylko o typach od 0 do 15.

Przyznaję, że nie wiem jeszcze jakie jest zastosowanie składników o typie 16 i 17. Składniki absencji 0 do 15 odpowiadają poszczególnym pozycjom na zakładce Absencje na Składniku płacowym.

 

P.s. Proszę o przeniesienie dwóch komentarzy powyżej tego do osobnego wątku, gdyż pomimo tego, że są one ważne również dla mnie, to nie dotyczą tego tematu.

Zgłaszałem te zagadnienie za pomocą stosownej funkcjonalności forum, lecz nie działa ona prawidłowo, lub zostałem zignorowany.

Link to postu

Witam

Będę aktualizował najnowszą wersję w najbliższym czasie , chociaż nie jestem zwolennikiem szybkiej aktualizacji bo z doświadczenia wiem że zawsze są jakieś błędy i problemy i za parę dni wychodzi "łatka" , a wszedłem dzisiaj na forum i już czytam że jest trochę błędów w gratyfik.GT i będzie stosowna poprawka , po 1 stycznia jak wszystko już będzie zaktualizowane pewnie będę robił przymiarkę do jedenastek , dam znać

Pozdrawiam   

Link to postu
W dniu 29.11.2022 o 09:46, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

problem został zidentyfikowany, poprawka zostanie opublikowana najszybciej jak to możliwe.

Na chwilę obecną jako obejście pozostaje utworzenie nowego, identycznego składnika lub wysyłka bazy danych do firmy InsERT.

 

 

Dzień dobry, co z błędem z tematu posta???

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...