Skocz do zawartości

Allegro One Punkt po zmianach identyfikatorów z dnia 08.11.2022 - Wystąpił błąd (0x80040E21)

Polecane posty

Cześć,

 

Po aktualizacji Sello do 1.42.6 nie mamy możliwości utworzenia etykiet Allegro Przesyłka Polecona. 

 

Wyskakuje błąd: Podana szerokość jest za duża

 

W ustawieniach nic nie zostało zmienione. Zmiany ustawień konfiguracji WZA przy dostawie również niczego nie poprawiły. 

 

Wpisywanie na sztywno wymiarów też nie pomaga ;|

 

 

wza-app.jpg

Edytowane przez Rafał Śmiech
Link to postu
5 godzin temu, Rafał Śmiech napisał:

Cześć,

 

Po aktualizacji Sello do 1.42.6 nie mamy możliwości utworzenia etykiet Allegro Przesyłka Polecona. 

 

Wyskakuje błąd: Podana szerokość jest za duża

 

W ustawieniach nic nie zostało zmienione. Zmiany ustawień konfiguracji WZA przy dostawie również niczego nie poprawiły. 

 

Wpisywanie na sztywno wymiarów też nie pomaga ;|

 

 

wza-app.jpg

Rozmawiałem dzisiaj z naszym opiekunem z Allegro. Problem jest im znany. Wysyłam z Allegro źle przekazuje wymiary przesyłek. Nie zależy to podobno od tego co jest wpisane. Tak jest w przypadku Allegro przesyłkia polecona.

 

Ja mam inny problem. Nam nie działa wogóle wysyłanie przesyłek pocztowych. Mamy komunikat w Sello: Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika.

MW

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Mariusz Walaszek napisał:

Rozmawiałem dzisiaj z naszym opiekunem z Allegro. Problem jest im znany. Wysyłam z Allegro źle przekazuje wymiary przesyłek. Nie zależy to podobno od tego co jest wpisane. Tak jest w przypadku Allegro przesyłkia polecona.

 

Ja mam inny problem. Nam nie działa wogóle wysyłanie przesyłek pocztowych. Mamy komunikat w Sello: Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika.

MW

Wysyłasz paczki na umowie Allegro czy na własnej?

Link to postu
10 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Wysyłasz paczki na umowie Allegro czy na własnej?

Na własnej.

Z poziomu Allegro na przesyłki Allegro Pocztex się generują. Z mojej umowy nie. Z Sello żadne przesyłki pocztowe się nie genereują :( Mam komunikat wystąpił bład API przewoxnikia.

Link to postu
5 minut temu, Mariusz Walaszek napisał:

Tak.
Do 10.11.2022 wszystko działało. Posypało się wraz ze zmianą Sello na najnowszą wersje.

Czy sprawdzałeś pod co są podpięte te wysyłki w ustawieniach WzA w Sello? W oknie konfiguracji? Czy pod umowę własną?

Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy sprawdzałeś pod co są podpięte te wysyłki w ustawieniach WzA w Sello? W oknie konfiguracji? Czy pod umowę własną?

Oczywiście
Sprawdziłem wszystki kombinacje. Dodatkowo u mnie nie widać Kuurier POCZTEX na umowie własnej :(

Link to postu
3 minuty temu, Mariusz Walaszek napisał:

Oczywiście
Sprawdziłem wszystki kombinacje. Dodatkowo u mnie nie widać Kuurier POCZTEX na umowie własnej :(

No i to może być odpowiedź. Jeśli przestawisz na umowę allegro w tej dostawie, to będzie działać, jak sądzę (u mnie działa). Wydaje mi się, że to nie jest dostępne na własnej.

Moim zdaniem Allegro Pocztex, to co innego niż Kurier48 Pocztex...

Link to postu
13 godzin temu, Mariusz Walaszek napisał:

Nam nie działa wogóle wysyłanie przesyłek pocztowych. Mamy komunikat w Sello: Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika.

MW

Pamiętajcie, że te błędy które pokazuje Sello przy synchronizacji np z Allegro są w 99% zwracane z Allegro. Innymi słowy błąd komunikacji z API przewoźnika nie dotyczy komunikacji pomiędzy Sello <-> Allegro a komunikacji pomiędzy Allegro <-> API Kuriera. Problem należy zgłaszać do Allegro, bo to coś u nich zawiodło.

 

Można też podesłać do nas log z takiej nieudanej próby utworzenia przesyłki itp. wtedy po analizie przesyłamy takie zgłoszenie do zespołu API Allegro.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

17 minut temu, Mariusz Walaszek napisał:

Posypało się wraz ze zmianą Sello na najnowszą wersje.

Raczej wraz ze zmianami wprowadzonymi w Allegro w tym czasie. Nowa wersja Sello nie zmieniała tutaj zbyt wiele.

 

 

Link to postu
28 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Pamiętajcie, że te błędy które pokazuje Sello przy synchronizacji np z Allegro są w 99% zwracane z Allegro. Innymi słowy błąd komunikacji z API przewoźnika nie dotyczy komunikacji pomiędzy Sello <-> Allegro a komunikacji pomiędzy Allegro <-> API Kuriera. Problem należy zgłaszać do Allegro, bo to coś u nich zawiodło.

 

Można też podesłać do nas log z takiej nieudanej próby utworzenia przesyłki itp. wtedy po analizie przesyłamy takie zgłoszenie do zespołu API Allegro.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Raczej wraz ze zmianami wprowadzonymi w Allegro w tym czasie. Nowa wersja Sello nie zmieniała tutaj zbyt wiele.

 

 

Tak tez przypuszczam, ze Sello jest bez winy :)
Gnebimy Allegro o rozwiazanie problemu.
Jesli go nie rozwiaza to wrocimy do naszego starego sposobu generowania p[aczek pocztowych :(

 

Link to postu
Teraz, Mariusz Walaszek napisał:

Tak tez przypuszczam, ze Sello jest bez winy :)
Gnebimy Allegro o rozwiazanie problemu.
Jesli go nie rozwiaza to wrocimy do naszego starego sposobu generowania p[aczek pocztowych :(

 

Jak bede mial info z Allegro, ze u nich jest ok (a na 100% nie jest bo przesylek nie moge generowac nawet z poziomu Allegro) to zaczniemy ponowna konfiguracje Sello. Wczesniejsze wysylanie logów, etc. jest bezproduktywne. Jak cos nie dziala bezposrednio z serwisu Allegro to nie ma szans aby dzialalo z Sello.

Link to postu
W dniu 15.11.2022 o 08:22, Mariusz Walaszek napisał:

Tak tez przypuszczam, ze Sello jest bez winy :)

Nikt nie jest bez winy :), ale...

W dniu 15.11.2022 o 08:24, Mariusz Walaszek napisał:

Jak cos nie dziala bezposrednio z serwisu Allegro to nie ma szans aby dzialalo z Sello

W tym wypadku wszystko wskazuje jednak na problemy w Allegro.

Tak sobie myślę, może jakoś wyróżnić błędy pochodzące z serwisu od błędów generowanych przez Sello. Dla nas są one oczywiste bo znamy nasze błędy albo może to sprawdzić w kodzie programu, ale pewnie nie są oczywiste dla Was - a nieraz mogłoby to pomóc w diagnozie problemu jeśli występuje. Macie jakieś propozycje? Czy nie ma to znaczenia dla Was skąd pochodzi błąd?

22 godziny temu, Allegro Dako napisał:

UPS, DPD, i Allegro One świeci się na czerwono i cały czas komunikat:

Wystąpił nieznany błąd

Jaka jest pełna treść tego błędu wyciągnięta ze szczegółów w oknie raportu?

Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy nie ma to znaczenia dla Was skąd pochodzi błąd?

Co miałby taki komunikat osiągnąć? Jeśli to, żeby użytkownicy Sello nie pisali postów na forum o tych błędach, to może się nie udać tak go sformułować, żeby to osiągnąć... Z drugiej strony świadomość, że błąd jest z allegro mógłby się przyczynić do bardziej trafnych postów na ten temat... A komunikat z allegro może też wskazywać na błędną konfigurację Sello po stronie użytkownika...

Link to postu

Nie koniecznie, żeby nie pisali, ale żeby byli bardziej świadomi skąd ten błąd pochodzi. Przykładowo, jeśli widzę błąd komunikacji przewoźnika, albo support został poinformowany... itp, to wiem od razu, że problem leży w serwisie Allegro i nawet nie myślę o tym aby sprawdzać coś w Sello. 

Faktem jest, że część błędów zwracanych z Allegro jest wynikiem błędnej konfiguracji w Sello, lub podania jakichś niepoprawnych danych np w ofercie.

Natomiast błędy typowo zwracane przez Sello najlepiej nam od razu zgłosić do weryfikacji.

 

Można powiedzieć, że są zatem trzy typy błędów - kwestia tego, czy Wam informacja o tym co jest ich źródłem była by do czegoś pomocna, np. do tego aby np sprawdzić coś w Allegro, czy od razu zgłosić problem do nas. Przykładowo sprawdzenie, czy dana funkcja działa w samym serwisie Allegro.

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Można powiedzieć, że są zatem trzy typy błędów - kwestia tego, czy Wam informacja o tym co jest ich źródłem była by do czegoś pomocna, np. do tego aby np sprawdzić coś w Allegro, czy od razu zgłosić problem do nas. Przykładowo sprawdzenie, czy dana funkcja działa w samym serwisie Allegro.

Informacja się przyda. Teraz jak coś nie działa to i tak patrzę na forum czy już nie piszą o tym inni... Jak nie, to coś u mnie, jak piszą, to można się rozglądać za rozwiązaniem... 😄

Link to postu
27 minut temu, Agnieszka Nowak napisał:

Sprawa pilna, przesyłka Allegro One Box wiszą mi od kilku dni! Bardzo proszę o odpowiedź. 

Trzeba wybrać jakiś TAG lub wpisać cokolwiek. Najwyraźniej WzA musi tam coś widzieć.

Link to postu

Niestety wszelkie eksperymenty z wpisywaniem przeróżnych tagów nic nie dają. Występuje nadal błąd: opis jest za krótki, albo jeśli wybiorę więcej tagów, to coś o tym, że dany przewoźnik nie pozwala na umieszczanie takich informacji (pisze teraz z głowy, ale próbowałam na różne sposoby).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...