Skocz do zawartości

Błędy w zmianach zbiorczych

Polecane posty

Po aktualizacji Sello do najnowszej wersji mam nadal problemy z edycją i zmianami zbiorczymi ofert. Ma to jak sądzę głównie związek z produktyzacją i katalogiem produktów. Czy też macie takie trudności? Przykład - nie mogę zmienić parametru marka. Pomimo wybrania marki X w opcjach po wysłaniu zmian dostaję błąd:
image.png.1beace6f0c515c48fa1809c14d5005d6.png
Może ma to związek z tym, że do produktu jest przypisana marka "inna". Ale, niestety, przy próbie zmiany do wersji pierwotnej, tj. do marki "X" otrzymuję taki sam błąd. Co ciekawe (aukcje wielowariantowe) spowodowało to rozłączenie wielowariantów na te z marką "X" i "inne".

Zauważyłem, że podobnych błędów jest więcej. Chce wykonać prostą zmianę - błąd. Odkręcenie tego, to później udręka.

Link to postu

To występuje przy próbie stworzenia produktu czy wysłania oferty do serwisu?

Od strony Sello jedyne co można zrobić, to upewnić się, że pobrane są świeże parametry dla kategorii (w zakładce SPECYFICZNE) i ustawienie ich jeszcze raz jeśli ustawienie zniknie. Być może jest to błąd po stronie samego produktu - wtedy należy z poziomu wyszukiwarki produktu zgłosić błąd w produkcie do Allegro.

Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

To występuje przy próbie stworzenia produktu czy wysłania oferty do serwisu?

Przy próbie wysłania zmian dla oferty.

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Od strony Sello jedyne co można zrobić, to upewnić się, że pobrane są świeże parametry dla kategorii (w zakładce SPECYFICZNE) i ustawienie ich jeszcze raz jeśli ustawienie zniknie. Być może jest to błąd po stronie samego produktu - wtedy należy z poziomu wyszukiwarki produktu zgłosić błąd w produkcie do Allegro.

Nie mogę pobrać parametrów specyficznych, ponieważ te opcje są wyszarzone - nieaktywne.
Ponadto mam otrzymuję też np. taki błąd:
image.png.389e695c0363d619a5110ba0d1161e3a.png
Czy jest gdzieś dostępna lista tych wartości nie w postaci liczbowej? Pomogłoby to w usuwaniu błędów, a tak nie wiadomo, o co chodzi. Nie sądzisz, że Sello mogłoby czytelniej przedstawiać tego typu błędy?

Link to postu
29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nic się nie stanie, ale może trwać -naście -dziesiąt minut... Zależy ile używasz kategorii i jakie są. Jeśli nie robiłeś nigdy, to lepiej puścić, kiedy nie musisz używać Sello...

W sumie szkoda, że nie można tej operacji przeprowadzić tylko na wybranych aukcjach.

Link to postu
W dniu 25.11.2022 o 11:59, Zdzisław Bal napisał:

Czy jest gdzieś dostępna lista tych wartości nie w postaci liczbowej? Pomogłoby to w usuwaniu błędów, a tak nie wiadomo, o co chodzi. Nie sądzisz, że Sello mogłoby czytelniej przedstawiać tego typu błędy?

Oczywiście, tylko, że te błędy przylatują z Allegro a nie z Sello :). Już im tę sugestią aby prócz liczby podawali również nazwę dawno zgłaszałem.

 

W dniu 25.11.2022 o 12:54, Zdzisław Bal napisał:

W sumie szkoda, że nie można tej operacji przeprowadzić tylko na wybranych aukcjach.

Można, z okna zmian zbiorczych (SPECYFICZNE).

 

Po takim pobraniu nowych parametrów można jeszcze pobrać z prawokliku dane oferty - być może Allegro zaktualizowało w tych ofertach parametry (nie tylko samą strukturę ale i dane w ofercie) i wtedy zapiszą się one w Sello.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...