Skocz do zawartości

dodatkowe dane na fakturze

Polecane posty

Nie znalazłem rozwiązania (w szukajce) więc nowy temat.

 

Jesteśmy sprzedawcą energii elektrycznej - na fakturach powinniśmy umieszczać informację o tzw. numerze PPE (punkt poboru energii), którego rozliczenie dotyczy. Numer jest w formacie GS1  np. 590547623000000065 (18 cyfr)

Kontrahent może mieć jeden lub więcej takich PPE (największy ma 8). Numery są stałe.

 

Jaka jest najlepsza droga do umieszczania tego na fakturze --- tak, żeby nie trzeba było „klepać” tych numerów ręcznie za każdym razem…

 

Próbowałem pola własne dla kontrahenta ale maksymalna ilość to 2 pola o ograniczonej pojemności (do pola nie zmieszczą się dwa i więcej numerów).

 

W załączniku przykład takiej faktury z polami PPE (są dwa) ale co jak jest 8...

PPE_hmm.JPG

Link to postu

Dokładnie to rozszerzone pole własne kontrahenta i modyfikacja wzorca wydruku poza programem (Wzorce wydruków->F1), a rozszerzone pola własne wymagają posiadania dowolnego Plusa, ale można też wykorzystać na przykład opis kontrahenta (też będzie potrzebna modyfikacja wzorca wydruku poza programem).

Link to postu
13 godzin temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Ewentualnie można pójść w zupełnie inną stronę - dodać każdy PPE jako towar (/usługę) i po prostu fakturować w osobnych pozycjach. Zmieści się w opisie towaru, a nawet na upartego w samej nazwie. Nie wymagana żadnej modyfikacji poza programem i żadnego plusa.

Tyle, że przypisanie do kontrahenta  jest sednem sprawy. Numery są podobne - w kartotece byłoby kilkaset towarów i trzeba by szukać - przy wystawianie faktur...no chyba, że przez powielanie... Ale też sama faktura ma charakter sumujący - pozycja energia elektryczna jest sumą naliczeń z wszystkich PPE.

 

Robienie tego w tym CrystalReport jest trudne? 

Link to postu
Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

Tyle, że przypisanie do kontrahenta  jest sednem sprawy. Numery są podobne - w kartotece byłoby kilkaset towarów i trzeba by szukać

Myślę że ta dyskusja omija kluczowy aspekt całej sprawy, to jest organizację całego procesu fakturowania.

Może źle rozumiem, ale czy Wy wszystko liczycie/wpisujecie palcami do Subiekta? 😲

Tak wnioskuję m.in. po tym:

Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

w kartotece byłoby kilkaset towarów i trzeba by szukać

Ten proces aż się prosi o zautomatyzowanie i wystawianie faktur automatem, bez żadnego szukania w kartotekach.
Na tym etapie nie powiem jak to konkretnie zrobić bo nic nie wiem o pracy firmy, ale jestem przekonany że droga nie wiedzie przez modyfikację wzorca wydruku.

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
W dniu 2.12.2022 o 10:15, Szymon Cieślik napisał:

Robienie tego w tym CrystalReport jest trudne? 

Czy przykładowo pieczenie chleba jest trudne, no nie jest, ale wymaga trochę wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi i przede wszystkim czasu - kto z nas sam piecze sobie chleb, a kto kupuje od tych, którzy zajmują się tym zawodowo ?

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
38 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Myślę że ta dyskusja omija kluczowy aspekt całej sprawy, to jest organizację całego procesu fakturowania.

Może źle rozumiem, ale czy Wy wszystko liczycie/wpisujecie palcami do Subiekta? 😲

Tak wnioskuję m.in. po tym:

Ten proces aż się prosi o zautomatyzowanie i wystawianie faktur automatem, bez żadnego szukania w kartotekach.
Na tym etapie nie powiem jak to konkretnie zrobić bo nic nie wiem o pracy firmy, ale jestem przekonany że droga nie wiedzie przez modyfikację wzorca wydruku.

 

to rynek energii...raz 5 pozycji na fakturze raz 15, zmienne stawki, zmienne pozycje, ceny z rekompensatami, ceny bez, opłaty różnego typu, klienci różnych grup taryfowych...

Zakładam że Tauron nie ma Subiekta:). A ja nie Tauron.

Logiczne też jest, że praca w ramach maksymalnej (możliwej) automatyzacji.

 

Link to postu
Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

to rynek energii...raz 5 pozycji na fakturze raz 15, zmienne stawki, zmienne pozycje, ceny z rekompensatami, ceny bez, opłaty różnego typu, klienci różnych grup taryfowych...

I... co? Liczycie wszystko na kalkulatorze?

Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

Logiczne też jest, że praca w ramach maksymalnej (możliwej) automatyzacji.

Też mi się to wydawało to logiczne, dlatego napisałem że moim zdaniem nie tędy droga.

Link to postu
7 godzin temu, Szymon Cieślik napisał:

Tyle, że przypisanie do kontrahenta  jest sednem sprawy. Numery są podobne - w kartotece byłoby kilkaset towarów i trzeba by szukać - przy wystawianie faktur...

A co jeżeli faktura dotyczy tylko jednego PPE, spośród wielu, które ma dany kontrahent?

A co jeśli kontrahent zmienił PPE (np. nabył/sprzedał nieruchomość) - zmiana w kartotece kontrahenta zmieni zawartość przeszłych faktur. (No, o ile wzorzec nie będzie dostatecznie inteligentny - czytaj droższy.)

 

Oczywiście nie znając szczegółów sytuacji nie mogę dawać bezwzględnych rad, ale nadal uważam, że towar to właściwsza droga. :-)

Link to postu
26 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

A co jeśli kontrahent zmienił PPE (np. nabył/sprzedał nieruchomość) - zmiana w kartotece kontrahenta zmieni zawartość przeszłych faktur. (No, o ile wzorzec nie będzie dostatecznie inteligentny - czytaj droższy.)

Można kopiować dane z karty kontrahenta na dokument.

Link to postu
Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

Do Subiekta dopiero wchodzimy - podejmujemy działania aby go jak najlepiej poznać i optymalnie skonfigurować.

Niestety wybraliście Państwo niewłaściwą drogę do tego celu.

 

Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

Jest już na stanowiskach i rozważamy, próbujemy...

Niewłaściwa kolejność - w oparciu o oparciu o potrzeby i możliwości ich realizacji należało wybrać oprogramowanie, które je zrealizuje, być może jest nim linia GT, być może linia nexo PRO, a być może programy innego producenta oraz firmę, która zrealizuje wdrożenie.

 

Godzinę temu, Szymon Cieślik napisał:

Proszę wybaczyć, że nie wszystko jest dla mnie w pełni klarowne:)

Nie ma Pan powodu, tak już zostanie. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...