Skocz do zawartości

Dublowane rozrachunki

Polecane posty

Dzień dobry,

proszę o pomoc w temacie rozrachunków. Mam problem z tworzeniem podwójnych rozrachunków w Rewizorze.

Wprowadzając ręcznie pozycje wyciągu bankowego w zakładce "Wyciągi bankowe", przy każdej pozycji "uznanie" lub "obciążenie" tworzy się rozrachunek w trakcie wprowadzania operacji na wyciągu. Gdy wyciąg bankowy mam gotowy wciskam "zapisz" i po zapisaniu dekretuję go.

 

Przy wprowadzaniu np. faktur lub PK pokazują się rozrachunki i w tabeli przypisanej do danego kontrahenta i dokumentu widzę podwójne rozrachunki - z wyciągu bankowego (zazwyczaj z ostatnią datą danego miesiąca) oraz z pozycji na wyciągu (zgodnie z płatnością).

 

Po analizie rozrachunków pozostają mi pozycje, których nie mogę z niczym połączyć, ponieważ są dublowane, a nie są widoczne w zakładce "Rozrachunki nierozliczone".

 

Problem ten powoduje, iż nie mogę na koniec roku zrobić bilansów zamknięcia aby wykonać automatycznie bilanse otwarcia na nowy rok. Rozrachunki w bilansie nie są zgodne z saldami kont.

 

Pozdrawiam Ewa

Link to postu
14 minut temu, E. C. napisał:

Przy wprowadzaniu np. faktur lub PK pokazują się rozrachunki i w tabeli przypisanej do danego kontrahenta i dokumentu widzę podwójne rozrachunki - z wyciągu bankowego (zazwyczaj z ostatnią datą danego miesiąca) oraz z pozycji na wyciągu (zgodnie z płatnością).

Proszę opisać dokładniej problem w tym wykonywane czynności, a najlepiej proszę to pokazać (zrzuty ekranu, może być na podmiocie demo).

Link to postu
41 minut temu, E. C. napisał:

proszę o pomoc w temacie rozrachunków. Mam problem z tworzeniem podwójnych rozrachunków w Rewizorze.

To najczęściej spotykany problem w Rewizorze, którego nikt nie wdrażał.

42 minuty temu, E. C. napisał:

Gdy wyciąg bankowy mam gotowy wciskam "zapisz" i po zapisaniu dekretuję go.

W jaki sposób? Jeśli poprzez "dekretuj", to wygląda na skopany schemat, ale jak napisał Daniel, trzeba obejrzeć szczegóły, inaczej szkoda czasu.

 

Tak czy siak sugeruję kontakt z wdrożeniowcem żeby to zrozumieć i uporządkować, bo po zrobieniu BO w następnym roku zrobi się jazda bez trzymanki.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.12.2022 o 16:06, E. C. napisał:

Dzień dobry,

proszę o pomoc w temacie rozrachunków. Mam problem z tworzeniem podwójnych rozrachunków w Rewizorze.

Wprowadzając ręcznie pozycje wyciągu bankowego w zakładce "Wyciągi bankowe", przy każdej pozycji "uznanie" lub "obciążenie" tworzy się rozrachunek w trakcie wprowadzania operacji na wyciągu. Gdy wyciąg bankowy mam gotowy wciskam "zapisz" i po zapisaniu dekretuję go.

 

Przy wprowadzaniu np. faktur lub PK pokazują się rozrachunki i w tabeli przypisanej do danego kontrahenta i dokumentu widzę podwójne rozrachunki - z wyciągu bankowego (zazwyczaj z ostatnią datą danego miesiąca) oraz z pozycji na wyciągu (zgodnie z płatnością).

W schemacie dekretacji wyciągu bankowego, dla pozycji z kontem rozrachunkowym proszę ustawić "Tryb dekretacji rozrachunków: Podłącz lub przerwij dekretację".

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...