Skocz do zawartości

Aktualizacja SQLa do 2019, min wer 29 - jak poprawnie wykonac przy przenoszeniu danych bazy ze starego sprzętu?

Polecane posty

Witajcie

Mam mały kłopot, otóż przenoszę się na nowy sprzęt i teraz problem bo na starym sql był 2017 i wersja 14...a na nowym jest 2019 i wersja min 29 dla bazy musi być przekonwertowana na starym najpierw. Jak to poprawnie wg Waszego doświadczenia zrobić?

Link to postu
2 godziny temu, Rafał L napisał:

Jak to poprawnie wg Waszego doświadczenia zrobić?

Przede wszystkim należy unikać problemów zamiast się o nie starać, czyli między innymi należy co jakiś czas wykonywać aktualizacje programów, powiedzmy chociaż raz na rok... Stosując się do tych zasad nigdy nie miałem takiego problemu jak Pan... W tym przypadku przeniósłbym bazę danych na nowy sprzęt, zainstalował najnowszą możliwą wersję programu, która umożliwi konwersję z wersji 14-tej i aktualizował do najnowszej. 

Link to postu
17 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

W tym przypadku przeniósłbym bazę danych na nowy sprzęt, zainstalował najnowszą możliwą wersję programu, która umożliwi konwersję z wersji 14-tej i aktualizował do najnowszej. 

Nie, to tak nie zadziała (wczoraj ćwiczyłem). Baza z w. 16 z SQL 2016 po odtworzeniu na SQL2019 dała efekt "uszkodzone dane licencyjne" i tyle tego dobrego.

Trzeba ją podnieść do min. 29 (30? nie pamiętam czy ma być >=29 czy >29, ja podniosłem od razu do 43.1.0) na SQL niższej wersji niż 2019 i przenieść na SQL 2019

Link to postu
5 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie, to tak nie zadziała (wczoraj ćwiczyłem). Baza z w. 16 z SQL 2016 po odtworzeniu na SQL2019 dała efekt "uszkodzone dane licencyjne" i tyle tego dobrego.

Wyjaśniałeś, to znowu jakiś efekt tego "lepszego niż w GT" systemu licencjonowania, o którym w praktyce nikt nie wie, czy jakiś przypadek losowy ?

Link to postu
12 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Wyjaśniałeś, to znowu jakiś efekt tego "lepszego niż w GT" systemu licencjonowania, o którym w praktyce nikt nie wie, czy jakiś przypadek losowy ?

Próba dearchiwizacji na SQL2019 daje takie ostrzeżenie jak niżej, więc nie chciało mi się niczego wyjaśniać.

image.png.276dbc95e932dfd5f93777dc1f2c974d.png

Link to postu

No dobrze, czyli jest informacja dla użytkownika i wiadomo jakie kroki należy wykonać... Jak wspomniałem:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:
3 godziny temu, Rafał L napisał:

Jak to poprawnie wg Waszego doświadczenia zrobić?

Przede wszystkim należy unikać problemów zamiast się o nie starać, czyli między innymi należy co jakiś czas wykonywać aktualizacje programów, powiedzmy chociaż raz na rok... Stosując się do tych zasad nigdy nie miałem takiego problemu jak Pan..

 

Link to postu
17 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

W tym przypadku przeniósłbym bazę danych na nowy sprzęt, zainstalował najnowszą możliwą wersję programu, która umożliwi konwersję z wersji 14-tej i aktualizował do najnowszej. 

Zawsze mam aktualną 🙂 bo. Wszystko zrobione. mamy abonament

Link to postu
21 minut temu, Rafał L napisał:

Zawsze mam aktualną 🙂 bo.

Odnosimy się do tego, co Pan napisał:

20 godzin temu, Rafał L napisał:

i wersja 14

--

23 minuty temu, Rafał L napisał:

mamy abonament

Dlaczego podaje Pan taką informację ? Abonament nie jest potrzebny do aktualizacji programu.

Link to postu

mam na myśli abonament dla Nexo, zawsze go aktualizujemy. Ale SQL był starszy, wiec wolałem zapytać czy czasami nie trzeba zrobić (przed aktualizacją sqla do 2019) jakiejś operacji, żeby bazę przygotować. No i na końcu, czy po aktualizacji sqla do 2019 na starej maszynie powinienem coś z aktualizacją bazy czy podobne rzeczy wykonać.

Nic takiego nie trzeba było robić, poprostu aktualizacja SQL do 2019, potem sprawdzenie czy wszystko w nexo ok, archiwizacja na starym, dearchiwizacja na nowym i działa...

Link to postu
2 minuty temu, Rafał L napisał:

mam na myśli abonament dla Nexo, zawsze go aktualizujemy.

Abonamentu się nie aktualizuje, po prostu się go przedłuża... Posiadanie abonamentu nijak się ma do aktualizacji programu i podmiotu - można przedłużać abonament i nie aktualizować programów i w drugą stronę jak pisałem wyżej... Aktualizuje się program i podmiot, ale w nexo aktualizowanie programu nie wymusza aktualizacji podmiotu, można posiadać aktualną wersję programu, ale podmiot w starszej wersji.

 

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...