Skocz do zawartości

PROBLEM Z DODANIEM NUMERU ORYGINAŁU W ZAMÓWIENIU - ZMIENIA SIĘ ODBIORCA Z WYSTAWCĄ DOKUMENTU

Polecane posty

Witam,

po aktualizacji jest problem z wprowadzeniem numeru oryginału w zamówieniu.

Dotychczas wszystko działało prawidłowo, można było swobodnie wprowadzić w zamówieniu numer oryginału od klienta i wszystko zapisywało się bez problemów.

Dzisiaj próba wprowadzenia numeru oryginału kończy się tym, że pola: wystawił i odebrał zamieniają się miejscami, tzn osoba ktora wystawila dokument staje się nagle osobą odbierającą zamówienie, a osoba odbierająca wystawiającym zamówienie. I co najgorsze w polu odebrał nawet nie ma możliwości edycji ręcznej, są podane zapisane osoby i tylko z nich można wybierać.

To poważny błąd, który dzisiaj przypadkowo został zauważony przez pracowników i początkowo niejasne było, w którym momencie dochodzi do tej błędnej zamiany w informacjach, ale na szczęście zauważyliśmy, że ma to miejsce właśnie przy próbie wprowadzenia w zamówieniu numeru oryginału zamówienia od klienta.

W załączeniu screen 1 -> prawidłowa forma zamówienia przed dodaniem numeru oryginału. (wystawił i odebrał są podani w takiej kolejności i są to inicjały A S do wystawiającego i A W dla odbierającego.
W screenie 2 -> przy próbie poprawy zamówienia poprzez wprowadzenie numeru oryginału pola wystawił i odebrał zamieniają się miejscami i dla A S jest to od tego momentu osoba odbierająca, a dla A W wystawiający.

Prosimy o pilne naprawienie tego błędu, Szef już nie ma sił na drążenie i dochodzenie do rozwiązań problemów, które w ogóle nie powinny zaistnieć.
Takie coś jak możliwość wprowadzenia numeru oryginału od klienta na zamówieniu jest podstawową funkcją, która w żaden sposób nie powinna być zaburzona, ani nie powinna wpływać na inne pola dokumentu.
Ogólnie rzecz biorąc w porównaniu z Subiektem GT i Gestorem GT wersje NEXO pro są naszym zdaniem, pomimo próby unowocześnienia formy korzystania i funkcji, programami o wiele mniej przyjemnymi, mniej intuicyjnymi i zdecydowanie bardziej uciążliwymi oraz skomplikowanymi w użyciu i to często w zupełnie błahych kwestiach.
Pozdrawiam

screen1 wystawione prawidlowo.jpg

screen2 przy probie wprowadzenia nr oryginału.jpg

Link to postu
28 minut temu, Micro Chip napisał:

po aktualizacji jest problem z wprowadzeniem numeru oryginału w zamówieniu.

Z jakiej wersji do jakie wersji?

28 minut temu, Micro Chip napisał:

Dotychczas wszystko działało prawidłowo, można było swobodnie wprowadzić w zamówieniu numer oryginału od klienta i wszystko zapisywało się bez problemów.

Wg mnie nic się tu nie zmieniło. Już kilka lat temu z tym walczyłem i doskonale pamiętam, swoje zdziwienie i korespondencję  na ten temat.

Przed chwilą sprawdziłem na wersji 36 i działa tak samo jak na wersji 43.1.0

Jeśli ma Pan wątpliwość zawsze może Pan odtworzyć dane z archiwum do nowego podmiotu i uruchomić bez aktualizacji.

Link to postu

Od samego początku życia NEXO, tak to działa. Poszuka pan wątku, gwarantuje, że znajdzie Pan moje wypowiedzi z 2016 roku ;)

 

Edit: O jeden z postów w temacie, po jakimś czasie dałem Sobie spokój ...

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

wracam do tematu ze stycznia.

Skoro orginał w zamówieniu to miejsce na numer zamówienia jakby firmy trzeciej wobec czego wystawca zmienia się w odbiorce - jak wyjaśniono w podanym wątku z 2016 to należy dodać pole numer zamówienia od klienta, gdzie taka zamiana wystawcy z odbiorcą nie będzie zachodzić.

Uzywaliśmy do tej pory dla numeru zamówienia od klienta pola podtytuł, ponieważ nie powoduje zamiany wystawcy z odbiorcą, aczkolwiek przy tworzeniu faktury do zamówienia, które ma podtytuł ten się automatycznie nei przenosi na fakturę, więc trzeba o tym pamiętać przy wystawianiu faktury.

Wiele firm wymaga, aby ich numer zamówienia znalazł się na fakturze końcowej, wobec czego takie pole powinno być dostępne w formularzu zamówienia jak i faktury.

Prosimy o pilne dodanie takiego pola skoro pole Oryginał działa na innych zasadach.

W gestorze GT nie było takiego problemu, można było dodać nr zamówienia od klienta i przenosił się on automatem na fakturę VAT.

Nie widzę powodu, dla którego w Nexo nie mogłoby to funkcjonować.

Pozdrawiam

Link to postu

Ja bym optował za wyłączeniem mechanizmu zamiany ról.

Byłoby chyba prościej i bardziej życiowo.

 

Uprzedzam jednak że optuję za tym od kilku lat, a efekty są jak widać ☹️

Edytowane przez Andrzej Kubik
  • Lubię to 2
Link to postu

Aktualnie są na to 2 obejścia:

  1. Wprowadzić pole własne z numerem i wdrożeniowo sferą zdarzeniową przy zapisie zaprogramować przenoszenie numerów zamówień z pola własnego ZK do pola własnego FS (lub jeszcze po drodze WZ). Wymaga programisty.
  2. Zmodyfikować zaawansowanie wzorce wydruku i ręcznie "odkręcić" InsERTowskie "shenanigans" po swojemu (obracać wystawce/odbiorce na swoje miejsca jeżeli pole numeru jest niepuste) - niestety to rozwiązanie będzie widoczne tylko na wydrukach, a nie np. w kolumnach przy przeglądaniu dokumentów w interfejsie programu.

Także ja - tak jak trąbiłem - tak będę trąbił w zgodności z @Andrzej Kubik.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dzień dobry,

założenie stojące za wspomnianym mechanizmem jest następujące:

Jeżeli na ZK podawany jest numer oryginału, to znaczy, że zostało one wystawione przez klienta. Skoro klient wystawia zamówienie, to my to zamówienie odbieramy – wystawca staje się odbiorcą, a odbiorca wystawcą. 

 

Z uwagi na ilość zgłoszeń dotyczących opisanego mechanizmu nie wykluczamy wprowadzenia zmian w jego działaniu, lecz nie należy ich się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...