Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zapytać Sello Team czy planowany jest rozwój funkcjonalności na potrzeby Ebaya? Obecne możliwości tworzenia szablonów bardzo odbiegają od możliwości i funkcjonalności ebaya. Trochę to tak wygląda jakby czas dla ebaya w sello zatrzymał się 2 lata temu.

 

Zauważone braki:

 

- sello pozawala na dodawanie maksymalnie 2 zagranicznych opcji transportu. W ebayu można dodać wiele więcej

- Sello nie daje możliwości zaprogramowania reguł automatycznego wznawiania

- sello nie daje możliwości ustawienia wysyłki na cały świat ale bez określania konkretnego kosztów wysyłki

- brak możliwości wystawiania komentarzy z poziomu sello

- brak sprawdzania płatności paypal (analogicznie do payU)

 

Skoro Sello daje możliwość obsługi ebaya to wypadałoby jednak zadbać również o ten serwis.

 

Dziękuję i uprzejmie proszę o komentarz Sello Team.

Link to postu

Staramy się wprowadzać funkcjonalności, na które jest duże zapotrzebowanie - od razu uściślając, nie wszystko co jest pożądane możemy zrealizować w pierwszej kolejności. To w zasadzie automatycznie promuje w pewien sposób serwis Allegro, gdyż stosunek użytkowników Allegro do eBaya jest znacznie przeważający. Nie zamykamy się jednak na rozwój współpracy z eBayem - przynajmniej na razie nie mamy takich planów - po prostu decyduje o tym brak zasobów. Postaramy się od przyszłej wersji wdrażać kolejne zmiany i poprawki na eBayu. W tej chwili jednak nie mogę niczego konkretnego (funkcjonalności) obiecać - aczkolwiek im więcej zgłoszeń zapotrzebowania na daną funkcjonalność tym szybciej się ona pojawi.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Ja tam nie wchodzę m.in. z powodu braku supportu ze strony sello - co prawda nie sprawdzałem jak to działa, ale opinie użytkowników z forum na razie mnie upewniły, że więcej z tym zachodu niż korzyści...

 

A ja już wielokrotnie się wypowiadałem, że Sello powinno wspierać przynajmniej kilka najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce. Jeśli by obsługiwało to ja bym za nim wszędzie poszedł. Przecież najbardziej czasochłonne: zdjęcia i opisy towarów już są, więc co za problem dla mnie wystawić wtedy w innym serwisie? A na roczny abonament Sello dla kolejnego konta zawsze by się jakoś zarobiło. Na razie z innymi serwisami to taka partyzantka :) i rzeczywiście więcej pracy niż korzyści.

 

Bartek się już wielokrotnie wypowiadał, że nie mają zasobów na eBaya, który reklamowany jest jako wspierany ;)

 

Po prostu eBay dla Sello - jest jak dla Insertu - Sello :D :D :D :D :D;)

I co gorsze - ja to doskonale rozumiem :(

Link to postu

 

 

Po prostu eBay dla Sello - jest jak dla Insertu - Sello :D :D :D :D :D;)

I co gorsze - ja to doskonale rozumiem :(

 

No właśnie, choć ja nie za bardzo rozumiem dlaczego Sello dla Insertu jest jak ebaY dla Allegro :P :P :P :P

 

Tak czy inaczej jeśli Bartek mówi, że nie ma zaplecza, to niech lepiej będzie jeden serwis zrobiony porządnie, niż dwa po trochu.

I tak allegro jest najpopularniejsze w Polsce nad Wisłom  ;D

 

W sumie to trochę dziwne, że u nas nie sprawdza się to co na świecie się przyjęło całkiem nieźle. Kiedyś próbowałem kupować na Ebayu, ale nie podobało mi się to. Nie pamiętam o co mi chodziło, bo zamknąłem konto parę lat temu.

Chyba po prostu nie dorośliśmy do światowych standardów i tylko Allegro jest na naszym poziomie :P No a przynajmniej na moim  ;D

 

Co do innych serwisów aukcyjnych to chyba nic więcej nie ma ?

Bo Świstak już od dawna jest dead, bieda aż piszczy jeśli chodzi o oferty.

Link to postu

W sumie to trochę dziwne, że u nas nie sprawdza się to co na świecie się przyjęło całkiem nieźle.

 

Tylko dlatego, że był pierwszy i od razu na początku został rozbudowany przez firmę z Anglii tworzącą serwisy aukcyjne. Jest tak zakorzeniony w umysłach klientów, że przeciętny Kowalski nawet jak kupi coś w sklepie internetowym to i tak mówi, że kupił na Allegro - klienci nie rozróżniają tego ale świadomość powoli rośnie :)

 

Coraz więcej niezależnych sklepów internetowych i niechęć sprzedawców więc jeszcze parę lat i pewnie coś się zmieni. Na pewno by się zmieniło gdyby do polski wszedł Amazon - wtedy to by się narobił niezły raban w sieci i przetasowanie wszystkiego - w sumie to tylko on miałby zaplecze i środki żeby urwać konkretny kawałek Allegro.

 

I tak allegro jest najpopularniejsze w Polsce nad Wisłom  ;D

 

Popularne bo nie polskie :)

 

Co do innych serwisów aukcyjnych to chyba nic więcej nie ma ?

Bo Świstak już od dawna jest dead, bieda aż piszczy jeśli chodzi o oferty.

 

Zerknij tutaj: http://aukcjostat.pl/index.php?jezyk=pl

 

Nie ma ofert to inne serwisy nie mogą się przebić, a ofert nie ma bo nie ma dla nich Sello ;)

Link to postu

Wszystko już chyba zostało napisane ;). Oczywiście możemy postawić na rozwój eBaya ale wtedy o rozwoju Allegro możemy przestać myśleć. Niestety opieka nad serwisem, który się zmienia relatywnie często i to wbrew naszym planom jest bardzo pracochłonna. To nie jest tak, że odrzuciliśmy eBay, bo ciągle gdzieś tam wśród tasków do zrobienia pojawia się rozbudowa eBaya - rzeczywistość jednak ciągle uniemożliwia nam zajęcie się tym serwisem. Głównie dlatego, że użytkowników eBaya jest w stosunku do Allegro bardzo mało. Jeśli zatem zajmiemy się eBayem, to 99 osób na 100 powie to samo co działo się z ostatnio dodanym do Sello kurierem - "zajmujemy się 'pierdołami' zamiast zrobić to czego potrzebuje większość". Zadowolenie wszystkich jest niestety niewykonalnym zadaniem, konieczne są cięcia i kompromisy.

 

Sello raczej nie napędzi sprzedaży na serwisie, sprzedaż napędzają kupujący, którzy mimo wszystko wybierają Allegro.

 

Nie chcę znowu obiecywać, że w najbliższej wersji postaramy się dodać funkcję do eBaya, bo pracy nad ważnymi zmianami mamy na około 3 wersje w tej chwili i chcąc wepchnąć tam eBaya musimy coś innego wyrzucić. Tym samym uszczęśliwiając kilka osób, inne osoby zmartwimy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...